Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

На том месту није било њихових војника, само та деца, али око КГ, верујем.
Одговори

Милсолав желим да питам јели је Војна Безбедности Краљевине Југославије знао унапред да је Немачка напасти Краљевину?
Одговори

Знали су два дана унапред.
Одговори

Одакле је извор за таку инфомације?

https://en.wikipedia.org/wiki/Walter_Schellenberg
http://siol.net/novice/slovenija/slovens...oma-399776
Одговори

Postovani gospodine Samardzicu,
Vasa istrazivanja, potkrepljena dokumentima, ucinila je da je istina o Drazi Mihailovicu najzad moze smatrati dokazanom, cak i meni koji poticem iz partizanske porodice, mada sam i ranije, citajuci komunisticku literaturu i iz postenih prica u okviru porodice, znao krucijalne istine, ali ne i detalje.
Imam jedno pitanje pitanje na koje jos nisam nasao odgovor. Kako je moguce da su Kraisnike koji su pobegli u sume od ustaskog noza i sigurno nisu bili komunisti, nego srpski patrioti, organizovali komunisti, a ne cetnici. Mislim da je to najveci poraz cetnika.
Na kraju krajeva, oni su bili i presudan faktor da se u tolikoj meri razvije Titov pokret.
Одговори

(03-08-2017, 06:06 PM)Прст_у_ока_латиници Пише:  Одакле је извор за таку инфомације?

https://en.wikipedia.org/wiki/Walter_Schellenberg
http://siol.net/novice/slovenija/slovens...oma-399776
Пуковник Ваухник је један извор, има још најмање један.
Одговори

(03-08-2017, 10:05 PM)petar Пише:  Postovani gospodine Samardzicu,
Vasa istrazivanja, potkrepljena dokumentima, ucinila je da je istina o Drazi Mihailovicu najzad moze smatrati dokazanom, cak i meni koji poticem iz partizanske porodice, mada sam i ranije, citajuci komunisticku literaturu i iz postenih prica u okviru porodice, znao krucijalne istine, ali ne i detalje.
Imam jedno pitanje pitanje na koje jos nisam nasao odgovor. Kako je moguce da su Kraisnike koji su pobegli u sume od ustaskog noza i sigurno nisu bili komunisti, nego srpski patrioti, organizovali komunisti, a ne cetnici. Mislim da je to najveci poraz cetnika.
Na kraju krajeva, oni su bili i presudan faktor da se u tolikoj meri razvije Titov pokret.
Нису их организовали комунисти, организовали су се и дигли устанак сами, под српским знамењима. Али у току зиме 1941/42. Комунистичка партија Хрватске с инфилтрирала и преузела команду над низом одреда. Да, то је највећи успех комуниста у рату, претварање српских устаника у хрватске партизане, на потезу од Козаре до Северне Лике.
Одговори

Па Милославе напад не долази спонтано..... него за њега има припрема и планове.....и за то треба обавештајње......

Шеленбург је имао целу једну поглављу за Ваухник, како се пише био одличан обавештавац.....јели има нешто у његовој књизи? Јели је он радио за енглеза....он је тамо био на обуку? Знам да су немци имали свој агент у министарство странски послова........тај је вероватно одао поруке из Москве што је слао Гавриловић.......тако сам од мисљење да су Немци знали за енглески/совијетски договор...... пре него су потписали било шта....... тако план за напад на СССП па и Краљевине морао бити планирано раније

Овај пред ратним Период, је изузетно мутно....
Совијити у Москви окривљава Симић да наших су били насклоњени енглеза......Тошенко је тражио да заменимо Војни Аташеј......зато су рекли да је радио за енглеза.

Мој питање ко од наших су сарађивали и радили за енглеза?
Одговори

На енглеском платном списку били су Земљорадничка странка (Гавриловићева) и Народна одбрана и Удружење четника (војвода Бирчанин).
Одговори

Hvala.
Ipak tu nedostaje odgovor, zasto su cetnici to dopustili. Ko je od cetnickog rukovodstva bio zaducen za tu regiju. Pretpostavljam da je u to vreme i Draza znao za velike pokolje Srba u Krajini. Neko je za to ipak objektivno odgovoran.
Одговори

Нису допустили, просто нису успели то да спрече. Раде Радић, на пример, он је тамо био на високом положају.
Да, Дража је знао за покоље чим су почели. Специјално у Крајину послао је негде око 80 официри и подофицира да преузму команду, али половина је изгинула успут од усташа, Немаца и комуниста, а друга половина је стигла прекасно.
Одговори

Hvala.
Mislim da ovo pitanje zasluzuje detaljnu obradu i nadam se da ce se neko poput Vas toga i prihvatiti. Posledice su izuzetno znacajne i danas. Setimo se da je Ante Markovic
poceo svoju predizbornu kampanju upravo iz tih krajeva i da nije bilo Srba iz Sarajeva, podrinja i Hercegovine tesko da bi bilo i Republike Srpske.Posledice po Beograd i Srbiju su vec odavno poznate.
Ponovo se zahvaljujem na Vasem angazmanu i molim Vas da se dodatno potrudite da razbijete medijsku blokadu, makar preko tolikih internet televizija.
Одговори

Је ли Ђилас икада писао о лијевим скретањима и пасијим гробљима и својој улози у томе?
Одговори

Ђилас је и измислио тај оксиморон " лијева скретања".
Писао је о томе, међу првима, али је своју индивидуалну кривицу увек утапао у заједничку: "... И ту смо ми као партија починили велике грешке."
И тако су они радили иначе. Пасја гробља за њих нису злочини, него грешке и скретања, а четничка убиства тих зликоваца су " тешки четнички злочини који су понекад превазилазили усташе."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 26 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним