Оцена Теме:
  • 56 Гласов(а) - 4.45 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Исти човек је на обе слике, као и на овој:

[Слика: 19.png]

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(15-09-2020, 09:28 PM)Перун Пише:  Исти човек је на обе слике, као и на овој:

[Слика: 19.png]
Ђекићев заставник.
Одговори

(15-09-2020, 09:13 PM)Милош Шарац Пише:  
(15-09-2020, 08:54 PM)РежисерСтари Пише:  Ova slika sa Vukom Medenicom bese nekad objavljena,ima jos jedna ali je ja posle nikad nisam video.

Прво није Вук Меденица на слици,него неки други Меденица.Друго,ова слика није била објављена на форуму,ваљда знам,јер једини постављам слике од 1. стране ове теме.
На овој слици је Вук Меденица.
Извор:Предраг Меденица
[Слика: 49948610-2027890097258474-9159717864159051776-n.jpg]
Требало би да је Вуко.
Одговори

(15-09-2020, 08:52 PM)Мића Адмирал Пише:  
(15-09-2020, 08:02 PM)Бенито Пише:  
(15-09-2020, 06:56 PM)ХраброСрце Пише:  
(14-09-2020, 10:24 AM)Милош Шарац Пише:  Извор:Никола Томић
[Слика: Screenshot-1.png]

Да ли је овај ветеран са Чичом и Хадсоном Хаџи Радован Бећировић? Негдје сам тако прочитао. Да ли ти Милоше можда знаш, или неко други од форумаша?
Није Радован Бећировић. Овај јунак био је носилац Карађорђеве звезде за храброст показану на Солунском фронту. Живео је у својој породичној кући близу куће у Горњем Заостру где је био Чича. Зато га је и посетио. Мислим да су се познавали из периода Ослободилачких ратова 1912-1920.
Погинуо је 1944. године, заједно са рођеним братом, код ове исте куће, бранећи је од комуниста. Кажу да је тада скинуо њих више од десет.
Писао сам о њему на Квизу-српска историја. На жалост, овог момента не могу да се сетим његовог имена.

Један од браће, најстаријих четника погинулих у борби :
жанд.п.пуков.у пензији САВО ЛАЗАРЕВИЋ БАТАРА, р.1849
ВУЧЕТА ЛАЗАРЕВИЋ, р.1847.
Оба погинула у борби против комуниста 13.јула 1943.
Тако је, Адмирале.
Увек си ту кад запне...Ваистину!
Одговори

Шарац,зашто ти тако реагујеш?
Ја нисам ни мислио на форум,а и овај форум ти не памтиш од времена када на њему није ни била потребна регистрација негде око 2003/04 године,сходно томе није ера слика на форуму кренула са тобом,већ много година пре тебе.Ти то не памтиш па не знаш,нема потребе да се жестиш.
Вуко Меденица,њих беше нешто доста браће,и деце,моја претпоставка је да је слика настала код старе кафане у Добруну,тамо им је једно време био ај да кажем штаб.
Мало личи на Петра Жиравца и он беше тамо,имао је неки војводски чин,али је се брзо вратио и несретно завршио у логору Дахау,срећом је преживео,умро је негде крајем 60-тих.
Одговори

Не жестим се!Него ми је криво када неко каже да је слика била а знам да није.Сећам се и старог форума.Није било ни 10% слика у односу колико слика сам ја објавио на овој теми, и ко је особа са слике за седам година.Пре овог форума три године сам објављивао слике у чувеној групи на фејсбуку "Ја сам из четничке фамилије".
Одговори

(15-09-2020, 10:39 PM)Милош Шарац Пише:  Не жестим се!Него ми је криво када неко каже да је слика била а знам да није.Сећам се и старог форума.Није било ни 10% слика у односу колико слика сам ја објавио на овој теми, и ко је особа са слике за седам година.Пре овог форума три године сам објављивао слике у чувеној групи на фејсбуку "Ја сам из четничке фамилије".

Страшна група била! Штета што је укинута. Сирома'
Одговори

(15-09-2020, 10:56 PM)ХраброСрце Пише:  
(15-09-2020, 10:39 PM)Милош Шарац Пише:  Не жестим се!Него ми је криво када неко каже да је слика била а знам да није.Сећам се и старог форума.Није било ни 10% слика у односу колико слика сам ја објавио на овој теми, и ко је особа са слике за седам година.Пре овог форума три године сам објављивао слике у чувеној групи на фејсбуку "Ја сам из четничке фамилије".

Страшна група била! Штета што је укинута. Сирома'

Да они су били јачи него овај форум,пре свега покојни Велимир Цвјетичанин,који је тамо у групи објавио на стотине слика ДЧД које до тада нису биле познате.Право да ти кажем Храбро Срце,да не преузимају људи слике одавде и не шире по фејсбуку у четничким групама,одавно бих престао да радим.Видим да Народ воли слике и то ми је Сатисфакција!Међутим овде од чланова форума,мало ко цени мој рад, што ме много заболе!
Одговори

Ја лично мислим да радиш одличан посао.Код слика за мене је битно да се наведе извор.
Одговори

(16-09-2020, 07:55 AM)Петар Пише:  Ја лично мислим да радиш одличан посао.Код слика за мене је битно да се наведе извор.

Хвала!То је основна култура да се наведе извор за сваку слику.Ја тебе исто ценим као човека а наравно и твој рад.Ево за публику једна твоја објава за пример:

Васкрс 1943. године испред Цркве у Пецкој,у позадини са фарбаним јајетом стоји Бошко Маринковић.Био му је то последњи Васкрс у животу.У јесен 1943. Бошко одлази са четницима мајора Рачића у Босну,да брани Српску нејач од Дрине до Романије од Усташког ножа.
Извор:Петар Мирчетић
[Слика: 93991009-2477334249244424-8796330216071888896-o.jpg]
Одговори

Шта је са фб страницом Равногорска Историја?Има лепих и озбиљних ствари,треба је боље одржавати.
Ја сам члан једне фб групе,која ми се згадила.На једну тему дср иду два дневнополитичка лупетања.Све што је озбиљније,склонило се одатле.Просто се питам,да ли људи намерно то раде,или је све плод незнања.

Равногорска Историја ј озбиљна страница,и треба да буде нуклеус окупљања и квалитетних текстова.
Одговори

Црногорски четник.
Извор:Edwin M. Dyer
[Слика: 556924-3311394227150-921075267-n.jpg]
Одговори

Једна нова слика из музеја Империје рата у Лондону.Британски пуковник Бејли са непознатом женом и мислим да је Лукачевић десно?Сликано у Липову зима 1942-43. године
Извор:Амбасада Велике Британије у Београду и ТВ Нова РС
Одговори

Ја мислим да је ово Калаитовић.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 19 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним