Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(27-04-2019, 05:35 PM)Српски Четник Пише:  
(27-04-2019, 03:45 PM)Mario Пише:  
(27-04-2019, 02:45 PM)Српски Четник Пише:  Да ли се зна колика је отприлике била бројност Пећанчевих четника током ДСР?

Око 7000-8000 људи тј. око 30-40 одреда
Да ли се ту убрајају и легализовани Дражини одреди?

На почетку чини ми се да,о томе може господин Милослав да напише ако зна тачно.Временом су неке војводе и четници прелазили код Драже,тако да су Пећанчеви четници престали да постоје крајем 1942.
Овде имаш нешто више https://www.pogledi.rs/spisak-pecancevih...kod-draze/

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

(27-04-2019, 05:35 PM)Српски Четник Пише:  
(27-04-2019, 03:45 PM)Mario Пише:  
(27-04-2019, 02:45 PM)Српски Четник Пише:  Да ли се зна колика је отприлике била бројност Пећанчевих четника током ДСР?

Око 7000-8000 људи тј. око 30-40 одреда
Да ли се ту убрајају и легализовани Дражини одреди?
Да. Само што наравно нико није знао да су Дражини. Како су сазнавали, током 1942, Немци су их расформирали, хапсили, водили у логоре. Почетком 1943. остало је још неколико одреда, а после маја 1943. постојала је смао Пећанчева пратња, од око 60 четника.
Мислим да је лета 1941. Пећанац имао више од 7-8.000 четника. Њихов број нагло опада када их је народ видео међу Немцима, као и међу Бугарима.
Одговори

Хвала вам! Занима ме да ли је стварно Дража наредио Пећанчево убиство? Видео сам снимак војводе Ђујића из 1998. где каже да му је неки његов човек рекао да је Дража изјавио да је убиство Пећанца "дело локалних кабадахија".
Одговори

(28-04-2019, 10:20 AM)Српски Четник Пише:  Хвала вам! Занима ме да ли је стварно Дража наредио Пећанчево убиство? Видео сам снимак војводе Ђујића из 1998. где каже да му је неки његов човек рекао да је Дража изјавио да је убиство Пећанца "дело локалних кабадахија".
Пећанцу је судио војни суд, суђење је трајало више месеци. Иследник је био др Војин Андрић, најмлађи доктор наука (права) у Краљевини.
Пећанчев син Милан је тражио да се придружи четницима, на што је Дража одговорио да може само ако хоће да иде у Босну, с образложењем да се не може очекивати ''да нам буде лојалан'' (у смислу: на том терену, у близини). Или да га пусте. Изабрао је ово друго и пустили су га.
Одговори

[Слика: 3570.jpg]

Ко је овај човјек поред Драже, добио сам информацију да се звао Јован Шкавовић Шкава. Може ли ми неко описати ову личност?
Одговори

То ти је једна људска гњида.
Одговори

Ја мислим да је ово суђење намјештено.
Да је ово све лаж комунистичка.
Одговори

(28-04-2019, 08:40 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(28-04-2019, 10:20 AM)Српски Четник Пише:  Хвала вам! Занима ме да ли је стварно Дража наредио Пећанчево убиство? Видео сам снимак војводе Ђујића из 1998. где каже да му је неки његов човек рекао да је Дража изјавио да је убиство Пећанца "дело локалних кабадахија".
Пећанцу је судио војни суд, суђење је трајало више месеци. Иследник је био др Војин Андрић, најмлађи доктор наука (права) у Краљевини.
Пећанчев син Милан је тражио да се придружи четницима, на што је Дража одговорио да може само ако хоће да иде у Босну, с образложењем да се не може очекивати ''да нам буде лојалан'' (у смислу: на том терену, у близини). Или да га пусте. Изабрао је ово друго и пустили су га.
Хвала! Само ме још ово занима у вези са овом темом, да ли се зна када је Пећанац први пут ступио у додир са окупационим или квислиншким властима и да ли је Дража до тог тренутка сарађивао са њим?
Одговори

(29-04-2019, 09:34 AM)Српски Четник Пише:  
(28-04-2019, 08:40 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(28-04-2019, 10:20 AM)Српски Четник Пише:  Хвала вам! Занима ме да ли је стварно Дража наредио Пећанчево убиство? Видео сам снимак војводе Ђујића из 1998. где каже да му је неки његов човек рекао да је Дража изјавио да је убиство Пећанца "дело локалних кабадахија".
Пећанцу је судио војни суд, суђење је трајало више месеци. Иследник је био др Војин Андрић, најмлађи доктор наука (права) у Краљевини.
Пећанчев син Милан је тражио да се придружи четницима, на што је Дража одговорио да може само ако хоће да иде у Босну, с образложењем да се не може очекивати ''да нам буде лојалан'' (у смислу: на том терену, у близини). Или да га пусте. Изабрао је ово друго и пустили су га.
Хвала! Само ме још ово занима у вези са овом темом, да ли се зна када је Пећанац први пут ступио у додир са окупационим или квислиншким властима и да ли је Дража до тог тренутка сарађивао са њим?
Половином августа 1941.
Није ни тада, ни после.
Одговори

Да ли су Раде Радић и Урош Дреновић били војводе? Пошто их сви ословљавају као војводе, а нисам нигде нашао ко им је и када доделио та звања.
Одговори

Дреновић јесте, Радић није.
Одговори

(30-04-2019, 11:10 PM)Милослав Самарџић Пише:  Дреновић јесте, Радић није.
Хвала! Да ли се зна ко је Дреновићу доделио то звање?
Одговори

Ajde bre, dosadan si više!

Uzmi malo i sam nešto potraži. Nismo mi ovde da tebi odgovaramo na pitanja za koja možeš sam da nadješ odgovore, da nisi toliko lenj.
Одговори

(30-04-2019, 11:28 PM)Chicot Пише:  Ajde bre, dosadan si više!

Uzmi malo i sam nešto potraži. Nismo mi ovde da tebi odgovaramo na pitanja za koja možeš sam da nadješ odgovore, da nisi toliko lenj.
Остави човека да ради свој посао. Љутко
Видиш да је добио задужење да испита Милослава да ли заслужује приступницу ГО ИО ЦК СНСРН....Smile
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 3 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним