Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Отишли су код Енглеза, то је чињеница, који би други разлог могао бити сем овај који наводи Самарџић?

Мислим да је и Јаков ишао с њим као вођа
Одговори

(12-08-2016, 11:41 PM)ватхра Пише:  То не пише ни у једној књизи а ни документу.
Прецизније речено, КПЈ то не признаје. Smile
Одговори

(12-08-2016, 11:51 PM)Романија Пише:  Отишли су код Енглеза, то је чињеница, који би други разлог могао бити сем овај који наводи Самарџић?

Мислим да је и Јаков ишао с њим као вођа
Да, отишао је и Јаков тада. То је све описао један од њих, имам у Дражи 5 детаље. Описано је и у операцијском дневнику Бококоторског корпуса. У ствари било је више покушаја, а ишли су са спашеним америчким пилотима.
Одговори

Милославе, што си партибрејкер?Smile
Одговори

Нису ишли са пилотима него са једним пилотом који је дао опис тих догађаја.
Било је два покушаја зато што је официр Абвера, који је испратио делегацију од Ђуришића до Боке, у повратку убијен у партизанској заседи пре него што је стигао да пренесе детаље договора, па је обалска арт. пуцала на брод у одласку.

Прича о понудама за предају Немаца је смешна.
Одговори

Надам се ватра да ћете коначно написати шта је био циљ мисије...
Одговори

(13-08-2016, 09:21 AM)ватхра Пише:  Нису ишли са пилотима него са једним пилотом који је дао опис тих догађаја.
Било је два покушаја зато што је официр Абвера, који је испратио делегацију од Ђуришића до Боке, у повратку убијен у партизанској заседи пре него што је стигао да пренесе детаље договора, па је обалска арт. пуцала на брод у одласку.

Прича о понудама за предају Немаца је смешна.
Не Ватра, овакве ствари су смешнр:
http://www.rts.rs/page/tv/ci/story/17/rt...drila.html
Одговори

(13-08-2016, 06:08 PM)Романија Пише:  Надам се ватра да ћете коначно написати шта је био циљ мисије...

Да наговоре Англо-американце у Италији да се предају Немцима у Боки Которској...

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Да ли сте писали критику за Историју равногорског покрета?
Одговори

(14-08-2016, 04:52 PM)Романија Пише:  Да ли сте писали критику за Историју равногорског покрета?
Јесам, веома је опширна, можда 50 страна, за књигу под радним насловом ''Зашто историја касни''. Ту су критике 20-так књига које по мом мишљењу на неки начин искривљују догађаје. Нпр. роман ''Лагум'', онда ''Филозофија паланке'', затим докторска дисертација Николаса Бредшоа алијас Џона Крипса, итд.
Одговори

(14-08-2016, 09:50 PM)Милослав Самарџић Пише:  Јесам, веома је опширна, можда 50 страна, за књигу под радним насловом ''Зашто историја касни''. Ту су критике 20-так књига које по мом мишљењу на неки начин искривљују догађаје. Нпр. роман ''Лагум'', онда ''Филозофија паланке'', затим докторска дисертација Николаса Бредшоа алијас Џона Крипса, итд.
Шта сте читали од Брешоа?
Да ли је то чланак из књиге постављен на Знацима без фуснота?
Или тај исти чланак у књизи где имају и фусноте?
Или сте читали његову целу докторску дисертацију, која је знатно обимнија?

И да ли сте читали друге радове о Британској обавештајној служби, попут Хинслијеве Историје, или Бенетове књиге о Ултри?

Документе о немачком и британском декриптовању знам да нисте гледали.

Пошто претпостављам да је одговор да у само првој тачци, не знам на основу чега сте дошли до свог закључка?
Одговори

Нисам читао то на Знацима. Из његове дисертације један мој сарадник из Америке превео је најважније делове и на основу тога сам написао критику.
Читао сам само делове тих других радова. Моја поменута критика не заснива се на томе, већ на поређењу оног што Крипс наводи (извештаји те британске службе) са оним што се стварно дешавало (на те теме). Практично сваки догађај се одиграо другачије него што пише у том депешама.
Одговори

Биљана Србљановић је Недељнику дала један дужи биографски интервју. Том приликом осврнула се и на време проведено у Погледима и на сарадњу са Милославом Самарџићем.
Одговори

Милославе, знаш ли нешто више о тестаменту краља Петра из 1943. године, по коме је за случај формирања намесништва, одређено да први намесник буде краљица Марија, а у случају да она није у стању да врши ту функцију, као њена замена одређен је ђенерал Дража?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним