Оцена Теме:
  • 12 Гласов(а) - 4.5 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Зграду Народне библиотеке срушили су Немци у бомбардовању Београда 6. априла 41.
Питање гласи, откуд је баш у тој згради била Народна библиотека?
Одговори

(04-03-2017, 11:07 AM)Бенито Пише:  Зграду Народне библиотеке срушили су Немци у бомбардовању Београда 6. априла 41.
Питање гласи, откуд је баш у тој згради била Народна библиотека?

Ово једино ако Влад погоди. Је ли неко од политичара заслужан за то?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Јесу, у смислу да су обезбедили новац. Али, нисам мислио на њих.

Добро, ово је изгледа претешко.
Јован Н. Томић, знаменити српски историчар и управник Народне библиотеке, откупио је ту зграду од трговца Милана Вапе. Зграда је била скупа и ван оквира буџета, па се Томић приватно задужио да би се откупила. То је било питање, апропо ових садашњих чиновника који неће прст да помере , иако им је то обавеза, ако им се не плати додатно.
Ајде следеће,
У ком периоду је Србија имала највиши степен наталитета и колики је он био?
Одговори

Зезнух се за претходно. Тражио сам управнике и видео да је он био у време кад је пресељена библиотека. Ипак боље овако да ти појасниш него да ја лупим и погодим.Smile

Остало је оно Милослављево за раширена три прста.

Да пробам ово. После Српско-турских ратова?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Браво, од 1881-1885.
Пробај проценат наталитета?
Одговори

(04-03-2017, 02:06 PM)Бенито Пише:  Браво, од 1881-1885.
Пробај проценат наталитета?

Немам представу. Размишљао сам се тај период или 5-6 година након ПСР. Знаш ли проценат наталитета за то време?

Одговори

21,7
Терај даље.
Одговори

Реч је о породици која је оставила велики траг у оба светска рата. Отац- генерал српске војске у ПСР, синови официри и истакнути команданти на два, можда, најважнија места у Југославији током ДСР. Ко су отац и синови?

Одговори

Отац Јован, синови Бора и Драгомир Мирковић.
Ако си на њих мислио?
Одговори

Нису Мирковићи, синови су били у отаџбини за време рата на врло важним дужностима. Били су активни у првом делу рата (до 42.-43.). После су ,, надрљали ". Сети се, лако је.

Одговори

Тодоровићи?
Одговори

Тодоровићи?
Одговори

(04-03-2017, 05:44 PM)Вукашин Петковић Пише:  Тодоровићи?

Тако је. Отац Петар и синови Жарко и Бошко.

Одговори

Нека Бенито иде са новим питањем, ја ћу касније да се придружим.
Одговори

Скочи на Форум:

Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним