Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(05-03-2019, 01:04 AM)Вукашин Петковић Пише:  Милославе, како коментаришеш то што калемар из Велике Дренове, доби улицу у Београду? :
Комунисти дају имена улица према својима.
Одговори

Неке позитивна мишљења о Милутину Јанковићу, војводи из Драгачева?
Одговори

(05-03-2019, 01:53 AM)Лука Петронијевић Пише:  Неке позитивна мишљења о Милутину Јанковићу, војводи из Драгачева?

- прворавногорац
- безкомпромисан у борби против Немаца, Бугара, комуниста и осталих петоколонаша
- одан
- строг

пс Чија је то слика поред твог имена ?
Одговори

(05-03-2019, 01:53 AM)Лука Петронијевић Пише:  Неке позитивна мишљења о Милутину Јанковићу, војводи из Драгачева?

Милутин Јанковић:

http://www.pogledi.rs/potporucnik-vojvod...-jankovic/

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(05-03-2019, 11:58 AM)Мића Адмирал Пише:  
(05-03-2019, 01:53 AM)Лука Петронијевић Пише:  Неке позитивна мишљења о Милутину Јанковићу, војводи из Драгачева?

- прворавногорац
- безкомпромисан у борби против Немаца, Бугара, комуниста и осталих петоколонаша
- одан
- строг

пс Чија је то слика поред твог имена ?

Требало би да је Ј. Бојовић
Одговори

Цитат:- прворавногорац
- безкомпромисан у борби против Немаца, Бугара, комуниста и осталих петоколонаша
- одан
- строг

пс Чија је то слика поред твог имена ?

Цитат:Требало би да је Ј. Бојовић

"Крај Мораве покрај воде хладне, млађан Јово за слободу паде.
Он погине на једном јуришу, своју дужност преда Раковићу. " Хармоника

Ако је био бескомпровисан и одан, зашто су га онда убили код Ушћа 1944. ?
Исто ако неко има слику о четнику из околине Чачка, Мојсиловићу (чини ми се да је војвода). Ако може било шта неко да напише о њему, такође да ми се одговори на ово прошло питање, хвала!
Одговори

Па нису га убили због позитивних ствари, већ због негативних. Да си питао за негативну страну сазнао би зашто су га убили.
Мојсиловић није из околине Чачка.
Одговори

(07-03-2019, 01:12 AM)Лука Петронијевић Пише:  
Цитат:- прворавногорац
- безкомпромисан у борби против Немаца, Бугара, комуниста и осталих петоколонаша
- одан
- строг

пс Чија је то слика поред твог имена ?

Цитат:Требало би да је Ј. Бојовић

"Крај Мораве покрај воде хладне, млађан Јово за слободу паде.
Он погине на једном јуришу, своју дужност преда Раковићу. " Хармоника

Ако је био бескомпровисан и одан, зашто су га онда убили код Ушћа 1944. ?
Исто ако неко има слику о четнику из околине Чачка, Мојсиловићу (чини ми се да је војвода). Ако може било шта неко да напише о њему, такође да ми се одговори на ово прошло питање, хвала!
" Ти не знадеш, дете моје,
Ми старији знамо.
Кад порастеш- видећеш:
Каз' ће ти се само.'"
Ваистину!Ваистину!Ваистину!
Одговори

[quote='Лука Петронијевић' pid='
такође да ми се одговори на ово прошло питање, хвала!
[/quote]
Одговор је у чланку за који је дат линк.
Одговори

Милославе да ли можете да поставите песму коју је написао у казамату Џиџа Бојић била је на старом форуму?
Одговори

(07-03-2019, 02:00 AM)Мића Адмирал Пише:  Па нису га убили због позитивних ствари, већ због негативних. Да си питао за негативну страну сазнао би зашто су га убили.
Мојсиловић није из околине Чачка.

Милоје Мојсиловић, Јелички одред? Ако може нешто о њему да се нађе, ја мислим да је после погибије Бојовића он постављен у ткзвн. Одреду Смрти, али ако има нешто опширније желео бих да нађем, хвала!

" ( Данашњи црвени у Чачку причају како су Милутин Јанковић, Милоје Мојсиловић и Божо Јаворац ишли по Чачанским селима и клали све живе који им не би шта услужили типа храну и остало, а поготово за још једног четника (Мојсиловића мислим) говоре како је био прави четнички монструм, поготово је волео да силује младе девојке, као неки педофил. Значи какву поруку остављају чачанској омладини да се нормални човек шлогира. А познато је (такође из моје приче) да су окретали шајкаче како где наиђу (комунисти) мало петокраку мало окрену кокарду како упадну у четничко село. Мог рођака, заклали су секирама као најобичнију кокошку у селу близу Ласца, током рата причали су како су четници то урадили јер није хтео под знаком питања радио за партизане, а касније се испоставило (чак и његови директни потомци тврде) да су га убиле комшије партизани. Лазац и села околине ка Краљевачкој општини су била четничка, док су већи симпатизери били у послератним сиромашним селима као Слатина...итд. ( Све у свему у комунистичким списима и дан данас) . "
Одговори

(08-03-2019, 01:51 AM)Лука Петронијевић Пише:  
(07-03-2019, 02:00 AM)Мића Адмирал Пише:  Па нису га убили због позитивних ствари, већ због негативних. Да си питао за негативну страну сазнао би зашто су га убили.
Мојсиловић није из околине Чачка.

Милоје Мојсиловић, Јелички одред? Ако може нешто о њему да се нађе, ја мислим да је после погибије Бојовића он постављен у ткзвн. Одреду Смрти, али ако има нешто опширније желео бих да нађем, хвала!

" ( Данашњи црвени у Чачку причају како су Милутин Јанковић, Милоје Мојсиловић и Божо Јаворац ишли по Чачанским селима и клали све живе који им не би шта услужили типа храну и остало, а поготово за још једног четника (Мојсиловића мислим) говоре како је био прави четнички монструм, поготово је волео да силује младе девојке, као неки педофил. Значи какву поруку остављају чачанској омладини да се нормални човек шлогира. А познато је (такође из моје приче) да су окретали шајкаче како где наиђу (комунисти) мало петокраку мало окрену кокарду како упадну у четничко село. Мог рођака, заклали су секирама као најобичнију кокошку у селу близу Ласца, током рата причали су како су четници то урадили јер није хтео под знаком питања радио за партизане, а касније се испоставило (чак и његови директни потомци тврде) да су га убиле комшије партизани. Лазац и села околине ка Краљевачкој општини су била четничка, док су већи симпатизери били у послератним сиромашним селима као Слатина...итд. ( Све у свему у комунистичким списима и дан данас) . "

Набави књигу Станојла Плазине, Са Јелице плануле варнице.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Давидовић и Тимотијевић,затамњена прошлост.Ту ти је историја јвуо у Чачку и околини.Колико ја знам,тамошњи архив,баштини највећу збирку емигрантске публицистике,везане за јвуо и уопште антикомунистичку емиграцију.Рачунам да посебно апострофирају догађаје и личности везане за Чачак и околину.
Одговори

Поштовани господине Самарџићу,занима ме да ли је истина да је Рајко Митић био вођа Београдских Четничких Формација,ако имате неку слику на којој је он Четник ако бих сте могли да ми пошаљете.Хвала у напред.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним