Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Ајмо нови трилинг:
Која је највећа битка у историји у којој су Срби победили Турке?
Одговори

Бој на Косову

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Битка на Мишару.

Или можда битка на Шуматовцу 1876. године.
Одговори

Побогу, људи, мислио сам да је ово лагано питање.
Одговори

(21-09-2021, 09:25 PM)Бенито Пише:  Ајмо нови трилинг:
Која је највећа битка у историји у којој су Срби победили Турке?

Наравно, то је Кумановска битка. По броју војника, ангажованих са обе стране, ово је највећи бој између Срба и Турака у историји.
Одговори

(21-09-2021, 11:20 PM)Бенито Пише:  Побогу, људи, мислио сам да је ово лагано питање.


Баш је у томе била поента. Нисмо мислили да је лагано, него мало теже трик-питање Smile
Одговори

Друго:
Која је највећа битка у историји у којој су Срби победили Немце?
Одговори

(22-09-2021, 08:36 PM)Бенито Пише:  Друго:
Која је највећа битка у историји у којој су Срби победили Немце?

Битка за Пријепоље из септембра 1943. године.

Или пораз Немаца на Рогозни из новембра 1944. године.
Одговори

Код Ниша 1918.
Одговори

(23-09-2021, 06:39 AM)пек. Пише:  Код Ниша 1918.

Тако је. Операције око Ниша између српске војске и немачких дивизија пристиглих са западног фронта је највећа битка у историји између Срба и Немаца у којој су Срби победили.
Одговори

На свом Фејсбуку профилу, Историјски архив Београда је објавио анонимно писмо упућено 25. септембра 1941. год. генералу Хајнриху Денкелману (Heinrich Dankelmann), војном заповеднику окупиране Србије, након извршеног вешања на Теразијама августа 1941. године.

У том писму се каже да Данкелман може да виси на Теразијама заједно са Недићем и Љотићем.

Наравно да не стоји ко је писао писмо, али врло могуће да су га писали четнички илегалци.
Одговори

Која је разлика између аустроугарских и бугарских злочина?
Одговори

(23-09-2021, 05:20 PM)пек. Пише:  Која је разлика између аустроугарских и бугарских злочина?

Бугарски злочини слични усташким злочинима: клање, масакрирање итд. Вршено је бугаризовање што би био пандан усташком покатоличавању.
Аустроугари су стрељали, вешали, а користили су и бајонете.

А једни и други су имали логоре.
Одговори

Ја мислим овако већину аустроугарских злочина извршила је војска а много мање окупациона управа а код Бугара је обрнуто.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 19 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним