Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Капетан Милан Павловић комадант Азбуковачке бригаде.Његов заменик Раде Степановић.Капетан Милан Павловић касније начелник штаба Мачванског корпуса.
Одговори

Је л тај Павловић погинуо октобра '43?

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Капетан Милан Павловић је заробљен и стрељан 1945 или 1946 године.
Одговори

Значи онај комунистички извор је безвредан.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(29-11-2018, 09:05 PM)Петар Пише:  Капетан Милан Павловић је заробљен и стрељан 1945 или 1946 године.
Командант Студеничке бригаде. Није стрељан, убијен је као џукела у подруму ОЗНЕ у Рашки.
Иначе, за њега се причало да се представљао са чином више него што је имао. Односно да му је Рачић доделио чин, али да то није потврдио министар војни.
Павловић је рођен у Бакионици код Пожеге.
Одговори

(29-11-2018, 09:07 PM)Николај Пише:  Значи онај комунистички извор је безвредан.
Не могу сад да тражим, али прилично сам сигуран да има још један извор да је један официр погинуо у Сијерцима.
Одговори

(29-11-2018, 11:51 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(29-11-2018, 09:07 PM)Николај Пише:  Значи онај комунистички извор је безвредан.
Не могу сад да тражим, али прилично сам сигуран да има још један извор да је један официр погинуо у Сијерцима.

У "Срби против Вермахта" то је једини извор где се наводи да је погинуо капетан Павловић и 97 четника. Нешто "Путеви Романије", заборавио сам тачан назив. Нека локална монографија.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Управо се купио Вашу књигу " Спашавање савезничких пилота".
Међутим, осим на насловној страни нема фотографија у боји.
Како то и зашто то ?
Одговори

(01-12-2018, 02:46 PM)Николај Пише:  
(29-11-2018, 11:51 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(29-11-2018, 09:07 PM)Николај Пише:  Значи онај комунистички извор је безвредан.
Не могу сад да тражим, али прилично сам сигуран да има још један извор да је један официр погинуо у Сијерцима.

У "Срби против Вермахта" то је једини извор где се наводи да је погинуо капетан Павловић и 97 четника. Нешто "Путеви Романије", заборавио сам тачан назив. Нека локална монографија.
Није ми остало ништа друго него да исправим то у књизи, за неко друго издање. Ставио сам овако, у фусноти:

148 Ј. И. Крсмановић, Соколац (путеви Романије и историје), 190-191. Према истраживањима историчара Милутина Велисављевића, капетан Павловић је заробљен и убијен после рата, у Рашкој. Вероватно је претерана и цифра погинулих четника, коју наводи овај комуниста.
Одговори

(01-12-2018, 04:03 PM)Ултрадесничар Пише:  Управо се купио Вашу књигу " Спашавање савезничких пилота".
Међутим, осим на насловној страни нема фотографија у боји.
Како то и зашто то ?
Зашто би и било? И нема их више.
Одговори

(29-11-2018, 08:18 PM)Петар Пише:  Погинуо у повратку са Јелове горе према Пецкој у сукобу са комунистима.Пренет у Пецку и сахрањен.
Исправио сам и то.
Одговори

(01-12-2018, 07:22 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(29-11-2018, 08:18 PM)Петар Пише:  Погинуо у повратку са Јелове горе према Пецкој у сукобу са комунистима.Пренет у Пецку и сахрањен.
Исправио сам и то.

Иначе Степановић је потписан на многим сликама у зиму 1943.и 1944.године
Одговори

инт.капетан I кл. Радован С. Стјепановић Раде, погинуо је кр.септ.1944. у с.Г.Каменица у борби против комуниста. Пренет и сахрањен у Пецкој.

(29-11-2018, 09:47 PM)Бенито Пише:  
(29-11-2018, 09:05 PM)Петар Пише:  Капетан Милан Павловић је заробљен и стрељан 1945 или 1946 године.
Командант Студеничке бригаде. Није стрељан, убијен је као џукела у подруму ОЗНЕ у Рашки.
Иначе, за њега се причало да се представљао са чином више него што је имао. Односно да му је Рачић доделио чин, али да то није потврдио министар војни.
Павловић је рођен у Бакионици код Пожеге.

Павловић је заробљен по повратку из Босне, авг.1945 у срезу Студеничком. На монтираном судс.процесу пред Војним судом КВ подручја у Рашкој, 2.септ.1945. осуђен на смрт.
Бенито, код мене је Милан П. Павловић рођ.1910 у Љубовији. Колико си сигуран да је из Бакионице ?
Одговори

100%.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 21 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним