Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(29-05-2022, 12:58 PM)Брђанин Пише:  Поштовани господине Самарџићу, 
Како су комунистичке банде успјеле да у септембру, октобру и новембру 1943. продру у Црну Гору, и окупирају градове попут Колашина, Берана и Андријевице, који су били познати као четничке престонице? Чуо сам да су тада у потпуности поражени Васојевићки четници под командном Лашића, као и да су тада убијени Лека Вујисић и Андрија Весковић.

На то не могу одговорити укратко, то су десетине страна у књигама ''Гренерал Дража Михаиловић и општа историја четничког покрета''. Свега је било.
Одговори

(31-05-2022, 01:18 AM)Брђанин Пише:  Постоји ли каква фотографија Њемаца и партизана са Мартовских преговора?

Постоји, објавио сам у књизи ''Сарадња партизана са Немцима усташама и Албанцима''.
Иначе то је било од 4. марта до 17. маја 1943, а комунисти у старту своде на март, ради пропаганде. И наравно, нису били само рпеговори.
Одговори

Gospodine Samardziću Miroljub Petrović Vas je pomenuo u Podkastu na Jutjub kanalu Madju na 1 sat vremena 22 minuta.
Одговори

(05-06-2022, 12:43 AM)Luka Milošev Пише:  Gospodine Samardziću Miroljub Petrović Vas je pomenuo u Podkastu na Jutjub kanalu Madju na 1 sat vremena 22 minuta.

Хвала! Потгледаћу.
Одговори

(05-06-2022, 11:18 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(05-06-2022, 12:43 AM)Luka Milošev Пише:  Gospodine Samardziću Miroljub Petrović Vas je pomenuo u Podkastu na Jutjub kanalu Madju na 1 sat vremena 22 minuta.

Хвала! Потгледаћу.
Одговори

(06-06-2022, 04:54 PM)Лука Калиманац Пише:  
(05-06-2022, 11:18 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(05-06-2022, 12:43 AM)Luka Milošev Пише:  Gospodine Samardziću Miroljub Petrović Vas je pomenuo u Podkastu na Jutjub kanalu Madju na 1 sat vremena 22 minuta.

Хвала! Потгледаћу.

Г.Самарџићу шта мислите о оној причи да је Војвода Радојица Перишић преживео Козару и живео у емиграцији?
Одговори

Откривени су његови посмртни остаци и пренети у Гацко.
Има таквих прича за много команданата.
Одговори

Господине Милославе, шта мислите да отворите Тик-Ток налог Погледа где би избацивали кратке занимљиве клипове, изјаве из филмова итд. Доста младих прати ту мрежу мислим да би то био бум што се тиче млађег нараштаја у вези теме ДСР.

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

Зашто су 43 Крста Кљајић и поручник Чедомир Унковић заменили бригаде?
Одговори

(06-06-2022, 07:41 PM)Mario Пише:  Господине Милославе, шта мислите да отворите Тик-Ток налог Погледа где би избацивали кратке занимљиве клипове, изјаве из филмова итд. Доста младих прати ту мрежу мислим да би то био бум што се тиче млађег нараштаја у вези теме ДСР.

Кукуууу

Какав бре црни тик ток.
Тик Ток је дебилана тешка.

Mи кад смо дошли ође на форум као млађарија од 19-20 љета тек били бруцоши пре скоро већ 17-18 година, било нас 4-5 госн. Самараџић, Јеремија, Коста, Унук нардног непријатеља и наша маленкост.

Од интернета било у Србији: погледи, крстарица, мсн.

а Конектовали се на интернет преко диал апа. Телефонског кабла који се утакне у утичницу од фискног телефона и чује се шшшшшшшљљшшшљ кииии пииииипппп и онда се успостави веза, а пре конекције морао си купити си сате интернета код локалног провајдера. Слике, филмове си целу ноћ скидао. Оставиш укључен увече и ујутру ти сконе филм.

Как'и црни тик ток, инстаграм, фејсбук и остале глупости.

На инстаграму а још горе Тик Току никаква САЗНАЊА нећеш добити нити ћеш се едуковати.
Већ тамо гледаш како "мајмуни" праве од себе још "веће мајмуне" гледаш и твој мозак конзумира јефтино глупирање и мајмунисање небитних особа, да не употребимо тежу реч.

Него, ако хоћеш права сазнања.

Књига у шаке. Минимум књиге по 400+ страница. Ја не сматрам озбиљно дело испод 200-300 страница. Па полако...

Неће те едуковати тик ток од 10 секунди видеа него, пријатељу књига и до читање сваки дан по 3-4 сата читања.

Без читања нема образовања, нових сазнања, мозак боље ради, мождане ћелије се натопе креативним стварима, постављаш питања себи, долазиш у мод да критицизираш, долазиш у потребу да још више, и више истражујеш, да можеш у друштву причати како си прочитао Достојевског, Андрића, Селимовића, Самарџића, Владику Николаја, Патријарха Павла, Татјане Катаскине, могу и књиге Милорада Улемека Легије одличне су за млађарију ми их имамо све, свих 23 у комплету.

Узми читај Самарџићеве књиге, албуме, гледај његове документарне серије, филмове...Отиђи у биоскоп на премијеру "Опкољени"

Читај књиге Ане Филповић ( код брата Бенита се може поручити капитална дела за мале паре ). За два пића на ади циганлији или карту за звездину утакмицу која је тоталмно небитна код Брата Бенита можеш купити књигу капиталну. Свака књига злата вредна.

Читај часопис погледи ко што смо ми радили 90-их..

Кад се сетимо дође колпортер у Кнез 90и неке разграбе се погледи очас ...

Сад вели млађарија  Самарџићу што ниси на Тик Току...кукуу и лелее..( прим пок. Просветар бог да му душу прости)


Ман' се ток тока то заглупњује и прави дебила од човека...

Гледаш глупирање клинаца како у максију преврне полицу са бананама или како комуналцу отме метлу или неку старлету која се кеца за паре.
Немој се тиме заглупљивати!

Књиге браћо моја, књиге, а не звона и прапорци (Доситеј)

Читај капиталне књиге класике, духовне, политичке, филозовске.

 
Ми смо већ са 23 имали библиотеку од 200 књига..

Одреди кутак и скупљај књиге.. Сад имаш и ове ебоок читаче киндле, ноок, и тако то можеш и ту читати, књиге су доступне свуда, најјефтиније а пуно вреде. У Србији озбиљна књига кошта 8-15 евра, То је смешна цифра, кафа у неком београдском кафићу.

Ако не можеш књиге читај ође од пок. Проосветара (бог да му душу прости) коментаре, можеш много тога паметног научити...

Ман'се тик тока. То пржи разара мозак.

П.с. госн' Самарџићу ми се млого извињавамо на одговору пре Вас ал морали смо указат ђеци да је боље читат Ваше књиге него вас правит чудаком на тик току и да гледају тај тик ток. Нијесте Ви за Тик Ток.

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори

Господине Самарџићу, каква је судбина Вука Калаитовића? И зна ли се шта о судбини Блада Шипчића?
Одговори

Постоји ли податак о томе колико је тачно убијено муслиманских цивила од стране четника у Другом светском рату?
Одговори

(06-06-2022, 06:59 PM)Милослав Самарџић Пише:  Откривени су његови посмртни остаци и пренети у Гацко.
Има таквих прича за много команданата.

A где је сахрањен, чудо не могу да пронађем нигде вест на ту тему. Када је својевремено Дреновић преношен на Клисину, о томе је навелико било у штампи. Има ли какав споменик.
Одговори

Има. Потражи удружење ЈВуО за Херцеговину.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 34 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним