Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(24-02-2017, 12:26 AM)Перун Пише:  Konektovan sam sa telefona a baterija mi je pri kraju. Nek postavi neko drugi.

Na punjacu je trenutno. Evo pitanja.

Ko su najpoznatija tri dr iz JVuO?
Ево коначно једно лако питање. Smile
''Три доктора'', класићи, Дража, Др Оња (генерал Трифуновић) и Др Шка (пуковник Симић).

Иначе свака част, за кратко време ово је постала трећа најчитанија тема на историји, а ускоро ће бити прва.
Можда би било добро да питања буду мало лакша и општија, тј. мање специјализована за поједине области.
Одговори

(24-02-2017, 01:15 AM)Милослав Самарџић Пише:  Можда би било добро да питања буду мало лакша и општија, тј. мање специјализована за поједине области.

Ево једног лакшег и општијег питања! Smile

Ко је најгори, а ко најбољи председник владе Србије?

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(24-02-2017, 08:25 AM)Vlad Alekš Пише:  
(24-02-2017, 01:15 AM)Милослав Самарџић Пише:  Можда би било добро да питања буду мало лакша и општија, тј. мање специјализована за поједине области.

Ево једног лакшег и општијег питања! Smile

Ко је најгори, а ко најбољи председник владе Србије?

Мирко Цветковић најгори,Милан Стојадиновић најбољи.

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

Самарџићев одговор тачан. Вероватно је и Смедеревац тачно одговорио. Нек постави неко следеће питање.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Постојали су свега пет година, а последице њиховог деловања осећају се и данас. Били су забрањени у две државе, па су морали да се селе у трећу. Извориште су многих идеја које су спровођене после њих. Да их није било српска историја би била много сиромашнија догађајима, и личила би на неке друге балканске државе.
Ко су они?
Одговори

(24-02-2017, 09:01 AM)смедерево Пише:  
(24-02-2017, 08:25 AM)Vlad Alekš Пише:  
(24-02-2017, 01:15 AM)Милослав Самарџић Пише:  Можда би било добро да питања буду мало лакша и општија, тј. мање специјализована за поједине области.

Ево једног лакшег и општијег питања! Smile

Ко је најгори, а ко најбољи председник владе Србије?

Мирко Цветковић најгори,Милан Стојадиновић најбољи.

Није тако једноставан одговор.
Што се тиче власти, најгори је претходни, а најбољи садашњи.
Опозиција, пак, сматра да је најгори садашњи, а најбољи први наредни.
Што се нас, обичног народа тиче, ми мислимо да је садашњи најгори, а неко, било ко из прошлости - најбољи...

(24-02-2017, 01:05 PM)Бенито Пише:  Постојали су свега пет година, а последице њиховог деловања осећају се и данас. Били су забрањени у две државе, па су морали да се селе у трећу. Извориште су многих идеја које су спровођене после њих. Да их није било српска историја би била много сиромашнија догађајима, и личила би на неке друге балканске државе.
Ко су они?

Дај де неку помоћ...

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Прво су забрањени у Србији, па у АУ.
Одговори

Правитељствујушћи совјет?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Не, касније.

Оба своја седишта имали су ван Србије, али је њихов рад, иако општенационални,имао највећи утицај у Србији.
Одговори

Никако да се дочепам сокоћала.

Је ли мислиш на СНО или Уједињену омладину српску, пре бих рекао ово друго?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Како је Доситеј Обрадовић отишао у Енглеску? Којим превозом?
Одговори

(24-02-2017, 04:28 PM)Перун Пише:  Никако да се дочепам сокоћала.

Је ли мислиш на СНО или Уједињену омладину српску, пре бих рекао ово друго?

Тако је.
Уједињена омладина српска.
Перуне, може питање.
Одговори

(24-02-2017, 05:06 PM)Милослав Самарџић Пише:  Како је Доситеј Обрадовић отишао у Енглеску? Којим превозом?

Је ли оно би ваздушни балон?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Da nije preko kopna jahao konja ili kočije,a preko vode nekim brodom ?

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 22 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним