Оцена Теме:
  • 3 Гласов(а) - 5 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Рехабилитација Николе Калабића
#1

Из Новости, од сутра, 26. јануара:
http://www.pogledi.rs/kalabicu-nije-presudjeno/
Одговори
#2

По мени, ово је убедљиво најбоља портрет фотографија од свих историјских важних личности у времену Другог светског рата. Наравно, од свих које сам видео, а верујем да сам већину видео. Дакле, мислим и на портрете важних светских личности, које су и рађене много пажљивије, као битан елемент пропаганде. У вези са тим, Милославе, да ли се зна име овог мајстора који је направио ову фотографију, коју сматрам правим ремек-делом?
Одговори
#3

На жалост не. Требало би да је из Тополе, пошто су слике 99% настале у Божурњи. То јест, можда један од дворских фотографа...
Одговори
#4

"...књижевник Милослав Самарџић..."?

Smile

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори
#5

(26-01-2016, 04:07 PM)Vlad Alekš Пише:  "...књижевник Милослав Самарџић..."?

Smile
Може, имам ћагу за то, као члан Удружења књижевника Србије. Smile
Одговори
#6

Ово неки мој земљак писао текст...
Одговори
#7

Шта би у вези овог случаја?
Одговори
#8

Одложен до даљег. Чак ни рочиште није заказано. Неко се жалио, па суд тражи нове доказе против Калабића. Неће их наћи, али кад прођу избори мислим да ће бити ОК.
Одговори
#9

Да ли је судија наложио Архиву Србије да се суду достави досије Н.К. из архиве УДБЕ?
Одговори
#10

(10-03-2016, 08:45 AM)Бенито Пише:  Да ли је судија наложио Архиву Србије да се суду достави досије Н.К. из архиве УДБЕ?
Јесте, али изгледа да га нема, као ни многих других, ни Дражин још није нађен...
Одговори
#11

Зна ли се како је НК завршио? Да ли је ухваћен од комуниста или је погинуо у борби? Ја знам само за ону верзију из тв. филма.
Одговори
#12

Погинуо је на Богојављење 1946.
Одговори
#13

Како се може тумачити то да у архиву УДБЕ нема ни досијеа, па чак ни једног листа који "оперативно обрађује" Николу Калабића?
Одговори
#14

(10-03-2016, 11:27 PM)Бенито Пише:  Како се може тумачити то да у архиву УДБЕ нема ни досијеа, па чак ни једног листа који "оперативно обрађује" Николу Калабића?
Нема јер се то није десило.
У ствари, има она два писма и оних пар слика, све фалсификовано. Једино то имају.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним