Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(07-06-2022, 11:00 AM)Милослав Самарџић Пише:  Има. Потражи удружење ЈВуО за Херцеговину.

Требало би да буде постављена плоча сада њему и Павлу Ђуришићу, у селу Горњи Смртићи код Прњавора , освећење споменика је заказано 16.7.2022.г.Видео сам негде слику неко је објавио али сада не могу да нађем, лепо изгледа


Приложених Датотека Изведена сличица(e)
   
Одговори

(07-06-2022, 12:06 PM)ZdravkoR Пише:  
(07-06-2022, 11:00 AM)Милослав Самарџић Пише:  Има. Потражи удружење ЈВуО за Херцеговину.

Требало би да буде постављена плоча сада њему и Павлу Ђуришићу, у селу Горњи Смртићи код Прњавора , освећење споменика је заказано 16.7.2022.г.Видео сам негде слику неко је објавио али сада не могу да нађем, лепо изгледа

Нашао сам извор ФБ Група Уједињени Равногорски ПОкрет Војводине https://www.facebook.com/photo?fbid=8333...6302132255


Приложених Датотека Изведена сличица(e)
   
Одговори

(06-06-2022, 11:58 PM)Mekenzi Пише:  
(06-06-2022, 07:41 PM)Mario Пише:  Господине Милославе, шта мислите да отворите Тик-Ток налог Погледа где би избацивали кратке занимљиве клипове, изјаве из филмова итд. Доста младих прати ту мрежу мислим да би то био бум што се тиче млађег нараштаја у вези теме ДСР.

Кукуууу

Какав бре црни тик ток.
Тик Ток је дебилана тешка.

Mи кад смо дошли ође на форум као млађарија од 19-20 љета тек били бруцоши пре скоро већ 17-18 година, било нас 4-5 госн. Самараџић, Јеремија, Коста, Унук нардног непријатеља и наша маленкост.

Од интернета било у Србији: погледи, крстарица, мсн.

а Конектовали се на интернет преко диал апа. Телефонског кабла који се утакне у утичницу од фискног телефона и чује се шшшшшшшљљшшшљ кииии пииииипппп и онда се успостави веза, а пре конекције морао си купити си сате интернета код локалног провајдера. Слике, филмове си целу ноћ скидао. Оставиш укључен увече и ујутру ти сконе филм.

Как'и црни тик ток, инстаграм, фејсбук и остале глупости.

На инстаграму а још горе Тик Току никаква САЗНАЊА нећеш добити нити ћеш се едуковати.
Већ тамо гледаш како "мајмуни" праве од себе још "веће мајмуне" гледаш и твој мозак конзумира јефтино глупирање и мајмунисање небитних особа, да не употребимо тежу реч.

Него, ако хоћеш права сазнања.

Књига у шаке. Минимум књиге по 400+ страница. Ја не сматрам озбиљно дело испод 200-300 страница. Па полако...

Неће те едуковати тик ток од 10 секунди видеа него, пријатељу књига и до читање сваки дан по 3-4 сата читања.

Без читања нема образовања, нових сазнања, мозак боље ради, мождане ћелије се натопе креативним стварима, постављаш питања себи, долазиш у мод да критицизираш, долазиш у потребу да још више, и више истражујеш, да можеш у друштву причати како си прочитао Достојевског, Андрића, Селимовића, Самарџића, Владику Николаја, Патријарха Павла, Татјане Катаскине, могу и књиге Милорада Улемека Легије одличне су за млађарију ми их имамо све, свих 23 у комплету.

Узми читај Самарџићеве књиге, албуме, гледај његове документарне серије, филмове...Отиђи у биоскоп на премијеру "Опкољени"

Читај књиге Ане Филповић ( код брата Бенита се може поручити капитална дела за мале паре ). За два пића на ади циганлији или карту за звездину утакмицу која је тоталмно небитна код Брата Бенита можеш купити књигу капиталну. Свака књига злата вредна.

Читај часопис погледи ко што смо ми радили 90-их..

Кад се сетимо дође колпортер у Кнез 90и неке разграбе се погледи очас ...

Сад вели млађарија  Самарџићу што ниси на Тик Току...кукуу и лелее..( прим пок. Просветар бог да му душу прости)


Ман' се ток тока то заглупњује и прави дебила од човека...

Гледаш глупирање клинаца како у максију преврне полицу са бананама или како комуналцу отме метлу или неку старлету која се кеца за паре.
Немој се тиме заглупљивати!

Књиге браћо моја, књиге, а не звона и прапорци (Доситеј)

Читај капиталне књиге класике, духовне, политичке, филозовске.

 
Ми смо већ са 23 имали библиотеку од 200 књига..

Одреди кутак и скупљај књиге.. Сад имаш и ове ебоок читаче киндле, ноок, и тако то можеш и ту читати, књиге су доступне свуда, најјефтиније а пуно вреде. У Србији озбиљна књига кошта 8-15 евра, То је смешна цифра, кафа у неком београдском кафићу.

Ако не можеш књиге читај ође од пок. Проосветара (бог да му душу прости) коментаре, можеш много тога паметног научити...

Ман'се тик тока. То пржи разара мозак.

П.с. госн' Самарџићу ми се млого извињавамо на одговору пре Вас ал морали смо указат ђеци да је боље читат Ваше књиге него вас правит чудаком на тик току и да гледају тај тик ток. Нијесте Ви за Тик Ток.

Нема шта да се извињаваш, сагласан сам.
Одговори

(07-06-2022, 12:20 AM)Брђанин Пише:  Господине Самарџићу, каква је судбина Вука Калаитовића? И зна ли се шта о судбини Блада Шипчића?

Калајит погинуо после рата, за Шипчића не знам, надам се да ће се сада наћи неки документ, када је архива Удбе предата Историјском архиву Србије.
Одговори

(07-06-2022, 12:23 AM)Брђанин Пише:  Постоји ли податак о томе колико је тачно убијено муслиманских цивила од стране четника у Другом светском рату?

Око 8.000, од четника и ''другог таласа'' (наоружани цивили, избеглице, који су ишли иза четника).
Одговори

Питање за г. Мислослава а и остале уважене чланове.
Занима ме да ли је јеромонах капетан Георгије Бојић, к-т бригаде у Церском корпусу, истовремено вршио и свештеничке дужности? Да ли су корпусни свештеници наплаћивали народу и војсци (кад су у питању војни празници)? Читам данас Зборнике, и наиђем на занимљив записник са конференције команданата Босанских Четничких Одреда из 1943, где ако сам упамтио поручник Раде Радић у склопу планиране реорганизације тражи да сваки одред има по једног свештеника који своје "услуге" не би таксирао ни војсци ни народу, јер је и он војни обвезник (а није мобилисан), а и народ је осиромашен и ојађен. Отац Саво Божић се није сложио са предлогом јер је сматрао да свештеници имају фамилије и морају имати макар основне приходе од чега ће се издржавати (обућа, одећа итд.).
Одговори

То је било у зависности од ситуације, чак не и од територије. Некада је народ на неком простору имао нешто новца, па је плаћао, некада у натури, а некада ништа. На неким територијама, ван Недићеве Србије, духовни живот је потпуно замро јер су свештеници и монаси прво убијани, а убрзо су то убрзали комунисти.
Углавном, где је било услова, нормално је да су плаћали.
Одговори

(09-06-2022, 07:40 PM)Monarhist Пише:  Питање за г. Мислослава а и остале уважене чланове.
Занима ме да ли је јеромонах капетан Георгије Бојић, к-т бригаде у Церском корпусу, истовремено вршио и свештеничке дужности? Да ли су корпусни свештеници наплаћивали народу и војсци (кад су у питању војни празници)? Читам данас Зборнике, и наиђем на занимљив записник са конференције команданата Босанских Четничких Одреда из 1943, где ако сам упамтио поручник Раде Радић у склопу планиране реорганизације тражи да сваки одред има по једног свештеника који своје "услуге" не би таксирао ни војсци ни народу, јер је и он војни обвезник (а није мобилисан), а и народ је осиромашен и ојађен. Отац Саво Божић се није сложио са предлогом јер је сматрао да свештеници имају фамилије и морају имати макар основне приходе од чега ће се издржавати (обућа, одећа итд.).

Џиџа је крстио Србу Туфегџића.
Одговори

(07-06-2022, 12:06 PM)ZdravkoR Пише:  
(07-06-2022, 11:00 AM)Милослав Самарџић Пише:  Има. Потражи удружење ЈВуО за Херцеговину.

Требало би да буде постављена плоча сада њему и Павлу Ђуришићу, у селу Горњи Смртићи код Прњавора , освећење споменика је заказано 16.7.2022.г.Видео сам негде слику неко је објавио али сада не могу да нађем, лепо изгледа
У Горњим Смртићима код Прњавора, 16.7.2022.г. открива се и освештава споменик Влади Винчићу, команданту Мотајичке четничке бригаде, и погинулим четницима из тог села, као и цивилима које су убиле усташе и партизани - укупно 58 имена је на споменику (50 бораца). Та спомен плоча Ђуришићу биће постављена на споменик у Брестовчини код Градишке, гдје је сахрањена група црногорских четника.
Одговори

(09-06-2022, 09:05 PM)Верољуб М Пише:  
(07-06-2022, 12:06 PM)ZdravkoR Пише:  
(07-06-2022, 11:00 AM)Милослав Самарџић Пише:  Има. Потражи удружење ЈВуО за Херцеговину.

Требало би да буде постављена плоча сада њему и Павлу Ђуришићу, у селу Горњи Смртићи код Прњавора , освећење споменика је заказано 16.7.2022.г.Видео сам негде слику неко је објавио али сада не могу да нађем, лепо изгледа
У Горњим Смртићима код Прњавора, 16.7.2022.г. открива се и освештава споменик Влади Винчићу, команданту Мотајичке четничке бригаде, и погинулим четницима из тог села, као и цивилима које су убиле усташе и партизани - укупно 58 имена је на споменику (50 бораца). Та спомен плоча Ђуришићу биће постављена на споменик у Брестовчини код Градишке, гдје је сахрањена група црногорских четника.

Поново сам чуо да је су сахрањено хиљаду или више Ђуришићевих четника, убијених од комуниста. Знаш ли макар приближно тачну цифру и од кога су страдали?
Одговори

(09-06-2022, 08:18 PM)Бенито Пише:  То је било у зависности од ситуације, чак не и од територије. Некада је народ на неком простору имао нешто новца, па је плаћао, некада у натури, а некада ништа. На неким територијама, ван Недићеве Србије, духовни живот је потпуно замро јер су свештеници и монаси прво убијани, а убрзо су то убрзали комунисти.
Углавном, где је било услова, нормално је да су плаћали.

Благодарим Вама и Петру на одговору.
Одговори

(09-06-2022, 09:05 PM)Верољуб М Пише:  
(07-06-2022, 12:06 PM)ZdravkoR Пише:  
(07-06-2022, 11:00 AM)Милослав Самарџић Пише:  Има. Потражи удружење ЈВуО за Херцеговину.

Требало би да буде постављена плоча сада њему и Павлу Ђуришићу, у селу Горњи Смртићи код Прњавора , освећење споменика је заказано 16.7.2022.г.Видео сам негде слику неко је објавио али сада не могу да нађем, лепо изгледа
У Горњим Смртићима код Прњавора, 16.7.2022.г. открива се и освештава споменик Влади Винчићу, команданту Мотајичке четничке бригаде, и погинулим четницима из тог села, као и цивилима које су убиле усташе и партизани - укупно 58 имена је на споменику (50 бораца). Та спомен плоча Ђуришићу биће постављена на споменик у Брестовчини код Градишке, гдје је сахрањена група црногорских четника.

Да ли знате када је тачно постављање обележја Ђуришићу у Брестовчини, да ли је то истог дана. Тамо су ако се не варам два брата приликом закупљивања гробног места за свог оца случајно пронашла четничку гробницу. И да ли знате где се открива плоча Радојици Перишићу. Хвала
Одговори

Још једно питање, за г. Милослава и остале уважене чланове.

Једна од највећих загонетки за мене лично, у току читања литературе или зборника, јесте природа тих докумената. Пошто нисам служио војску и нисам официр, волио бих да неко одговори ако зна на следећа питања.
У зборницима постоје наређења, извештаји, директиве итд. али постоје и депеше, то јесте спискови примљених и послатих депеша.
У којим случајевима су официри у писаној (или штампаној) форми издавали наређења, а у којим депеше?
Примера ради, заповест мајора Лашића за напад на 2. пролетерску дивизију код Пљеваља 19. септембра 1943. је откуцана писаћом машином, са печатом, у официрској форми, са јасном ознаком "Штаб Источног фронта Црне Горе...".
Са друге стране, опширна је преписка радио депешама Ђенерала Драже и Баћовића, Остојића итд. и то су поруке са шифрованим именима, где није било горе наведене форме, тј. "официрских" детаља у заповести.
На који начин су писмене заповести предаване подређеним официрима?
Шта у заповестима значи "Стр.Пов. О. Бр. Службено" и зашто се писало "положај" ако народ и војска зна где се налази штаб који издаје заповест?
Одговори

Откуцана заповест се предаје кад су близу, депеша се шаље кад су далеко (комунисти су ту имали проблем, нису имали радио станице, негде до половине 1942. само једну, имала је 2. пролетерска, али, слала је отворене депеше, сви су читали; није било чак ни скривања места и назива јединица и команданата).
Кад су близу, то је релативно, некад могу да однесу курири, некад се предаје лично.
Стр.Пов. О. Бр. Службено - Строго поверљиво, Оверено, Број, Службено.
Положај јер је у ратном стању војска на положају, а и да непријатељ не би знао ако ухвати курира или дешифрује депешу.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 26 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним