Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Знате ли где је ово сликано и која је јединица у питању?

[Слика: 18194251_1298738670242217_6873919369274868620_n.jpg]

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Не знам.
Одговори

[Слика: Nepoznati4.png]free image hostingcertificity.com

Господине Милосаве да ли Вам је познат овај човек.
Фотографију сам нашао на Ибеј-у, тамо нема ништа од описа осим да је то српски четник.
По мени је овај неки близак ВК, јер су највише они носили ове гајтане око врата.
Одговори

не знам, први пут видим слику.
Одговори

Јесте ли познавали Велимира Зарића? Знате ли да ли је он завршио војне школе? Грујичић је, у својој књизи, објавио интервју са њим. Извор: ПОГЛЕДИ. Сигурно је преузео комплетан чланак из Ваших новина.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Нисам га познавао, можда је послао писмо.
Одговори

У Формацији ЈВуО стоји ово:

Цитат:На служби у Обавештајном одељењу: капетан Велимир Зарић (емигрирао у САД)

По овоме он је официр који се најдуже одржао на слободи. Емигрирао је 61.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

И у Хрватској су почеле да се објављују релативно објективне књиге о Другом светском рату:

https://www.scribd.com/document/32717646...no-Izdanje

Чека се још само Дедиње. Smile
Одговори

Милославе јеси ли ти био некад на Дедињу? Ја сам живео тамо,први комшија ми је био Ген. Вељко Кадијевић начелник Генералштаба ЈНА.Такав не- морал и не-људе нисам видео нигде а био сам свуда.Прича тог типа да су они "горе" на Дедињу Комунистичка Интелектуална елита у општа нема веза са реалношћу!Видиш Милославе тамо је битна само лова,а за појављивање на РТС-у ако ти је толико стало мораш да платиш управо неком не-соју са Дедиња .Немам намеру да те вређам,него хоћу да ти отворим очи што би рекао наш народ.Ништа лично!
Ко их ЈБ-е.Гори су него цигани.
Доста си урадио Рехабилитацијом Драже!Свака ти част и хвала до неба!
Одговори

[Слика: draza_kalait.jpg]imguploadcertificity.com

Господине Самарџићу, имате ли ову фотографију боље резолуције, потребна ми је за неки мој приватни рад.
Одговори

На жалост немам, само тако нешто са нета.
Одговори

Хвала
Одговори

(04-05-2017, 10:05 PM)Милослав Самарџић Пише:  И у Хрватској су почеле да се објављују релативно објективне књиге о Другом светском рату:

https://www.scribd.com/document/32717646...no-Izdanje

Чека се још само Дедиње. Smile

Милославе, ово не да није "релативно објективно" штиво, него је увреда за сам појам објективности, везивати га на било којин начин са тим ђубретом од књиге. Усташка пропаганда скроз на скроз, и то чак не ни нека нова, оригинална, него она стара, отрцана.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Прочитао сам само делове о операцији ''Шварц''. То ми делује ОК. Мислим, релативно ОК, наравно да није прецизно. Рекао бих да је добро за почетак.
Али ако си прочитао све - ОК.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 29 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним