Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(12-03-2019, 08:19 PM)Српски Четник Пише:  [Слика: Luka%C4%8Devi%C4%87_i_Nemci.jpg]
Ко је на овој слици?

Насумично окупљене муштерије чекају да се отвори бријачко-фризерски салон у позадини...

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Само ме занима ко је на слици, пошто на Википедији пише да је овај са дугом брадом Војислав Лукачевић, али не верујем.
Одговори

(12-03-2019, 09:22 PM)Српски Четник Пише:  Само ме занима ко је на слици, пошто на Википедији пише да је овај са дугом брадом Војислав Лукачевић, али не верујем.

Па зар ти верујеш википедији?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(12-03-2019, 09:28 PM)Перун Пише:  
(12-03-2019, 09:22 PM)Српски Четник Пише:  Само ме занима ко је на слици, пошто на Википедији пише да је овај са дугом брадом Војислав Лукачевић, али не верујем.

Па зар ти верујеш википедији?
Наравно да не, само ме занима ко је ово(ако знате).
Одговори

Г.Самарџићу и остали форумаши,да није можда пуковник Јеврем Симић-главни инспектор трупа на овој слици?Упоређивао сам са сликама прославе Видовдана на Повлену 1943. и скоро 100% сам сигуран да је он.
Извор:Дејан Зечевић
[Слика: IMG-0001.jpg]
Одговори

(13-03-2019, 10:49 AM)Милош Шарац Пише:  Г.Самарџићу и остали форумаши,да није можда пуковник Јеврем Симић-главни инспектор трупа на овој слици?Упоређивао сам са сликама прославе Видовдана на Повлену 1943. и скоро 100% сам сигуран да је он.
Извор:Дејан Зечевић
[Слика: IMG-0001.jpg]

Мислим да јесте.
Одговори

Јесте.
Одговори

Хвала!Реко да печатирам закључак...Smile
Одговори

(13-03-2019, 11:00 AM)Мића Адмирал Пише:  
(13-03-2019, 10:49 AM)Милош Шарац Пише:  Г.Самарџићу и остали форумаши,да није можда пуковник Јеврем Симић-главни инспектор трупа на овој слици?Упоређивао сам са сликама прославе Видовдана на Повлену 1943. и скоро 100% сам сигуран да је он.
Извор:Дејан Зечевић
[Слика: IMG-0001.jpg]

Мислим да јесте.
Овога је Милутин први провалио и ко је и шта је.
Одговори

Није Милутин, Саша Михајловић.
Одговори

Па ко је на оној слици ако није Лукачевић?
Одговори

(13-03-2019, 02:00 PM)Милослав Самарџић Пише:  Није Милутин, Саша Михајловић.
Милутин, Милутин...
Него ти нећеш да слушаш.
Одговори

Бенито ако је у вези пуковника Јеврема Симића то што је провалио Милутин,јер можеш да напишеш?Каква је његова судбина,тј. шта је са њим било на крају?
Одговори

Јеврем Симић је био инспектор војних јединица испред Врховне команде. На то место поставио за је лично Дража Михаиловић, јер је имао поверења у њега, пошто му је био класни друг. Др Ажа, Др Оња ( Трифуновић) и Др Шка ( Симић) су били три класна друга са ВА.
Саша Михајловић звани Вили је сазнао да је Симић у контакту са Абвером и Гестапоом у Београду. О томе је поверљиво известио Михаиловића. Симића је ухапсио и ислеђивао Калабић, и после признања, осудио га на смрт и стрељао.
Оно што Милослав не зна, јер нико не може баш све да зна, је да је Симић био у инспекцији јединица у Драгачеву у марту 43. Тада му је Јанковић у очи рекао да је много мутан тип. Симић је послао негативан извештај о јединицама у Драгачеву, а посебно лош о Симовићу и Јанковићу. Дража Михаиловић му није аутоматски поверовао , него је нашао средње решење. Врло правилно, али то је већ друга тема.
Поента је у оном што сам написао..
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 9 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним