Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(14-07-2014, 05:58 PM)Мргуд Пише:  Дајте молим вас немојте да губите време и тастатуру на Јована Деретића.

Питање за Милосава:

Наишао сам у некој од књига које поседујем (не знам тачно у којој) да је краљ Петар Други у два наврата тражио дозволу од британске владе да буде враћен у Србију да би се придружио борби против непријатељаи да је то стопирано тј. одбијено од стране Черчича.

Имате ли ви некакве податке о томе?
Да, пишу браћа Кнежевић о томе, чини ми се у ''Слобода или смрт''.
Живан га је притискао и да отму авион и слете падобраном, али није хтео.
Одговори

Милославе, недавно сам наишао на податак да је унук војводе Путника, иначе рођени брат Милутина Ивковића Милутинца, Душан Ивковић по чину поручник бојног брода, убијен од стране партизана у Котору или околини 1944. године. Имаш ли какве податке о њему, да ли је за време рата био у некој нашој јединици?
Одговори

Немам податке.
Баш сам на РТС 1 гледао документарац о Милутинцу, направише комуњару од човека...
Морам да питам Нимбуса да не зна зашто су га Немци стрељали 1943. Ови не износе доказе да је био комуниста, чак кажу да није био члан КПЈ и да је према њима имао негативан став - то каже један сведок - али доминира пропаганда типа ''напредне идеје'' итд.
Одговори

Гледао сам и ја, па сам се због тога и сетио. Него рекоше да је пре рата био уредник оног комунистичког листа "Младост" а био је ожењен и Јеврејком, за Швабе вероватно довољно. Чини ми се да је његов таст Фридрих Попс, адвокат, био бранилац Косте Куманудија током "Београдског процеса".
Одговори

Чини ми се да рекоше да се формално потписивао као уредник, да би лист био легалан. То је једина веза са њима.
Одговори

Да ли знате када су херцеговачки четници отишли у операције у Книској крајини и гдје су послати послије тога? Колико су провели у Крајини код Ђујића?
Ако се не варам били отишли су као неки експедициони корпус?
Одговори

http://facebookreporter.org/2013/12/27/%...%BE%D0%B3/
За неверне Томе и остале који желе да знају!
Одговори

(15-07-2014, 07:04 PM)smederevo Пише:  http://facebookreporter.org/2013/12/27/%...%BE%D0%B3/
За неверне Томе и остале који желе да знају!

Smatram da je apsolutno nebitno od kada Srbi žive na ovim prostorima. Ili da li su starosedeoci ili pridošlice. Sve su to budalaštine. Najvažnija stvar za Srbe je trenutak primanja Hrišćanstva. Tada Srbi iz mraka varvarstva i paganštine ulaze u istoriju.

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(15-07-2014, 06:37 PM)Вук92 Пише:  Да ли знате када су херцеговачки четници отишли у операције у Книској крајини и гдје су послати послије тога? Колико су провели у Крајини код Ђујића?
Ако се не варам били отишли су као неки експедициони корпус?
Да, Експедициони корпус. Била је и Рогатичко-сребреничка бригада, укупно око 3.000 четника. Отишли су у децембру 1942, пошли су натраг крајем фебруара, тј. упућени су за комунистичком главнином, на Неретву. Успут су разбили 9. комунистичку дивизију, тада у оснивању, а на Неретву су стигли чини ми се око 10. марта - има тачно у Дражи 2 - и преокренули ток битке.
Одговори

(15-07-2014, 07:04 PM)smederevo Пише:  http://facebookreporter.org/2013/12/27/%...%BE%D0%B3/
За неверне Томе и остале који желе да знају!

Како се не сети нешто од тога да помене у овом раду? Овде врло јасно прави разлику између романизованих староседелаца Балкана и Словенских насељеника.

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
Одговори

(15-07-2014, 07:50 PM)Громовник Пише:  
(15-07-2014, 07:04 PM)smederevo Пише:  http://facebookreporter.org/2013/12/27/%...%BE%D0%B3/
За неверне Томе и остале који желе да знају!

Како се не сети нешто од тога да помене у овом раду? Овде врло јасно прави разлику између романизованих староседелаца Балкана и Словенских насељеника.
Прочитао сам и једно и друго. Фали нешто...
Одговори

Фале, опсежна археолошка истраживања, без којих ни величина као што је др Јанковић не може да извуче конкретне закључке. Све остало је на нивоу нагађања.

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
Одговори

Да ли је неко од Вас читао књигу Од Индије до Србије-три хиљде година Србске историје
Књига је била изразито забрањена у време комуниста,чак је само поседовање исте сматрано за кривично дело,а у Србију је доношена преко монаха и калуђера.

(15-07-2014, 07:20 PM)Vlad Alekš Пише:  
(15-07-2014, 07:04 PM)smederevo Пише:  http://facebookreporter.org/2013/12/27/%...%BE%D0%B3/
За неверне Томе и остале који желе да знају!

Smatram da je apsolutno nebitno od kada Srbi žive na ovim prostorima. Ili da li su starosedeoci ili pridošlice. Sve su to budalaštine. Najvažnija stvar za Srbe je trenutak primanja Hrišćanstva. Tada Srbi iz mraka varvarstva i paganštine ulaze u istoriju.
Уз сво поштовање Ваше титуле Др. сматрам да је баш у томе бит и суштина целокупне наше историје и постојања.
А ко Вам је рекао да су Срби били пагани?Вероватно они исти који тврде да смо дошли из ко зна где на Балкан!
Одговори

(15-07-2014, 08:40 PM)smederevo Пише:  Да ли је неко од Вас читао књигу Од Индије до Србије-три хиљде година Србске историје
Књига је била изразито забрањена у време комуниста,чак је само поседовање исте сматрано за кривично дело,а у Србију је доношена преко монаха и калуђера.

Читао сам ја, књига не садржи никакве историјске референце од литературе нити фусноте већ је више писана као романсирана историја.

На пример на самом почетку дела се аутор позива на неиндентификованог историчара Јоакима и његово дело "Историја народа средње Азије" које се иначе нигде не може пронаћи, па чак ни као наслов (као да не постоји) у ком преноси записе Кинеског пограничног гувернера из 160. пне како му Срби, који су насељени на границама његовог царства често упадају, пљачкају и узимају данак.

Касније, читајући неке друге изворе, набасао сам на врло сличне, готово исте наводе Кинеских хронолога тог периода, али о Аланима, не Србима. Како је војвода Јевђевић успео да повеже Алане и Србе, то ваљда само он зна.

Уосталом, и да је то тачно, то се опет не уклапа у причу да смо староседеоци Балкана, јер немогуће је да смо у том периоду, око 1. века пне истовремено били и на Балкану, и на границама Кине. Осим наравно, Деретићу и сличнима.

(15-07-2014, 08:40 PM)smederevo Пише:  А ко Вам је рекао да су Срби били пагани?Вероватно они исти који тврде да смо дошли из ко зна где на Балкан!

А шта мислиш да смо били пре рођења Исуса Христа? Јевреји? Кез

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 13 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним