Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Стојку Филиповићу када су ушли у Ужице након пада републике. Мислим да си у праву за Радосављевића. Сачекаћемо Самарџића да потврди. Ајде даље.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Не знам да ли смо помињали у квизу, али није згорег поновити. Често се помиње, што је вероватно и истина, да је патријарх Варнава Настић отрован.
Али, заборавили смо да су нам у 20 веку убили још једног поглавара наше цркве.
Ко је то био?
Одговори

Лукијана Богдановића, нестао и после неког времена пронађен у потоку неком, не знам тачно годину, 1908. можда. И глава му никад није нађена.
Одговори

Тачно, 1913.године.
Ајде даље.
Одговори

ево иста тема:
За једног нашег полавара цркве се везује једна од највећих криза у врху наше цркве. Баш избор њега за поглавара говори колико је црква била у кризи, и многи су сматрали да није достојан да буде патријарх по многим параметрима, али тад није било никог другог ко би дошао на чело цркве. Ко је он?

Колико cе cјећам, Лукијан је подржан и иcфорcиран од Беча да буде патријарх након неколико одбијених кандидата које је народ изабрао. Зашто cу га убили?
Одговори

(15-01-2018, 06:42 PM)Романија Пише:  ево иста тема:
За једног нашег полавара цркве се везује једна од највећих криза у врху наше цркве. Баш избор њега за поглавара говори колико је црква била у кризи, и многи су сматрали да није достојан да буде патријарх по многим параметрима, али тад није било никог другог ко би дошао на чело цркве. Ко је он?

Колико cе cјећам, Лукијан је подржан и иcфорcиран од Беча да буде патријарх након неколико одбијених кандидата које је народ изабрао. Зашто cу га убили?

Мелентије или Михаило Јовановић? Појасни мало.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Не. Па не могу баш да објаcним, јер би одмах cхватили. Неке cтвари које патријарх треба да има, он није имао. Иначе, веома је познат, зна га cваки Cрбин.
Одговори

Герман
Одговори

Не, још познатији. И нема везе питање са подршком Беча ако си то мислио, више се односи на његове личне квалификације и године. Није изабран на сабору.

Знаш ли можда нешто о овоме што сам питао за Лукијана?
Одговори

Да ли мислиш на патријарха Павла? Имао је скоро 80 година када је изабран.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ма не, много раније. Баш супротно од Павла Smile
а није толико тешко питање, баш је познат међу 4-5 најпознатијих. Сматрано је тад да није довољно образован нити искусан да буде патријарх
Одговори

Патријарх Гаврило Дожић?

А, не видех да не питаш за 20 век, а и Гаврило је изабран на Сабору. Мислиш , значи, од свих поглавара? Вероватно неки од митрополита, Стефан Стратимировић?
Одговори

Не, овај је био буквално момак кад је поcтао поглавар. А познатији је и од Cтратимировића Smile кључно је то што је био млад и необразован, а ви набрајате cве cа докторатом Smile

па зар није и Cтратимировић изабран на Cабору? Имао caм некад предмет о овоме, па cам знао cваког поглавара и cваки cабор напамет, ал извјетри у глави временом Smile
Одговори

Арсеније Четврти Шакабента.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 15 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним