Оцена Теме:
  • 56 Гласов(а) - 4.45 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Хотел "Старо здање" у Аранђеловцу 30-их година прошлог века. На овом месту је 20. септембра 1944. од комунистичке минобацачке гранате тешко рањен (изгубио је вид) мајор Света Богићевић, Калабићев заменик, а од исте гранате је погинуо Радоје Драшковић, син Милорада Драшковића, министра унутрашњих послова. Недалеко одатле је погинуо и ваздухопловни капетан Драгутин Бојовић, командант Космајског корпуса.

[Слика: Hotel-Staro-zdanje-Arandjelovac-30ih-godina.png]

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Николај,
Да ли је то онај хотел, додуше много уређенији, где је снимана сцена из серија "Врућ Ветар", када Љубиша Самарџић и Гидра хоће да вечерају?
Одговори

(10-09-2020, 05:27 PM)ватхра Пише:  Блокови на НБг.

Хвала!
Одговори

(10-09-2020, 07:56 PM)Александар Динчић Пише:  Николај,
Да ли је то онај хотел, додуше много уређенији, где је снимана сцена из серија "Врућ Ветар", када Љубиша Самарџић и Гидра хоће да вечерају?

Није, то је хотел "Извор", исто у Аранђеловцу, али је сада баш модернизован.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Био сам у парку иза Хотела старо здање 80. тих година са школом на ескурзији.Тај хотел је још онда био напуштен и запуштен.Било је на РТС-у приче о томе да треба да се реновира.Осећа се тамо несрећа људска само тако.
Одговори

Четници из Црнојке код Куршумлије.
Извор:Стеван Богдановић
[Слика: Screenshot-1.png]
Одговори

(11-09-2020, 09:59 AM)Милош Шарац Пише:  Четници из Црнојке код Куршумлије.
Извор:Стеван Богдановић
[Слика: Screenshot-1.png]

Ово су трагови паљења фотке на кокардама? Или ми се пак чини?

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

Да,и пушке су избрисане до пола,не знам која техника је питању.Smile

Можда угашеном шибицом,тако ми делује.
Одговори

Официри и млади војници на обуци код Села Горњане у близини Бора.Пролеће-лето 1944. године
Извор:Стеван Богдановић
[Слика: 118621387-10224708132271213-4996742814745260383-o.jpg]
Одговори

Прослава Ивањдана 7. јула 1944. године,Протојереј Будимир Соколовић стоји први слева,Верски референт Врховне команде.
ИзворКезebi Jibilian
[Слика: Top-10-bmp.jpg]
Одговори

Јеси ли сигуран за датум и Славу?
Џибилијан тад није био у Југославији.
Можда му је неко дао слику на поклон, требало би да пише иза нешто у том случају.
Одговори

(13-09-2020, 10:36 AM)ватхра Пише:  Јеси ли сигуран за датум и Славу?
Џибилијан тад није био у Југославији.
Можда му је неко дао слику на поклон, требало би да пише иза нешто у том случају.

Time to pray!Тако пише у опису слике.Мислио сам на Ивањдан због цвећа које се види на слици.Могуће да није Ивањдан,рекла ми је Џибијева ћерка да он није ни имао фото- апарат,већ је сакупљао слике од других пилота.Интересатно у вези Артура Џибилиана је да као госта у својо кући у дубокој старости има за част да дочека тадашњег председника Србије,Бориса Тадића.То ми је његова ћерка писала.
Одговори

Венци се праве и за Ђурђевдан и за Тројицу.
Одговори

(13-09-2020, 06:12 PM)пек. Пише:  Венци се праве и за Ђурђевдан и за Тројицу.

Код мене се прави Венац за Ивањдан.Мислим у мојој кући!
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 30 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним