Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Милославе прочитао сам писмо или чланак у Новостима.Добро си приметио наравно.Каква глупост парада ће бити без четничких обележја.То су обележја и Немањића и Краљевине.Војска их носи и то је то.Треба забранити оне друге ознаке,које се напише Српске крви.
Одговори

Мислим да је одличан тренутак да се објасњава констекс, односе СССП и Краљевине Југославије
Војна комуникације СССП и Краљевине било то војно, било то политичко
Мало истинитско објасњење од позиције Сталин према БРОЗ и према Краљевине, од почетак рата и на његова завршетак.....
И то да се дирекно објасњава оваким институције
Руску Православну Цркву од улоге Војске Краљевине
Руску Амбасаду у БЕОГРАДИЈЕ
Ти Руски Православаца ко саветују Преседник Русије Владимир Путин
Било бих паметно да се шаље артикала у тим Руским "Православним" Новинама, ако овште постојих
Артикал/Порука Руска Школа Интернационал/Странске политике
Писмо Руске Школе повезано са другим светским ратом, ко су повезани са политичким догођаја

Штета што није чекала једна Самаџићева књига на Руском језиком......зашто генерални Рус, нема појма што се десило у Краљевини у другог светског рата!
Одговори

Uz puno poštovanje, Zorane, tebe i tvojih izvora, mislim da ovdje nisi u pravu, odnosno da se govorimo o različitim ličnostima. Boro Lučić o kojem ja govorim, lično ga poznaju svi stanovnici Trebevića, Pala, Petrovića, Kasindiola, Sarajevskog polja (južno-istočni dio), Trnova... Mislim na stanovnike koji su bili sudionici događaja na tom područiju 41-45-48-50. Stanovnici sa Trebevića i okoline se svi poznaju, kako tada tako i prije II sv. rata, a i sada, tako da nema ni trenutka sumnje u autentičnost osobe (Boro Lučić) o kojoj govorim. Boro Lučić o kome govorim, je rođen i do rata živio u selu Dovlići, zaseok Brus (sada i prije II sv. rata i prije posljednjeg rata najpopularnije izletište Sarajlija. Ko je ikada prošao putem Sarajevo-Jahorina-Pale preko Trebevića, zna o čemu se radi). Bio je predratni sarajevski gimnazijalac (znači "potpuno" pismen, za to vrijeme) godišta oko 1920-22. Ostala je misterija, je li bio predratni komunista ili njihov simpatizer i kao takav bio ubačeni element u četničku-JVO organizaciju. O njegovom udbaškom djelovanju ima nebrojeno primjera. Znač i sa potpunom sigurnošću tvrdim da je bio glavni ofgicir UDBE za Pale. To su znali svi svi stanovnici Trebevića. Nakon završetka progona "osataka" JVO i njihovih jataka, nešto je "sletio"(negdje sam to čuo) , da li IB ili nešto drugo. Kasnije je bio dugogodišnji direktor Bosanke - Blažuj, fabrike za prroizvodnju ploča - iverice.
No, nije mi on (Boro Lučić) bio cilj istraživanja, mada je nezobilazna činjenica. Cilj mi je četnički pokret JVO Pala, Trebevića, Sarajevskog polja, Trnova. Mislim da se o djelovanju četnika na ovom područiju vrlo malo zna, a nije zanemarljivo i da o tome nema podataka, ne zbog toga što se nije ništa dešavalo, nego zato što su pisani dokumenti: uništeni, dobro sakriveni, a izjave preživjelih svjedoka niko nije zapisao.
Одговори

(06-10-2014, 09:33 PM)luka.luke Пише:  Uz puno poštovanje, Zorane, tebe i tvojih izvora, mislim da ovdje nisi u pravu, odnosno da se govorimo o različitim ličnostima. Boro Lučić o kojem ja govorim, lično ga poznaju svi stanovnici Trebevića, Pala, Petrovića, Kasindiola, Sarajevskog polja (južno-istočni dio), Trnova... Mislim na stanovnike koji su bili sudionici događaja na tom područiju 41-45-48-50. Stanovnici sa Trebevića i okoline se svi poznaju, kako tada tako i prije II sv. rata, a i sada, tako da nema ni trenutka sumnje u autentičnost osobe (Boro Lučić) o kojoj govorim. Boro Lučić o kome govorim, je rođen i do rata živio u selu Dovlići, zaseok Brus (sada i prije II sv. rata i prije posljednjeg rata najpopularnije izletište Sarajlija. Ko je ikada prošao putem Sarajevo-Jahorina-Pale preko Trebevića, zna o čemu se radi). Bio je predratni sarajevski gimnazijalac (znači "potpuno" pismen, za to vrijeme) godišta oko 1920-22. Ostala je misterija, je li bio predratni komunista ili njihov simpatizer i kao takav bio ubačeni element u četničku-JVO organizaciju. O njegovom udbaškom djelovanju ima nebrojeno primjera. Znač i sa potpunom sigurnošću tvrdim da je bio glavni ofgicir UDBE za Pale. To su znali svi svi stanovnici Trebevića. Nakon završetka progona "osataka" JVO i njihovih jataka, nešto je "sletio"(negdje sam to čuo) , da li IB ili nešto drugo. Kasnije je bio dugogodišnji direktor Bosanke - Blažuj, fabrike za prroizvodnju ploča - iverice.
No, nije mi on (Boro Lučić) bio cilj istraživanja, mada je nezobilazna činjenica. Cilj mi je četnički pokret JVO Pala, Trebevića, Sarajevskog polja, Trnova. Mislim da se o djelovanju četnika na ovom područiju vrlo malo zna, a nije zanemarljivo i da o tome nema podataka, ne zbog toga što se nije ništa dešavalo, nego zato što su pisani dokumenti: uništeni, dobro sakriveni, a izjave preživjelih svjedoka niko nije zapisao.

Узурпирали смо тему, а и није коректно према Милославу. Нећу више, али само још ово - luka.luke, ако можеш одговори ми да ли је Стјепан Лучић био власник хотела Јахорина и да ли постоји с. Баре у општини Пале ?
Одговори

Ne znam da li je Stjepan bio vlasnik hotela na Jahorini, mislim da nije, nisam čuo. Da je bio vjerovatno bi znao.

Kada se krene iz Pala prema Jahorini, prvo selo je Bare. Znači sad je to praktično naselje, dio Pala. Tu je i gradsko goblje, nekada seosko groblje na kojem su se sahranjivali Lučići, a tu su i živjeli (tu i u okolini). Stjepanova kuća je u samom podnožiju Bara i sada je tu. Za to vrijeme bila je vrlo grandiozna. Poslije rata je pretvorena u školu, kasnije je nešto dograđena.
Postoje nezapisana svjedočanja, da su mrtvog Stjepana jataci krijući donijeli i sahranili negdje u potoku na dnu groblja Bare. Danas je je to bagerima poravnato za gradsko groblje, tako da bi bilo ne moguće sada taržiti posmrtne ostatke.
Одговори

(06-10-2014, 08:22 PM)Петар Пише:  Милославе прочитао сам писмо или чланак у Новостима.Добро си приметио наравно.Каква глупост парада ће бити без четничких обележја.То су обележја и Немањића и Краљевине.Војска их носи и то је то.Треба забранити оне друге ознаке,које се напише Српске крви.
Чланак, ево:

Да ли „равногорска обележја'' треба да се виде на паради 20. октобра у Београду?
Треба, наравно. И видеће се. Прецизније речено, она ће бити најбројнија. То је факат.

Дуга је, наравно, прича о томе зашто се говори о „равногорским обележјима'' и уопште „Равногорском покрету'', када он током рата није постојао у формалмо-правном смислу (није имао печат, итд). То је био само факултативни назив. Током рата је постојала Краљевина Југославија, која је имала краља, владу, војску, Врховну команду, итд. Војска се звала Југословенска војска – као и пре рата. Имала је и низ надимака – четници, равногорци, шумци, итд, али, на Дражином печату је писало: „Врховна команда Југословенске војске''.

Такође као и пре рата.

А генерал Дража Михаиловић је био министар одбране Краљевине Југославије – никада, дакле, вођа Равногорског покрета. Иначе, др Стеван Мољевић је био председник Централног Националног комитета Краљевине Југославије, а не ЦНК Равногорског покрета. То тело, да поновим, није псотојало. У школама се и данас учи другачије, али и то је дуга прича.

Елем, војска је користила традиционална српска обележја, немањићка: у средини крст, око крста четири оцила, све то у штиту, а около двоглави бели орао. За тај знак употребљава се и француска реч кокарда (у преводу: значка).

Богу хвала, у Србији су комунистичка обележја давно уклоњена и враћема су стара – иста она која су носили и Дража и његови војници. Тако да ће та обележја доминирати 20. октобра. На жалост, изгледа да ћемо видети и она црвена, али то неће променити факат да су она одавно на „буњишту историје''.

Милослав Самарџић
Одговори

(06-10-2014, 10:18 PM)Зоран Недељковић Пише:  
(06-10-2014, 09:33 PM)luka.luke Пише:  Uz puno poštovanje, Zorane, tebe i tvojih izvora, mislim da ovdje nisi u pravu, odnosno da se govorimo o različitim ličnostima. Boro Lučić o kojem ja govorim, lično ga poznaju svi stanovnici Trebevića, Pala, Petrovića, Kasindiola, Sarajevskog polja (južno-istočni dio), Trnova... Mislim na stanovnike koji su bili sudionici događaja na tom područiju 41-45-48-50. Stanovnici sa Trebevića i okoline se svi poznaju, kako tada tako i prije II sv. rata, a i sada, tako da nema ni trenutka sumnje u autentičnost osobe (Boro Lučić) o kojoj govorim. Boro Lučić o kome govorim, je rođen i do rata živio u selu Dovlići, zaseok Brus (sada i prije II sv. rata i prije posljednjeg rata najpopularnije izletište Sarajlija. Ko je ikada prošao putem Sarajevo-Jahorina-Pale preko Trebevića, zna o čemu se radi). Bio je predratni sarajevski gimnazijalac (znači "potpuno" pismen, za to vrijeme) godišta oko 1920-22. Ostala je misterija, je li bio predratni komunista ili njihov simpatizer i kao takav bio ubačeni element u četničku-JVO organizaciju. O njegovom udbaškom djelovanju ima nebrojeno primjera. Znač i sa potpunom sigurnošću tvrdim da je bio glavni ofgicir UDBE za Pale. To su znali svi svi stanovnici Trebevića. Nakon završetka progona "osataka" JVO i njihovih jataka, nešto je "sletio"(negdje sam to čuo) , da li IB ili nešto drugo. Kasnije je bio dugogodišnji direktor Bosanke - Blažuj, fabrike za prroizvodnju ploča - iverice.
No, nije mi on (Boro Lučić) bio cilj istraživanja, mada je nezobilazna činjenica. Cilj mi je četnički pokret JVO Pala, Trebevića, Sarajevskog polja, Trnova. Mislim da se o djelovanju četnika na ovom područiju vrlo malo zna, a nije zanemarljivo i da o tome nema podataka, ne zbog toga što se nije ništa dešavalo, nego zato što su pisani dokumenti: uništeni, dobro sakriveni, a izjave preživjelih svjedoka niko nije zapisao.

Узурпирали смо тему, а и није коректно према Милославу. Нећу више, али само још ово - luka.luke, ако можеш одговори ми да ли је Стјепан Лучић био власник хотела Јахорина и да ли постоји с. Баре у општини Пале ?

Ne znam da li je Stjepan bio vlasnik hotela na Jahorini, mislim da nije, nisam čuo. Da je bio vjerovatno bi znao.

Kada se krene iz Pala prema Jahorini, prvo selo je Bare. Znači sad je to praktično naselje, dio Pala. Tu je i gradsko goblje, nekada seosko groblje na kojem su se sahranjivali Lučići, a tu su i živjeli (tu i u okolini). Stjepanova kuća je u samom podnožiju Bara i sada je tu. Za to vrijeme bila je vrlo grandiozna. Poslije rata je pretvorena u školu, kasnije je nešto dograđena.
Postoje nezapisana svjedočanja, da su mrtvog Stjepana jataci krijući donijeli i sahranili negdje u potoku na dnu groblja Bare. Danas je je to bagerima poravnato za gradsko groblje, tako da bi bilo ne moguće sada taržiti posmrtne ostatke.

Sto se tiče hotela, raspitaću se još, moguće da je u toj kući i bio hotel, jer je kuća povelika. U njoj sada živi nekoliko porodica, uglavnom izbjegličkih, iz predhodnog rata. Uskoro ću poslati sliku kuće.
Одговори

Милославе, да ли ми можете рећи нешто о наводној директиви коју је издао Моша Пијаде, а усмјерена је била на свештенике СПЦ, као ''главне противнике и највеће зло''. Овом његовом директивом почела су масовна убиства по ЦГ. Све што није било за петокраку, није било ни да живи. Конкретно није ми јасно како је отпочела масовна ликвидације свештенства и осталих угледних и поштених домаћина??? Увијек се питам да ли је неко идао директиву или одобрење намјенски за ову сврху.
Одговори

Да ли је било Срба у Вермахту?
Одговори

(10-10-2014, 12:04 AM)Романија1 Пише:  Да ли је било Срба у Вермахту?
Мислиш, сем љотићеваца? Они су били у саставу Вермахта?
Одговори

(08-10-2014, 01:55 PM)Вук92 Пише:  Милославе, да ли ми можете рећи нешто о наводној директиви коју је издао Моша Пијаде, а усмјерена је била на свештенике СПЦ, као ''главне противнике и највеће зло''. Овом његовом директивом почела су масовна убиства по ЦГ. Све што није било за петокраку, није било ни да живи. Конкретно није ми јасно како је отпочела масовна ликвидације свештенства и осталих угледних и поштених домаћина??? Увијек се питам да ли је неко идао директиву или одобрење намјенски за ову сврху.
Тито је прогласио прелазак на ''Другу фазу револуције''. Јел си читао књиге Саве Скока, Крваво коло херцеговачко 1 и 2?
Одговори

(09-10-2014, 10:41 PM)Србин Пише:  Е то је прави одговор, хвала Милославе
Па јесте, ал треба наћи, или да прочиташ ове књиге, Дража 1-5... Ту би требало да су одговори на сва битна питања, тј. то ми је био циљ.
Одговори

(10-10-2014, 12:04 AM)Романија1 Пише:  Да ли је било Срба у Вермахту?

Било је десетак добровољаца (могуће и више). Бар колко сам прочита у некијем књигама. Појединци, тј. јако мало, зато и има тако мало података о томе.
Одговори

Gospodine Samardžiću, da li ste možda čitali knjigu Crveni i beli od Alekseja Timofejeva? Knjiga je o Jugoslovensko-Sovjetskim odnosima i o ulozi Rusa na teritoriji kraljevine Jugoslavije u toku II svetskog rata. Ako jeste, da li je preporučujete?

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 5 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним