Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(01-05-2021, 06:51 PM)ватхра Пише:  
(01-05-2021, 05:08 PM)Бенито Пише:  Али је, најодликованији српски официр у Другом светском рату, како од своје Владе, тако и од савезничких војски.
Јел сад јасно?

Полако.
Прво, током ДСР је био југословенски официр, а не српски. Био је кдт ЈВуО и министар Југословенске владе.
Имао је три одликовања током рата, плус једно после рата. Није велик број, могуће да је неко од официра НОВЈ одликован више пута.

Арсо Јовановић је имао 8 ордена од почетка рата до кад је убијен 1948 (значи није их касније добијао).

Петар Драпшин, два ордена партизанске звезде, орден НХ постхумно, плус совјетски ред Кутузова током рата.
Он је погинуо мало после рата, видљиво да је то све за ратне заслуге.
Шали никад краја.... Smile
Одговори

(01-05-2021, 06:51 PM)ватхра Пише:  
(01-05-2021, 05:08 PM)Бенито Пише:  Али је, најодликованији српски официр у Другом светском рату, како од своје Владе, тако и од савезничких војски.
Јел сад јасно?

Полако.
Прво, током ДСР је био југословенски официр, а не српски. Био је кдт ЈВуО и министар Југословенске владе.
Имао је три одликовања током рата, плус једно после рата. Није велик број, могуће да је неко од официра НОВЈ одликован више пута.

Арсо Јовановић је имао 8 ордена од почетка рата до кад је убијен 1948 (значи није их касније добијао).

Петар Драпшин, два ордена партизанске звезде, орден НХ постхумно, плус совјетски ред Кутузова током рата.
Он је погинуо мало после рата, видљиво да је то све за ратне заслуге.


Где су млади ту је и шала . . . КрезаБајаЈок

''...Видиш ли пријатељу она три чобана на ливади? Е све док та тројица могу да надгласају мене и Сократа и услед тога доносе одлуке, ја у демократију не верујем... ! " - Платон
(„Држава“)

Одговори

ЈУРЕ С ОНОГ СВИЈЕТА

Један "небрушени дијамант" са Википедије:
https://sh.wikipedia.org/wiki/Bitka_za_Teslić_1944.

Погледајте у таблици ко су команданти.
Како ли је Јуре Францетић командовао с оног свијета?Сирома'


Али шалу на страну.
Помиње се и предратни четнички војвода Милан Пећанац. Ко је он?
Одговори

Син Косте Пећанца. Али нисам сигуран да је био војвода.
Одговори

Често сам видео различите датуме почетка покрета четника Драже Михаиловића: 8. маја, 11. маја, 13. маја 1941. Шта се тачно догодило ових дана и који од ових датума је тачан?
Одговори

(06-05-2021, 03:09 PM)МајорДангић Пише:  Често сам видео различите датуме почетка покрета четника Драже Михаиловића: 8. маја, 11. маја, 13. маја 1941. Шта се тачно догодило ових дана и који од ових датума је тачан?
Током рата, као Дан устанка славио се 20. април, јер је тога дана 1941. почео герилски рат.
Дража је на Равну Гору дошао 11. маја, а осми и 13-ти обележавани су јер се тада није знало да је дошао једанаестог.
С тим што, мимо овога, Равногорски покрет, последњих десетина, обележава Марковдан као своју славу. А Марковдан је 8. маја.
Одговори

Da li dolazi u obzir jedna posebna emisija o Kozari? Bitka na Kozari, Istina o opsadi Kozare, o borbi za Kozaru? Znam da ima u jednom videu nešto ukratko o tome, o saradnji Tita sa ustašama - slanje kurira kod ustaša, dobijanje naoružanja od njih za napad na četnike, a prepuštanje naroda na Kozari tim istim ustašama. Ali to je ukratko, bilo bi dosta interesa za kompletnu priču, video o Kozari, isto kao za Neretvu. Jer je prestrašno šta sve oni šire po medijima, najmanje je to da su “četnici punili Jasenovac“, a Rade Radić “ubijao partizane dok su oni napadali Jasenovac“.
Одговори

Само им ово пошаљите.
https://borisradakovic.com/2021/01/17/655/
Одговори

(06-05-2021, 04:34 PM)Natalijina Ramonda Пише:  Da li dolazi u obzir jedna posebna emisija o Kozari? Bitka na Kozari, Istina o opsadi Kozare, o borbi za Kozaru? Znam da ima u jednom videu nešto ukratko o tome, o saradnji Tita sa ustašama - slanje kurira kod ustaša, dobijanje naoružanja od njih za napad na četnike, a prepuštanje naroda na Kozari tim istim ustašama. Ali to je ukratko, bilo bi dosta interesa za kompletnu priču, video o Kozari, isto kao za Neretvu. Jer je prestrašno šta sve oni šire po medijima, najmanje je to da su “četnici punili Jasenovac“, a Rade Radić “ubijao partizane dok su oni napadali Jasenovac“.
Треба да буде.
Одговори

(06-05-2021, 06:51 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(06-05-2021, 04:34 PM)Natalijina Ramonda Пише:  Da li dolazi u obzir jedna posebna emisija o Kozari? Bitka na Kozari, Istina o opsadi Kozare, o borbi za Kozaru? Znam da ima u jednom videu nešto ukratko o tome, o saradnji Tita sa ustašama - slanje kurira kod ustaša, dobijanje naoružanja od njih za napad na četnike, a prepuštanje naroda na Kozari tim istim ustašama. Ali to je ukratko, bilo bi dosta interesa za kompletnu priču, video o Kozari, isto kao za Neretvu. Jer je prestrašno šta sve oni šire po medijima, najmanje je to da su “četnici punili Jasenovac“, a Rade Radić “ubijao partizane dok su oni napadali Jasenovac“.
Треба да буде.

Odlično, hvala.
Одговори

https://en.wikipedia.org/wiki/Chetnik_sa...tion_lines
На крају чланка је цитат хитлера о четницима. Је ли то истина?
Одговори

(08-05-2021, 07:31 AM)МајорДангић Пише:  https://en.wikipedia.org/wiki/Chetnik_sa...tion_lines
На крају чланка је цитат хитлера о четницима. Је ли то истина?
Мислиш ово.... "We have no other choice, but to annihilate all Chetniks and against the bandits use the most brutal means.

— Adolf Hitler 1943. ?

Наравно!

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Зашто је Гестапо ухапсио Мустафу Голубића?
Одговори

(08-05-2021, 11:05 AM)Антитоталитаран Пише:  Зашто је Гестапо ухапсио Мустафу Голубића?

Голубић је ухапшен због илегалног прибављања путница и ради тога је стрељан.

Ово сам цитирао документ који је објавио Историјски архив Београд. Они су објавили неких пет докумената о Голубићу.

Ево линка на Фејсбуку, ту су та документа. Погледај документ трећи по реду

https://www.facebook.com/media/set/?vani...0311214336
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 7 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним