Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(02-04-2023, 11:01 PM)Vladinica Пише:  postavio bih jos jedno pitanje:
devedesetih godina na autobuskoj stanici u Vrnjackoj Banji izvesni *Nojko Vukcevic* posle rasprave sa inspektorom Supa bacio je bombu u autobus i bilo je poginulih.Mediji su objavili da su kod njega pronadjeni plakati sa likom Draze Mihajlovica i da se uputio na Ravnu Goru tj. na skup.Mestani su pricali da je bio povratnik iz legije stranaca i da je bio cetnik u drugom svetskom ratu.I tada su kratko krikovali Pokret Draze Mihajlovica.Pricalo se da je *Nojko Vukcevic*preminuo od posledica torture u Niskom zatvoru.
Sta je istina ?
hvala na odgovoru..
?? ?? ??  Баја
Одговори

-- pitao bih da li je Nikola Jovanovic zvali Ciflinger bio i zvanicno kod nas u Srbiji zadnji odmetnik odnosno begunac.Lividiran je po mojim saznanjima 1954 godineu jednom od ovih sela -Stanisinci,Stublica,i njegovo telo je bilo izlozeno ispred opstine u Trsteniku.
Poginuo je uz uzvik Za kralja i Otadzbinu...kod sebe je imao takozvani *štuc* skraceni karabin...
bio je poreklom i sela Tules opstina Aleksandrovac ..
mislim da je imao sina ali ne znam sta se desilo sa njegovim sinom...
potraga za njim je bila velika i duga...
hvala na odgovoru
Одговори

(05-04-2023, 01:24 PM)Vladinica Пише:  
(02-04-2023, 11:01 PM)Vladinica Пише:  postavio bih jos jedno pitanje:
devedesetih godina na autobuskoj stanici u Vrnjackoj Banji izvesni *Nojko Vukcevic* posle rasprave sa inspektorom Supa bacio je bombu u autobus i bilo je poginulih.Mediji su objavili da su kod njega pronadjeni plakati sa likom Draze Mihajlovica i da se uputio na Ravnu Goru tj. na skup.Mestani su pricali da je bio povratnik iz legije stranaca i da je bio cetnik u drugom svetskom ratu.I tada su kratko krikovali Pokret Draze Mihajlovica.Pricalo se da je *Nojko Vukcevic*preminuo od posledica torture u Niskom zatvoru.
Sta je istina ?
hvala na odgovoru..
?? ?? ??  Баја

Није ми познато.
Одговори

(05-04-2023, 03:04 PM)Vladinica Пише:  -- pitao bih da li je Nikola Jovanovic zvali Ciflinger bio i zvanicno kod nas u Srbiji zadnji odmetnik odnosno begunac.Lividiran je po mojim saznanjima 1954 godineu jednom od ovih sela -Stanisinci,Stublica,i njegovo telo je bilo izlozeno ispred opstine u Trsteniku.
Poginuo je uz uzvik Za kralja i Otadzbinu...kod sebe je imao takozvani *štuc* skraceni karabin...
bio je poreklom i sela Tules opstina Aleksandrovac ..
mislim da je imao sina ali ne znam sta se desilo sa njegovim sinom...
potraga za njim je bila velika i duga...
hvala na odgovoru
Могуће да је вио последњи с пушком уз себе.
Одговори

(05-04-2023, 03:04 PM)Vladinica Пише:  -- pitao bih da li je Nikola Jovanovic zvali Ciflinger bio i zvanicno kod nas u Srbiji zadnji odmetnik odnosno begunac.Lividiran je po mojim saznanjima 1954 godineu jednom od ovih sela -Stanisinci,Stublica,i njegovo telo je bilo izlozeno ispred opstine u Trsteniku.
Poginuo je uz uzvik Za kralja i Otadzbinu...kod sebe je imao takozvani *štuc* skraceni karabin...
bio je poreklom i sela Tules opstina Aleksandrovac ..
mislim da je imao sina ali ne znam sta se desilo sa njegovim sinom...
potraga za njim je bila velika i duga...
hvala na odgovoru

Могуће је да је био последњи с пушком уз себе.
Последњег четника у општини Александровац ухапсили су негде 1975, али није носио пушку. Из села Ступања, колико се сећам.
Одговори

Г.Самарџићу,кад ћемо знати ко глуми у филму Ђенерал?
Одговори

(05-04-2023, 03:23 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(05-04-2023, 03:04 PM)Vladinica Пише:  -- pitao bih da li je Nikola Jovanovic zvali Ciflinger bio i zvanicno kod nas u Srbiji zadnji odmetnik odnosno begunac.Lividiran je po mojim saznanjima 1954 godineu jednom od ovih sela -Stanisinci,Stublica,i njegovo telo je bilo izlozeno ispred opstine u Trsteniku.
Poginuo je uz uzvik Za kralja i Otadzbinu...kod sebe je imao takozvani *štuc* skraceni karabin...
bio je poreklom i sela Tules opstina Aleksandrovac ..
mislim da je imao sina ali ne znam sta se desilo sa njegovim sinom...
potraga za njim je bila velika i duga...
hvala na odgovoru

Могуће је да је био последњи с пушком уз себе.
Последњег четника у општини Александровац ухапсили су негде 1975, али није носио пушку. Из села Ступања, колико се сећам.

da li znate kako se zvao cetnik koga su uhapsili 1975 god.. ocigledno je da nisu bili mnogo ozbiljni kao sto su se pricali..mislim na drzavni aparat tog vremena... Хармоника
Одговори

(05-04-2023, 03:29 PM)Лука Калиманац Пише:  Г.Самарџићу,кад ћемо знати ко глуми у филму Ђенерал?
Када буде сазнао режисер.  Јок
Одговори

Zašto je Đujić imao pozitivno mišljenje o Nediću? Govorio je da su Draža i Nedić sarađivali i da je on naoružavao četnike.
Одговори

(05-04-2023, 03:21 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(05-04-2023, 01:24 PM)Vladinica Пише:  
(02-04-2023, 11:01 PM)Vladinica Пише:  postavio bih jos jedno pitanje:
devedesetih godina na autobuskoj stanici u Vrnjackoj Banji izvesni *Nojko Vukcevic* posle rasprave sa inspektorom Supa bacio je bombu u autobus i bilo je poginulih.Mediji su objavili da su kod njega pronadjeni plakati sa likom Draze Mihajlovica i da se uputio na Ravnu Goru tj. na skup.Mestani su pricali da je bio povratnik iz legije stranaca i da je bio cetnik u drugom svetskom ratu.I tada su kratko krikovali Pokret Draze Mihajlovica.Pricalo se da je *Nojko Vukcevic*preminuo od posledica torture u Niskom zatvoru.
Sta je istina ?
hvala na odgovoru..
?? ?? ??  Баја

Није ми познато.

ja sam pokusavao da istrazim taj slucaj a za sada imam samo neke polazne informacije i nemam vremena...svakako cu istraziti sta se tu zapravo desilo
...
Одговори

(05-04-2023, 06:38 PM)Darx99 Пише:  Zašto je Đujić imao pozitivno mišljenje o Nediću? Govorio je da su Draža i Nedić sarađivali i da je on naoružavao četnike.

Зато што је био под утицајем емиграције његових присталица, а и током рата није имао увид о дешавањима источно од Дрине.

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(05-04-2023, 03:29 PM)Лука Калиманац Пише:  Г.Самарџићу,кад ћемо знати ко глуми у филму Ђенерал?

Ускоро.
Одговори

(05-04-2023, 05:56 PM)Бенито Пише:  
(05-04-2023, 03:29 PM)Лука Калиманац Пише:  Г.Самарџићу,кад ћемо знати ко глуми у филму Ђенерал?
Када буде сазнао режисер.  Јок

Сазнао у мају прошле године за носеће улоге, а до јесени за све. Баја
Одговори

(06-04-2023, 04:10 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(05-04-2023, 05:56 PM)Бенито Пише:  
(05-04-2023, 03:29 PM)Лука Калиманац Пише:  Г.Самарџићу,кад ћемо знати ко глуми у филму Ђенерал?
Када буде сазнао режисер.  Јок

Сазнао у мају прошле године за носеће улоге, а до јесени за све. Баја
Можете ли нам казати оквирно локације снимања и број статиста?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 22 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним