Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(12-01-2018, 11:23 PM)EXREZISER Пише:  Stampanje nije bilo nikad jevtinije.Hoce li Pogledi izlaziti u stpanom izdanju ponovo?Danas uzeh nedeljnik pisu ono sto smo citali pre 15 godina.Tuga nedeljna stampa.Dodje mi Pecat da kupim.
Тешко. Није само цена штампања у питању. Нпр. сада се плаћа излагање новина на киосцима...
Одговори

(13-01-2018, 12:34 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(12-01-2018, 11:23 PM)EXREZISER Пише:  Stampanje nije bilo nikad jevtinije.Hoce li Pogledi izlaziti u stpanom izdanju ponovo?Danas uzeh nedeljnik pisu ono sto smo citali pre 15 godina.Tuga nedeljna stampa.Dodje mi Pecat da kupim.
Тешко. Није само цена штампања у питању. Нпр. сада се плаћа излагање новина на киосцима...

И нико не купује новине да чита јер је све доступно на нету.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Slazem se samo donekle.Vec 15-20 godina nijedan nedelnjik nema tiraz iznad 10000 primeraka.Medjutim danas nikom nije do profita od tiraze vec do UTICAJA.Nasa prica je skrajnuta..ona je danas cista egzotika.Nema uticaja-nema pobede.Prosto.
Одговори

(13-01-2018, 11:09 PM)EXREZISER Пише:  Slazem se samo donekle.Vec 15-20 godina nijedan nedelnjik nema tiraz iznad 10000 primeraka.Medjutim danas nikom nije do profita od tiraze vec do UTICAJA.Nasa prica je skrajnuta..ona je danas cista egzotika.Nema uticaja-nema pobede.Prosto.
Тачно. Сву политичку периодичну штампу финансира неко ко жели политички утицај. ''Погледи'' су могли да опстану док су могли да се финансирају од продаје, док је било доста читалаца. И док киоске по Србији није преузела тзв. дуванска мафија, у време ДОС-а, због чега је наплата продаје часописа била нередовна. Каснили су у просеку шест месеци, што једна мала фирма не може да поднесе.
Одговори

Милославе сретна и сечна духовна, ако си правио ЗВУЧНУ КЊИГУ осим сам себе, која особа бих изабрао за глас својих књига?
Одговори

(14-01-2018, 04:06 PM)Прст_у_ока_латиници Пише:  Милославе сретна и сечна духовна, ако си правио ЗВУЧНУ КЊИГУ осим сам себе, која особа бих изабрао за глас својих књига?
Хвала, такође!
Тешко питање, не знам...
Одговори

Да ли знате у којем часопису се налазио интервју са Дражом Михаиловићем кога је лично крстио Дража?
Да ли су то били Погледи или Српска реч, 90-тих година, који број ако се сећате? Тражим тај чланак, јер ми се спомиње прадеда, давно сам читао.
Хвала

https://www.youtube.com/watch?v=jTnM6QdpnD0
Био је код Марића у емисији Голи живот.
Одговори

(14-01-2018, 11:28 PM)levac Пише:  Да ли знате у којем часопису се налазио интервју са Дражом Михаиловићем кога је лично крстио Дража?
Да ли су то били Погледи или Српска реч, 90-тих година, који број ако се сећате? Тражим тај чланак, јер ми се спомиње прадеда, давно сам читао.
Хвала

https://www.youtube.com/watch?v=jTnM6QdpnD0
Био је код Марића у емисији Голи живот.
Не сећам се, али у ''Погледима'' није.
Одговори

Јел ће наставити Погледи са издавањем књига или сад прелазите само на документарне филмове? Видим да сад годишње издате по једну или две књиге. Бар ми се тако чини.
Ако настављате, јел ће бити књига и на неке друге теме или само Други светски рат?
Требало би да пређеш на ратове из деведесетих, док је већина сведока још жива.
Одговори

Procitaj vitezovi na oltaru otadzbine od Krtoline izdavac Pogledi.
Одговори

(21-01-2018, 02:24 PM)Александар Србљанин Пише:  Јел ће наставити Погледи са издавањем књига или сад прелазите само на документарне филмове? Видим да сад годишње издате по једну или две књиге. Бар ми се тако чини.
Ако настављате, јел ће бити књига и на неке друге теме или само Други светски рат?
Требало би да пређеш на ратове из деведесетих, док је већина сведока још жива.
Наставићемо. Није 1-2, 4 прошле године колико се сећам, али филмови су сада приоритет.
Много је потребно за прелазак на то доба, године проучавања архива. Можда некада, кад испричамо овде шта имамо.
Одговори

Поштовани Милославе, хтео бих Вам поставити једно питање.
Да ли негде у архивама постоји списак страдалих четника Југословенске војске у отаџбини у време 1941-1944. на простору Санџака од прилике околина Новог Пазара ( Не могу тачно одредити локацију али се процењује Општина Новог Пазара).

Хвала.
Одговори

Нешто би се могло наћи у Војном архиву, Четничка архива, документа Јаворског корпуса. Да је негде објављено - нисам видео.
Одговори

Наравно да не постоји списак.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 35 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним