Оцена Теме:
  • 1 Гласов(а) - 1 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ЧОВЕК НА МЕСЕЦУ: ИСТИНА ИЛИ ЗАВЕРА?
#29

To sa Amerima ne znas nikad. Stavili nesto sto imitira stenu preko nekih vodovodnih cevi na trotoaru, dok ga nisam kucnuo nisam znao jel prava ili laznjak stena.
Одговори
#30

(11-07-2017, 12:20 PM)Милослав Самарџић Пише:  Не пратим ово, зна ли неко: Да ли се теорија завере односи на први одлазак на месец, или на свих осам одлазака?

Господине Самарџићу, није "теорија", него  - Кјубрик.
 
Једно време, у доба слободног интернета био је одличан документарни филм. Тим филмом сам мислио да је дошао крај „ере лажи“ која је започела лажним филмом о слетању на Месец. Зато се нисам побојао, па снимио, док га има на мрежи. 
 
Из тог филма је извађена та кључна сцена нуђења "да се месечев „астронаут“ закуне на Библију". Међутим, има и тежих сцена.
 
Једна од тих је и она снимљена са највишим врхом тзв. "сиве еминенције" у НАТО (Х.Кисинџер, Д.Рамсфелд, и један мало нижи чиновник НАТО (мислим да је био француз) који је после изјаве за камеру – како кажу - умро од напрасног срчаног удара). Кад сам чуо Кисинџера како отвара уста и каже: „снимили смо тај лажни филм“ – мислио сам да ћу пасти са столице. То је то – ово је – крај. Туше. Нокдаун. Пробој.
 
Целу ову "разлогологију" коју Господин Шумадинац овде нештедљиво постује, сам знао одраније, и стидно признајем, као један од преварених, био сам убеђен 1. или да је до слетања дошло, 2. или да можда нису слетели из првог пута, али су сва остала слетања била сасвим регуларна. У оба случаја је био крајњи закључак, као у тим постовима: „неко је некад, од свих тих разних људи морао бити на Месецу“. Да ли, заиста??
 
Неко ко је добро познавао читаву "Месечеву драму" (жидов режисер, ко би други, мада судећи по усмерености жаоке, можда је и јеврејин) снимио је филм "Јарац један" (на нашем пежоративно звучи кад се преведе, намерно сам превео на нашки, могуће да је и на жидовском слично – па је за смејање, надам се не цинично, целом свету у лице, него смејање што сад људи могу да знају. На енглеском назив у оригиналу звучи елегантно: "Capricorn One"). У том филму тројица астронаута путују на Марс. Једно време је и та филм био у слободном приказивању на јутјубу, па је и он повучен. За стално, чини се. Препоручујем за погледати, ако има негде у понуди, уопште да би се разумела тема, пошто је оригинални документарац са Кисинџеровом изјавом у камери - скинут.
 
- Ко је, дакле, режирао лажни филм о слетању на месец (Л.Ф.О.С.Н.М.)
             С.Кјубрик
- где је снимљено –
             у његовом студију у Лондону, где је већ било постављено за прву
             верзију "Одисеје у свемиру 2001".
-  ко су били глумци:
             Н.Армстронг ("ван степ фор а мен"), Баз Олдрин, и онај трећи, како беше...? 
- Ко су били сниматељи:
             вијентнамска војна теренска филмска екипа
 
Шта је било са филмском екипом након „пројекције филма“?
 
С.Кјубрик
        након „пројекције“ живео у "контролисаним условима", такорећи кућном затвору до краја  
        живота.
Филмска екипа
        елиминисана после две године, у Азији. Један од сниматеља је доживео страшну судбину
        искасапљен је и исмејан. Његов искасапљен леш је пронађен у контејнеру, а узрок смрти,  
        су, кажу, тамошњи азијатски полицајци, навели као – „самоубиство“. Цинизам најгоре
        врсте.
 
Х.Кисинџер читав „пројекат“ оправдава тиме да се са пијаним Никсоном није могло  другачије - кад се напије („у камери – директно признање и вађење на – „пијаног Никсона“). Донета је одлука да се елиминишу непотребни сведоци, али како рекоше, од доношења одлуке о ликвидацији на потпис па до потписивања прошло је извесно, не баш кратко време, у међувремену су сниматељи то искористили да би побегли у Азију, плашећи се што "знају превише" (у филму "Јарац један" (на енглеском се то може превести и у вокативу, као "Јарче један!", што је уствари, и игра речи) се ради о астронаутима који после „пројекције свог филма“ беже и страдају.
 
Да ли је КаГеБе схватио да се ради о лажном филму слетања на Месец?
- у филму је интервјуисан њихов експерт и рекао је ... у почетку смо били запањени, а онда нам је требало око 20 минута да откријемо - превару. Ту наводи оне наведене елементе где доказују да није могуће том, препознатом техником, снимити филм на тим температурама и под тим условима.
- што нисте ништа учинили да се то обелодани?
Званичан одговор је био да је то - било касно да би се Паблик рилејшнс - штета могла отклонити. 
 
И друге земље су то проучиле и схватиле да се ради о лажном филму. Јавност је свуда топло дочекала овај филм.
 
Паблик рилејшнс је "индустрија лажи", другим речима. Како најефектније - слагати. Ко је отац лажи? Ђаво. Кога чекају жидови - највећег ђаволовог слугу - антихриста. 
 
Зашто ниједна земља са довољним техничким могућностима и експертизом није обелоданила ово?
1.[font=Times New Roman]    [/font]Да се не замери јавности која је већ створила чврсто уверење
2.[font=Times New Roman] [/font]Зато што је већ тада постојала, као и сада, глобалистичка жидовска мрежа да се такви „покушаји“ отклоне на време, па се нико није хтео замерати ни жидовима ни жидовским слугама (Америка и НАТО).
3.[font=Times New Roman]    [/font]Комунистима, као жидовским слугама, је то чак помогло да на свом терену „очисте социјалистичке идеале од великобуржоаских и бапских назадних веровања“. Мислим да тада настаје и онај термин: „научни социјализам“. Зашто? Ствара се нова „парадигма“, „нова реалност у социјализму“ (претеча „нове нормалности“) у којој више „или не постоји Бог, или је јако далеко, и уопште незаинтересован за оно што се људима дешава“. Такав „свет“ подржавају и сва наука и сви медији, тешка артиљерија за српски и светски пешадијски мозак, јер и медији и наука, на крају крајева, конкуришу за нека „средства“ код чек, чек... неких „фондација“ чији су власници, ...па да нису опет ти жидови? Па где баш опет они...?
 
Ера "Пута на Месец" је ера крунисања лажи и антихриста. Да би дошло до тога, потребно је да завлада апсолутна доминација лажи на земљи. Супремација лажи над истином.
 
Нишан и циљ "лажног филма" није нико други него хришћани и хришћанска свест. Да одбаце своју веру, праву веру, православну веру, и преузму нашминкану лаж као "веру у свемоћ науке". Свемоћ науке је пољуљана „немоћи Чернобиља“.
 
До данас није било правог масовног отпора овој заблуди и лажи.
 
Као што Света Црква има Свету Догму која штити и чува хришћане и њихове душе, која се не може сама сазнати, али једном откривена – Богом - се показује као апсолутно тачна и спасавајућа, тако и антихрист има своју несвету анти-догму која се као лаж одржава грубом силом и принудом и која се стално открива нетачном, много несаглности има, много несугласица, и сама анти-прослављена наука не може да се суочи са тиме што доказану („и научно“) лаж не може да избаци из своје научне праксе. Сувом силом и принудом с анти-врха овог цивилизацијског дна се то одржава и даље у употреби.
 
Ту Анти-догму чини много саставних елемената, али једна од њих је 1. Еволуција (безбожно стварање) 2. Велики прасак (безбожно стварање и универзум без Бога) 4. Свеопште одрицање постојања Бога 5. Одрицање постојања душе 6. Одрицање присуства свог невидљивог света 7. Одрицање постојања загробног живота 8. Негација цитата о Постању из Библије
 
Постоје библијска научна друштва у Америци, која вредно сваке године шаљу научне доказе о утемељености библијских цитата из Постања, али их научна заједница упорно игнорише, и њихове захтеве за изменом званичне научне и школске литературе, у складу са доказима – архивира као у оном симпатичном комичном-серијалу код нас „Државни посао“.
 
Постоји и анти-црква, то је свака држава која има своје посланике у Уједињеним Нацијама (Скупштини антихриста). И сама будућа Мегадржава жигованих људи, Геополис ће бити, уствари Антицрква.
 
Обе ове – стоје у међусобној супротстављености и непријатељству.
 
Лажни филм о слетању на Месец је зато био прихваћен, укратко, од стране свих антицрквених држава на свету.
 
Ви се дуже бавите новинарством, а ето, има још људи који су се бавили тиме из хобија, у студентским данима, па нешто преостало.
 
Ништа од изреченог није изречено напамет. За све постоје извори и наводи. У вези анти-догме има рад једног светског биолога који је формулисао те „лажне а непроменљиве“ делове науке и прозвао њих – догмом. То сам сада мало сумирао у компензовао са још неким радоваима домаћих теолога. Међутим, иако се ради у оба случаја о чврсто опредељеним тврђењима, Света Догма – спасава, а Несвета Антидогма – убија!
 
Кад једном убије душу, човек постаје плен демонски.
 
Зато је убеђење да су „људи слетели на Месец“ – удица за радозналу душу. Лажни филм о слетању на Месец је – демонски мамац - за ту удицу. Ко се упецо, тога ни овај текст неће убедити. Ко је загризо на пола удице, можда се отме и заплива поново.
Одговори
#31

Па ти си заиста Змај од Шипова, али са антисемитским и завереничким набојем. Такви су, иначе, заиста интелигентно глупи и наивни.

Даклем, слетање на Месец је било, и то неколико пута. Земља није равна плоча. На Земљи не владају гуштери. Не постоји јудеомасонска завера (Хитлеров наук). Научни креационизам је псеудонаука. Велики прасак и Еволуција не противрече Библији.

И најзад, пусти празне приче Велимира Абрамовића, Баба Ванге и осталих телетабиса. За крај још један сјајан видео који руши мит о неслетању на Месец.... Па ка'е...


Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори
#32

Ја се у такву твоју "веру" и намеру да верујеш у "нешта", не мешам. Ко хоће, ево рекао сам, може да чује и другу страну, па нек сам просуди.

ПС Вређање је "спартански аргумент". Од њега се у овим крајевима одустало још од Његоша. "коме Закон лежи у топузу...". Не постајеш Његошевац тако што јаче вичеш његове стихове, него ако их држиш у срцу и поштујеш.

И ово те последњи пут упозоравам. Паметном је и једанпут доста да би схватио.
Одговори
#33

(17-04-2022, 11:50 PM)Змај_Баћушка Пише:  
(11-07-2017, 12:20 PM)Милослав Самарџић Пише:  Не пратим ово, зна ли неко: Да ли се теорија завере односи на први одлазак на месец, или на свих осам одлазака?

Господине Самарџићу, није "теорија", него  - Кјубрик.
 

Као прво, бесмислено је употребљавати синтагму "теорија завере". Када употребимо ту и такву синтагму, у старту одстрањујемо саговорника као лудака који није при чистој свести.
Као друго, поред Кјубрика, и Тарковски је могао да сними тај и такав филм. Али авај, он је одлучио да сними Соларис. Наиме, Соларис је бољи од Одисеје, из простог разлога што је Рус осећајнији човек од Енглеза.
Добри познаваоци ""филмске форензике" могу препознати печат одређеног редитеља у неком снимку. То оставимо њима. Као и Игор Васиљев, и Кјубрик је страдао при неочекиваним околностима. Снимио филм о сатанистичкој секти, па умро. Шио ми га Ђура.
А иначе, баш сам недавно гледао гостовање једног од астронаута у некој телевизијској емисији. Он није експлицитно признао да нису били на Месецу. Само је експлицитно изјавио да тај снимак није са Месеца, већ из филмског студија.

Порука студентима у штрајку - јебите им мајку!
Одговори
#34

Треба превести шта значи, преведено са сатанског језика:
"Теорија завере" - истина о "светској закулиси" (окупљању сатаниста против Цркве, Бога и поретка)
"Људска права" - заокругљени сатанистички анти-устав, анти-типик глобалне сатаније

"Нова Година" - Анти-слављење антихриста
"Празник рада" - анти-слављење демона среброљубља
"Дан жена" - антислављење блудне Венере ("оне која више није девица"), уствари самог сотоне, јер је Венера, оличена у петокраки - његов симбол
"Рођендан" - антиславаљење демона богоборства оличеног у прослављању било ког човека за Бога
"Дан државе, републике, државности" - анти-слављење анти-цркве сатанистичког идола
"Дан заљубљених" - антислављење демона блуда
"Ноћ вештица" - Уствари је то анти-слављење ноћи и таме коју представљају "Сви анти-свети" који се овим анти-празником славе.

Ко год другом честита ове празнике, уствари проклиње "антислављеника" и навлачи му беду на врат, као и себи. Ко поштује њихове термине и речник, такође има проблема ("о јаду ће га својем, демони забављати").

Треба то знати укрупно, па то овде објављујем, да људи знају и да се чувају. То су демонске закачаљке и удице за грабљиву рибу.

Није лако борити се против тога. И ја што знам све то, па ми се деси, да ми склизне с језика неки њихов термин. Анти-просвета је као парни ваљак који меље дечје мозгове. Право чудо да је ишта остало у глави да пружа и даље неки отпор.
Одговори
#35

„Празник рада“ и „Дан жена“ имају своја значења и потичу од оних који су под своје ставили управљање „кризама“.

„Празник рада“ 1. мај је проглашен на заседању друге интернационале. Сасвим „случајно“ се десило да Друга интернационала има заседање на дан пада Бастиље 14. Јула 1889 и то је у ствари дан прослављања стогодишњице Француске револуције. И ту је одређен 1 мај као дан великих међународних демонстрација. 1 мај је датум оснивања Илумината, 1776 (тада се иначе дешава и америчка револуција)...Иначе, подмукли циљ освајања Бастиље је ослобађање многобројних „невиних“ затвореника, а у ствари је ослобођено пар криминалаца и „сексуалних преступника“...Прави циљ је било наоружање које се тамо налазило у циљу свргавања поретка...наравно у крви и безвлашћу.

Ако нешто треба прослављати на међународној разини по питању радничких права, онда је то заправо дан који је као празник борбе за радничка и левичарска права успоставила Федерација синдиката радника САД и Канаде (Federation of Organized Trades and Labor Unions of the United States and Canada) 7. октобра 1884 (тада је тражено осмочасовно радно време).

Међутим установљен је празник када су анархисти побили 8 полицајаца и ранили њих 56, 4. маја 1886 на тргу Хејмаркет у Чикагу. Првог и другог маја су одржане демонстрације са захтевом за осмочасовно радно време. Незадовољни исходом демонстрација, ови криминалци су организовали поновне демонстрације али су радници почели да се разилазе, незадовољни говорницима. Крајем дана, када је на тргу остало око стотинак анархиста, бачене су бомбе на полицију. Тако да је, у знак сећања на те догађаје 1. мај проглашен међународним празником рада, али не у знак сећања на почетак стварне борбе за радничка права, него као знак хаоса...али и сећања на дан оснивања оних који управљају тим хаосом.
Значи, слави се један криминални чин.

8. март, дан жена је „успомена“ на дан када је 1655 легализовано ропство одлуком Окружног суда у Нортхемптону (Northampton County Court) у британској колонији Вирџинија  (Dominion and Colony of Virginia) којом је озакоњено доживотно власништво над људима. Суд је посебну пажњу посветио женским робовима: Жена робиња може дати пород који постаје нови роб.

Легализација робовласништва је, поред трговине дрогом, један од два камена темељаца напретка британске империје и то је време показало.

Тако да постоје скривене поруке у многим датумима који се славе а „званична историја“ је осмислила друге поводе за прославе тих датума.


ПС

О анти-просвети (коју сте навели као узрок могућих невоља) могу рећи само једно: користите израз термин док „наричете“ над судбином дечијих испраних мозгова... „termin (l. terminus međaš, granična linija, granica; kraj) 1. granična tačka u vremenu, određeno vreme u kome nešto ima da se dogodi ili obavi...“. Неке граничне тачке у времену сам навео у тексту изнад, о „празницима“. Чини се да су то граничне тачке (односно termini) када су основане неке групације или се десио хаос који подстичу. Има ли наш богати језик неку заменску реч која јасно одсликава вашу мисао, али и чува језик као основ одлике народа. Примедба за Змај_Баћушка...
Одговори
#36

(19-04-2022, 03:36 PM)Авакс Пише:  „Празник рада“ и „Дан жена“ имају своја значења и потичу од оних који су под своје ставили управљање „кризама“.

ПС

О анти-просвети (коју сте навели као узрок могућих невоља) могу рећи само једно: користите израз термин док „наричете“ над судбином дечијих испраних мозгова... „termin (l. terminus međaš, granična linija, granica; kraj) 1. granična tačka u vremenu, određeno vreme u kome nešto ima da se dogodi ili obavi...“. Неке граничне тачке у времену сам навео у тексту изнад, о „празницима“. Чини се да су то граничне тачке (односно termini) када су основане неке групације или се десио хаос који подстичу. Има ли наш богати језик неку заменску реч која јасно одсликава вашу мисао, али и чува језик као основ одлике народа. Примедба за Змај_Баћушка...

Постоји много тајних друштава. Не бих се њима бавио. Шта раде криминалци и остале слуге зла, није вредно ни помена. Нек се они баве собом, као и до сада. 

Ове "кавер" приче о томе "зашто се нешто слави" су нешто сасвим споредно. Тражи се "савршени изговор" за нешто тако гадно као што је "јавни окултизам". Још увек у народу није тотално отупела црквеност, да им понуде да их и јавно славе и тапшу сотонама, народ би се побунио. Још мало (ни сам не знам колико) па ће се и сам антихрист појавити. Онда ће и то радити распамећени људи, слично распамећеним Хрватима по уласку антихристових трупа у Загреб. И они су "некад били Срби".

Кроз историју било је више антихристових претеча: Наполеон, Хитлер, Стаљин, Тито. И Наполеон је имао "запаљиве" говоре. И сви остали. 

Опет, то што написах не значи да неко сад на силу мора да усвоји. Нек прочита и нек размисли. Ако се није сасвим упецао, можда им се откине и заплива слободно. ко се скроз упецао, ставише му "ментални улар за коње" и уме да мисли само на један начин. Како ТеВе каже. Како Антипросвета вели. Како они хоће. 

Зашто је анти-празник рада - анти-празник сребробуља, врло се лако доказује, уз елементарно знање економије и физике. У физици Рад=Енергија. Еталон сваке новчанице је људски рад, утрошен за њено прибављање. И такође, њоме се може прибавити иста, слична или већа количина људског рада, или ... ЕНЕРГИЈЕ људског рада. 

Слављење Рада је слављење - Енергије новца. Демон новца. Демон среброљубља.

То сам само рекао, али је било мало можда теже повезати. За Дан Жена мислим да је јасно објашњено.

Анти-празник и Анти-слава су можда нови термини. Међутим, фигура човека на земљи није човек, него сенка (анти-човек). Тако и тама у свом анти-режиму има своје лажне обрисе. Не слава него анти-слава, не празни него анти-празник.
Одговори
#37

Како то мислите да се тајна друштва баве собом? И да их треба оставити на миру па нека се „баве“...Не баве се они собом него народом (народима). И нису тајна друштва него стварна. У Инголштату у Theresienstrafie 23 постоји и данас плочана згради где је 1776-те основан ред Илумината. Ако се све то посматра као нека тајна друштва која нешто бајају онда и је и East-West Bridge основан са истом намером...да замајавају сами себе. Али на сликама тог удружења је и Брнабићка и постала је председник владе. Особа која не уме ни да говори како треба али је члан удружења и не бави се собом него нама.

Слављење празника рада је подметнуто као прослава када су радници тражили своја права и не слави рад као такав. Осим ако по вама рад ниje зло сам по себи. Нешто вам се и ту помешало.

И по мојим сазнањима, ставили сте и Стаљина у лоше друштво мада је он показао да се од таквих брани...и углавном је успео. Само што и ви „персонализујете“ зло као што је данашњи образац сатаниста (али правих а не некаквих који бају). Није то ствар појединих особа него одређених целина (система) и удружења која бране нечије интересе.


ПС

Није ми јасно и којих „сфера“ ви наступате...свесних, полусвесних, несвесних или исто као и ови против којих говорите само са других основа догме.

Шта значи "кавер" приче? И шта је то окултизам о којем говорите? Јел и то по вама бајање и призивање ђавола...Мада је мој отац говорио: не бој се вештица духова и ђавола. Плаши се лоших људи и гледај да им доскочиш и спречиш их у намерама.
Одговори
#38

(19-04-2022, 06:25 PM)Авакс Пише:  Како то мислите да се тајна друштва баве собом?

Тајна друштва ни собом не владају. Њима владају жидови, а жидовима сам ђаво.

Што се тиче оца, па има ту нешто. Нешто што само ти разумеш. Није то лоше. Црква учи да се не треба плашити ни људи, не демона, - само греха. Својега греха.

То је и најпотпунији савет који неко може дати, на добро оног који хоће да слуша, па био син земаљскога оца, или чедо цркве.
Одговори
#39

АПОЛО 11: СЛЕТАЊЕ НА МЕСЕЦ, ТЕОРИЈЕ ЗАВЕРЕ И ИСТИНА



Педесет година након историјског „малог корака" Нила Армстронга, има оних који и даље верују да су Сједињене Државе лажирале цео догађај.

Телевизијски пренос првог слетања човека на Месец у јулу 1969. године, гледали су милиони људи широм света.

Око пет одсто Американаца верује да су слетања на Месец лажирана, показују анкете стручњака америчке свемирске агенције.

То делује мало, али је довољно да и те како одржава теорије завере у животу.


ПОКРЕТ „МЕСЕЦ ЈЕ ПРЕВАРА"

Они који верују да је слетање било превара, тврде да амерички свемирски програм шездесетих није поседовао технологију неопходну да успешно пошаље мисију на Месец.

Ови кажу да је НАСА лажирала слетање како би задала одлучујући ударац СССР-у. У то време, Совјети су водили у свемирској трци и чак успешно спустили сонду на површину Месеца.

Приче које доводе у питање аутентичност славног тренутка Нила Армстронга о „малом кораку за човека, али великом за човечанство" почеле су да колају готово истог тренутка када се Аполо 11 вратио кући.

Захуктале су се кад је 1976. објављен самиздат „Никад нисмо били на Месецу: Америчка превара вредна тридесет милијарди долара".

Књигу је написао Бил Кејсинг, новинар ког је ангажовало одељење за односе са јавношћу компанија која је сарађивала са Насом.

Они који не верују да су Американци 1969. слетели на Месец, и данас се позивају на теорије изнете у овој књизи.


„ВИЈОРЕЊЕ" АМЕРИЧКЕ ЗАСТАВЕ У „БЕЗВАЗДУШНОМ ПРОСТОРУ"

На списку се налази „доказ" који је наводно очигледан на фотографијама - одсуство звезда у позадинском крајолику месечеве површине и наводно вијорење америчке заставе у безваздушном простору.

Мајкл Рич, астроном и истраживач са Универзитета у Калифорнији, каже да постоји научно објашњење којим може да се оспори ова теорија.

Заставу је набрала сила коју су употребили Армстронг и његов колега астронаут Баз Олдрин да посаде шипку заставе у земљу. Задржала је тај облик зато што је гравитација на Месецу шест пута слабија него на Земљи.


НЕБО „БЕЗ ЗВЕЗДА"

Теоретичари завера кажу и да на сликама слетања на Месец на небу нема звезда.

Те слике заправо имају заједничку карактеристику - екстремни контраст мрака и светла.

Зашто? Брајан Коберлејн, професор астрофизике са Института за технологију у Рочестеру, објашњава да је то зато што месечева површина одбија сунчево светло и због тога делује изразито светло на фотографијама.

Та јачина светла пригушује релативно слабо светло звезда. Зато не можемо да видимо звезде на фотографијама мисије Аполо 11 - светлост звезда је сувише слаба.

Такође, време експозиције на апарату требало је да буде дуже.


„ЛАЖНИ ОТИСЦИ СТОПАЛА"

Отисци стопала које су оставили људи на Месецу, такође су се нашли на мети напада теоретичара завере о слетању на Месец.

Они тврде да би одсуство влаге на Месецу онемогућило настанак легендарних слика попут оне на којој се види славни отисак стопала који је оставио Олдрин.

Међутим, Марк Робинсон, професор са Државног универзитета у Аризони, има научно објашњење за то.

Месечево тло прекривено је слојем камења и прашине по имену „реголит".

Тај слој је пахуљаст и у њему је веома лако оставити отиске.

Будући да су честице тла још и кохезивне, зидови отиска стопала остају чврсти кад се чизма уклони.

Робинсон истиче да ће отисци стопала на Месецу остати тамо милионима година будући да тамо нема атмосфере - а самим тим ни ветра.


„РАДИЈАЦИЈА БИ УБИЛА АСТРОНАУТЕ"

Ево једне популарне теорије завере за вас - да би појас радијације око Земље убио астронауте.

Он је познат као Ван Аленов појас и формира се због интеракције између соларних ветрова и магнетног поља Земље.

У раним стадијумима свемирске трке, радијација је била један од главних разлога за забринутост научника, будући да су се плашили да би астронаути могли да буду изложени смртоносним радиоактивним дозама.

Стручњаци из Насе кажу да је посада Апола 11 остала у Ван Аленовом појасу мање од два сата током путовања на Месец.

Астронаути једва да су провела пет минута на местима где је радијација досезала максимум. То значи да нису провели довољно времена тамо да би то оставило трага на њима.


ФОТОГРАФИЈЕ РУШЕ ТЕОРИЈЕ ЗАВЕРЕ

Овде вреди напоменути и да су међу фотографијама које је снимио Орбитални истраживач Месеца (LRO), а објавила Наса, нашле новије фотографије свих места слетања Аполо мисија.

Слике које је направила сонда орбитирајући око Месеца од 2009. године, пружају чврсте доказе да је заправо било слетања на Месец.

[Слика: 107819099-d9c9daef-dbc6-4485-9d71-febb8d7f7960-jpg.jpg]
https://i.postimg.cc/Nf4v00jX/107819099-...60-jpg.jpg
Фотографије НАСА из 2012 показују остатке Апола 11 на површини Месеца

Међу фотографијама је и једна слика места на које је слетела мисија Аполо 11. На овој фотографији јасно се могу видети трагове који су остали на земљи, као и лунарни модул.

LRO показује и да заставе постављене током шест мисија и даље стоје на Месецу - сонда је регистровала њихове сенке на површини.

Једини изузетак је она коју су оставили астронаути мисије Аполо 11. Баз Олдрин каже да ју је оборио потисак мотора током узлетања лунарног модула.


И КОНАЧНО, АКО СЕ НИЈЕ ДЕСИЛО... ЗАШТО СЕ СОВЈЕТИ НИСУ ПРИДРУЖИЛИ ТЕОРИЈАМА ЗАВЕРЕ?

Иако су наведене теорије завере побијене - оне су и даље веома популарне и широм распрострањене.

Али истина је да постоји довољно научних доказа да се потврди да је 20. јула 1969. године Нил Армстронг заиста ходао по Месецу.

Једно питање које се често упућује теоретичарима завере јесте: ако је оно лажирано, зашто се Совјетски Савез који се налазио усред Хладног рата са САД-ом, па и сам учествовао у тајном програму слања људи на Месец, не би укључио у ту читаву ујдурму?

„Ако заиста нисмо слетели на Месец и ако смо лажирали читаву ствар, Совјети су имали и способност и жељу да то оповргну", тврди Роберт Лауниус, бивши главни историчар Насе.

„А никад нису рекли ни реч. То је за мене прилично јак аргумент", каже он.




Астрономски магазин

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори
#40

(30-04-2022, 11:28 AM)Шумадинац Пише:  „Ако заиста нисмо слетели на Месец и ако смо лажирали читаву ствар, Совјети су имали и способност и жељу да то оповргну", тврди Роберт Лауниус, бивши главни историчар Насе.

„А никад нису рекли ни реч. То је за мене прилично јак аргумент", каже он.
Управо у те и такве спадају ти и такви. Теоретичари слетања на Месец. Јер теорија је само дотле теорија док се не докаже. А не може се доказати оно што се доказало да - није. 

У документарном филму, који је скинут са јутјуба, у коме је и Х.Кисинџер директно у камеру признао (где ћеш бољи доказ?) да су снимили "тај лажни филм", јер "нису имали другог избора", наводно су "руси били поодмакли у освајању свемира"...

И тај Кисинџеров изговор, као и изговор совјетских безбедњака зашто нису реаговали - мало "смрдуцка". 

Совјетски безбедњаци су рекли да им је требало око 20 минута потврде неистинитост филма, али (сад иде смрдуцкање) "да је паблик рилејшнс штета већ била учињена". Другим речима, хоће да кажу да је свет већ поверовао да је то "истина". 

Немоћ у борби против лажи показују они који су на путу лажи. Лажју се лаж не може победити. Совјетија је са истином заратила још 1917. Па ко још са она 2 грама мозга, ако му је  то преостало, мисли да се лажов бори за истину?

Пилат, јадан, није знао да је на путу лажи, зато гледа у Истину и пита је: "шта је то истина?". За  такве истина је шта каже онај што је јачи од њега, и није свестан да је Истина - биће, а не ствар.
Одговори
#41

Све што видите, све што чујете, користите као своја превозна средства за Небеса. Нека вас све успиње ка горе. Тако се човек неприметно успиње од свега створеног ка Творцу!

Американци су отишли на Месец, поставили су тамо барем један путоказ са натписом: "Небеса приповедају славу Божју" (Пс.18, 2). И Руси су се отиснули у Васиону, само што је Гагарин рекао да није нашао Бога. Ех, па како да Га нађе, кад се отиснуо увис с ногама напред, а не рукама? Тако људи после и говоре: "Природа је створила Свемир"! Молим те лепо, сад и читав Свемир!...



Св. Пајсије Светогорац

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори
#42

Знам за тај цитат. Моје лично објашњење је да Старац Пајсије толико снисходи ослепљенима да се и сам претвара да је слеп, не би ли га неко саслушао, и тиме помогао и себи и другима. Светитељ наш, да прости Бог и Свети Пајсије!

А кад си се већ дотакао тешке артиљерије (читај: нукларке) ево и теби мало медицине:

"Неко може да чита – да чита, да сазна много, а да уопште не може да уђе у смисао Јеванђеља."

Старац Пајсије

"Свет је претрпео велику штету од телевизије. Деца посебно страдају. Дошло ми је једном једно дете са оцем у посету. Видео сам како из његових уста проговара телевизијски демон, онако како говори ђавоимани – устима демона. То је било као да се родило одојче са зубима. Данас врло често не можеш да сусретнеш нормалну децу – једноставно су чудовишта. И јеси ли приметио, не мисле мало својим мозгом, већ оно што су чули, оно што су видели – то понављају."

Старац Пајсије

Они који су у прелести, што год виде, или читају, замишљају како желе и после верују да је та слика из маште стварност.

Старац Пајсије

– А јесу ли cвu одрасли људи зрели, старче?

– Неки у глави никада и не сазревају. Када се неко не понаша једноставно, његова помисао се креће ка злу и све прима искривљено. Тај није духовно здрав и не можеш му помоћи ни добрим. Њега и добро мучи.
Старац Пајсије

– А како то, старче, да неки људи за сваки разлог имају противразлог?

– О, страшно је разговарати са човеком који има навику да се оправдава! То је као да разговараш са ђавоиманим!
Старац Пајсије

– Када се неко оправдава, старче, због неког преступа и ти му кажеш: „То је оправдавање“, а он настави са оправдавањем како би доказао да то није правдање, да ли је могуће да се он исправи?

– Како да се исправи? Па он сасвим добро разуме да је погрешио, јер га то мучи, али из егоизма не жели то да призна. То је страшно!
Старац Пајсије

– Јесте, али он каже: „Не помажеш ми; желим да ми помогнеш; не зовеш ме да разговарамо, ниподаштаваш ме.“

– Е, ту је поново у питању егоизам. То је исто као да каже: „Нисам ја крив, ти си крив што сам скренуо с пута!“ Ту се све завршава. Остави га. Није потребно да се било ко бави њиме, јер не помаже. Ни духовник, било старац, или игуманија не сноси одговорност за једну такву душу. То је сатански егоизам, а не људски. Од људског егоизма пати онај ко се неће смирити ако само каже: „Опрости“, већ неће више да проговори како би се правдао. Онај ко налази оправдања за себе када погреши, претвара своје срце у прибежиште за демоне. Ако не сломи свој егоизам, наставиће да греши још више и тај егоизам ће га сломити. Ако неко не зна колико је зло оправдавање, то може да му се узме као олакшица. Али, када то зна, или му други објасне, онда за њега нема олакшица.
Старац Пајсије

За човека који размишља исправно, духовно, сви проблеми се решавају уз помоћ Светог Писма и Отачких књига. Све се тамо види савршено јасно и чисто. Али, човеку који уопште не ради духовно на себи, чија душа није очишћена, не помаже ни Свето Писмо, зато што све тумачи наопако. Боље је за њега да свој начин размишљања повери свом духовнику и да не тумачи сам оно што чита.
Старац Пајсије
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним