Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(30-12-2020, 06:51 PM)пек. Пише:  https://prvisvetskirat.rs/biblioteka/vel...aredjenja/
Командант добровољаца на Крфу потпуковник Драгољуб Михајловић да ли је то Дража?

Био је поручник тад... Неко други је у питању.
Одговори

Ново на Јутјуб каналу ''Погледи'':
БОСАНСКА ГОЛГОТА - цели филм
Одговори

(30-12-2020, 04:22 PM)Српска четничка команда Пише:  Да ли је Зоран Вуковић у августу 1941. понудио Пећанцу сарадњу са Љотићем или је био убачен међу четнике као Љотићев шпијун?

Знате ли ово?
Одговори

Није му "понудио"сарадњу него су му Немци наредили да му "понуди" сарадњу. Пошто је врдао, морали су да пређу на плна "Б" (хапшење и лажно стрељање).
Извињавам се Милославу што ускачем код неких (по мени) важних питања.
Одговори

Хвала, али знам да је он дошао код Пећанца пре Павла Мешковића. Дакле, док се Пећанац још увек крио по планинама. Како се Вуковић тада представио Пећанцу?
Одговори

Које формације сем оних из Србије су 45. остале уз Дражу и водиле борбу до краја?
Одговори

(02-01-2021, 12:38 AM)Српска четничка команда Пише:  Хвала, али знам да је он дошао код Пећанца пре Павла Мешковића. Дакле, док се Пећанац још увек крио по планинама. Како се Вуковић тада представио Пећанцу?
По имену, 99% да су се познавали пре рата.
Одговори

(02-01-2021, 01:22 PM)повуци_потегни Пише:  Које формације сем оних из Србије су 45. остале уз Дражу и водиле борбу до краја?
Све из Босне. Херцеговце је делом одвео Баћовић код Ђуришића (углавном из Невесињског корпуса), а делом су остали на својим теренима (углавном Требињски корпус).
Одговори

(02-01-2021, 12:38 AM)Српска четничка команда Пише:  Хвала, али знам да је он дошао код Пећанца пре Павла Мешковића. Дакле, док се Пећанац још увек крио по планинама. Како се Вуковић тада представио Пећанцу?

Као српски заштитник.
Иначе, Вуковићи су из Ниша (породица се бавила дрварском производњом) и потичу из ратничке породице, која је крварила у балканским ратовима и Великом рату. А Зоран Вуковић је тотални антипродукт те ратничке традиције.

Пећанцу је саопштио како треба кренути правим, српским путем и да ће му тај пут омогућити да добије извесну власт. Пећанац је онда почео овако да калкулише. Ако одбијем ово што ми се нуди, а рат се брзо заврши - губим. Ако пак не одбијем понуду а рат се заврши пропашћу Немаца - испашћу српски издајник. Ипак ћу у крајњој нужди прихватити понуду и покушати да у тој новонасталој ситуацији балансирам (као балерина на жици). Ако брзо крене Немцима по злу– онда је то била тактика каква је постојала и у Првом светском рату (отворено с окупаторима – тајно се организујемо против њих). И када је Вуковић отприлике тако реферисао Немцима (неодређено му рекао, али је на ивици да прихвати понуду), они су позвали Гестапо – да се позабави с њим. Немачка тајна полиција решила је да Пећанца скрши неком принудом. И када су му касније дали власт слали су Арнауте и муслимане да му кидају нерве. То су радили и са тзв. гувернаторима у Пољској, Луксембургу, Белгији и још неким државама (власт под константном сумњом). А њему су искључиво због година отупили рефлекси старог герилца (спретан, окретан, оштроуман).
Одговори

.
Сад одгледсмо филм, свака част Гос'н Самарџићу, многе детаље нисам знао а ове скраћене верзије су пун погодак.

Једно питање: У филму на почетку видимо и нашега старог пријатеља из Монтреала Душана ЂукНића, не Душана Ђукића, сина Ђенерала.

Међутим, покојни Душко је умро давно па ме интересује кад је филм снимљен и да ли су и остали сведоци још у животу или је филм састављен од ранијих сведочења?

Добри Душан Ђукнић је путовао често у Србију, желео да умре тамо али...смрт га задеси ипак у хладној Канади...шта'ш...

ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
СРБИН ИМА ПУТИНА ЗА БРАТА,
А ПУТИН ЈЕ ТАТА ОД САРМАТА,
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
СВЕ СУ СТРАЖЕ ОД КИНЖАЛА,
ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!
Одговори

(03-01-2021, 12:24 AM)ПРОСВЕТАР Пише:  .
Сад одгледсмо филм, свака част Гос'н Самарџићу, многе детаље нисам знао а ове скраћене верзије су пун погодак.

Једно питање: У филму на почетку видимо и нашега старог пријатеља из Монтреала Душана ЂукНића, не Душана Ђукића, сина Ђенерала.

Међутим, покојни Душко је умро давно па ме интересује кад је филм снимљен и да ли су и остали сведоци још у животу или је филм састављен од ранијих сведочења?

Добри Душан Ђукнић је путовао често у Србију, желео да умре тамо али...смрт га задеси ипак у хладној Канади...шта'ш...

Од ранијих сведочења,је филм склопљен.Ивко је нпр умро чини ми се 2005 или 2006.Добро урађен филмић.
Одговори

(03-01-2021, 12:24 AM)ПРОСВЕТАР Пише:  .
Сад одгледсмо филм, свака част Гос'н Самарџићу, многе детаље нисам знао а ове скраћене верзије су пун погодак.

Једно питање: У филму на почетку видимо и нашега старог пријатеља из Монтреала Душана ЂукНића, не Душана Ђукића, сина Ђенерала.

Међутим, покојни Душко је умро давно па ме интересује кад је филм снимљен и да ли су и остали сведоци још у животу или је филм састављен од ранијих сведочења?

Добри Душан Ђукнић је путовао често у Србију, желео да умре тамо али...смрт га задеси ипак у хладној Канади...шта'ш...
Сведочења смо сакупљали годинама, па онда доснимавали и монтирали. Интервју са Ђукнићем снимио је Влада Момчиловић негде 2005.
Да не знаш можда које године је Ђукнић преминуо и где?
И које је рођен и где?
Одговори

Заисте све похвале за одлично урађен филм Босанска голгота.
Први пут видим и интервју са Ацом Симићем, фотографом равногорског корпуса, и он је преминуо сада већ давне 2007 или 2006. године.
Можда нека наредна емисија са више оваквинх интервјуа, од целих мислим да имамо само са Кентом у видеу Кент више од пола века, у кад се сетим те године била је 2001, тада смо пешице ишли па сигурно преко 10километара, није се могло проћи даље од количине кола и аутобуса, то је сигурно најмасовнији и најпосећенији скуп на Равној Гори, било је сугурно преко 200.000 људи сигурно.
Одговори

(03-01-2021, 01:23 PM)Kaludjer Пише:  то је сигурно најмасовнији и најпосећенији скуп на Равној Гори, било је сугурно преко 200.000 људи сигурно.

Не. Најмасовнији скупови су били од '95 - '98

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 14 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним