Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Да ли се Милан Недић 1943. састајао са Хитлером и Рибентропом?
Одговори

(20-03-2021, 05:26 PM)Антитоталитаран Пише:  
(20-03-2021, 04:46 PM)МајорДангић Пише:  
(20-03-2021, 04:36 PM)Антитоталитаран Пише:  Јесу ли Радић, Дреновић и Тешановић били војводе?

Дреновић да, остали не http://www.pogledi.rs/spisak-drazinih-vojvoda/

То је преузето из Википедије. Било је много војвода.

Да ли је истина?
Одговори

Милославе, наишао сам на податак да је војвода Сава Ковач из Љубиња (брат Благоја Ковача), предратни жандармеријски капетан? Да ли си наилазио можда на то?
Одговори

(24-04-2021, 12:19 AM)ХраброСрце Пише:  Милославе, наишао сам на податак да је војвода Сава Ковач из Љубиња (брат Благоја Ковача), предратни жандармеријски капетан? Да ли си наилазио можда на то?

Blagojeva braca i sestre :
zand.narednik Savo - vojvoda, 6.sept.1942. unapredjen u p.porucnika, zarobljen pa streljan 22.jan.1946.
Gospava,ud.Dangubic,majka sestoro dece, ubijena 29.nov.1947 ( sept.1946 ?)
Obrenija, prezivela rat
Saveta, streljana 10.avg.1945.
Gavrilo, umro 2002.
Stevan , streljan 15.jan.1946.
Otac : Scepan, r.1871, streljan 10.avg.1945.
Iz s.Morce, kod Ljubomira, srez Trebinjski.
Одговори

Мићо где је рођен Благоје Ковач?
Одговори

(24-04-2021, 08:21 AM)Мића Адмирал Пише:  
(24-04-2021, 12:19 AM)ХраброСрце Пише:  Милославе, наишао сам на податак да је војвода Сава Ковач из Љубиња (брат Благоја Ковача), предратни жандармеријски капетан? Да ли си наилазио можда на то?

Blagojeva braca i sestre :
zand.narednik Savo - vojvoda, 6.sept.1942. unapredjen u p.porucnika, zarobljen pa streljan 22.jan.1946.
Gospava,ud.Dangubic,majka sestoro dece, ubijena 29.nov.1947 ( sept.1946 ?)
Obrenija, prezivela rat
Saveta, streljana 10.avg.1945.
Gavrilo, umro 2002.
Stevan , streljan 15.jan.1946.
Otac : Scepan, r.1871, streljan 10.avg.1945.
Iz s.Morce, kod Ljubomira, srez Trebinjski.

Значи, ипак, жандармеријски наредник. Очигледно да је неко побркао из незнања. И чудно би било да као капетан није био на већим командним положајима.

Тужна прича једне српске породице, која је синове ставила у службу српском народу, а због тога немилосрдно истријебљена од комуниста.

И не знам како, послије безброј оваквих примјера, имају образа да проповједају правду и да моралишу, а поготово да се представљају истинским српским борцима и пореде са славним српским јунацима.
Одговори

(24-04-2021, 12:11 PM)ХраброСрце Пише:  ....

И не знам како, послије безброј оваквих примјера, имају образа да проповједају правду и да моралишу, а поготово да се представљају истинским српским борцима и пореде са славним српским јунацима.

Страшно је како они сад србују. Још је страшније што им то пролази. Шта је са овим народом, све им вјерују?
Одговори

Реците ми господине Самарџићу какво је Ваше мишљење о садашњој структури администрације на Равној гори на челу са Богичевићем?

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

Јесте ли видели ово? Сада аНтИфАшИсТи тврде да су Срби састављали спискове за рацију у Бачкој. Само сам чекао када ће то да кажу. Поново је актуелизовано због неког водитеља из Новог Сада.
https://www.intermagazin.rs/za-novosadsk...o-milosti/
Одговори

(23-04-2021, 12:25 PM)Антитоталитаран Пише:  Да ли се Милан Недић 1943. састајао са Хитлером и Рибентропом?
Јесте. И 1944.
Одговори

(23-04-2021, 05:12 PM)МајорДангић Пише:  
(20-03-2021, 05:26 PM)Антитоталитаран Пише:  
(20-03-2021, 04:46 PM)МајорДангић Пише:  
(20-03-2021, 04:36 PM)Антитоталитаран Пише:  Јесу ли Радић, Дреновић и Тешановић били војводе?

Дреновић да, остали не http://www.pogledi.rs/spisak-drazinih-vojvoda/

То је преузето из Википедије. Било је много војвода.

Да ли је истина?
Јесте.
Одговори

(27-04-2021, 12:54 AM)Mario Пише:  Реците ми господине Самарџићу какво је Ваше мишљење о садашњој структури администрације на Равној гори на челу са Богичевићем?
Мислим да се презива Богићевић.
Одговори

(27-04-2021, 01:26 PM)Антитоталитаран Пише:  Јесте ли видели ово? Сада аНтИфАшИсТи тврде да су Срби састављали спискове за рацију у Бачкој. Само сам чекао када ће то да кажу. Поново је актуелизовано због неког водитеља из Новог Сада.
https://www.intermagazin.rs/za-novosadsk...o-milosti/

Па објаснио је човек:

– Istorija jeste de fakto obesmisla optužbu za saradnju dr Obrada Milutinovića sa okupatorskom vlašću – ističe Đurđev. – Ali je, s druge strane, činjenica da je on, kao i deo novosadske srpske inteligencije, stao na stranu Jugoslovenske vojske u otadžbini. A to je u klimi ondašnjeg delovanja i razmišljanja pobedničke strane u građanskom ratu, vođenog političkom i ideološkom netrpeljivošću prema, za novu vlast, nepodobnim osobama, neminovno vodilo ka optuženičkoj klupi. Kada se tome doda da su teške optužbe, koje su stavljene na teret dr Milutinoviću, zasnovane samo na priznanju optuženog, u vremenu revolucionarne pravde one su, nažalost, mogle da rezultiraju samo jednom presudom…
Одговори

Да ли су комунисти и у другим земљама палили архиве или само код нас?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 16 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним