Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Пре неколико дана одслушах интервју са једним "дисидентом" из Црне Горе. Устврдио је како га не би изненадило да Мило прода десну руку Јована Крститеља. Ова реликвија данас се налази у Цетињском манастиру. Откуд она тамо? Укратко наведите најбитнитније догађаје из ове најинтересантније одисеје у историји цивилизације.

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(15-01-2020, 08:01 AM)Вукашин Петковић Пише:  Ако је веровати овом експонату, цар Николај је убијен Маузером Ц-96, као и краљ Александар.
[Слика: 57088163_404738193642449_367983447347979...e=5E9F48F1]
[Слика: 009-300x215.jpg]
Јесте, само питање је да ли је Император убијен баш из овог оружја. Претпоставља се, по сведочењима, да је тако, али је било немогуће после толиког протока времена, утврдити тај детаљ путем форензичке анализе.
Одговори

(15-01-2020, 09:00 AM)Vlad Alekš Пише:  Пре неколико дана одслушах интервју са једним "дисидентом" из Црне Горе. Устврдио је како га не би изненадило да Мило прода десну руку Јована Крститеља. Ова реликвија данас се налази у Цетињском манастиру. Откуд она тамо? Укратко наведите најбитнитније догађаје из ове најинтересантније одисеје у историји цивилизације.
Шта вели тај Црногорац о томе?
Одговори

(15-01-2020, 11:57 AM)Бенито Пише:  
(15-01-2020, 09:00 AM)Vlad Alekš Пише:  Пре неколико дана одслушах интервју са једним "дисидентом" из Црне Горе. Устврдио је како га не би изненадило да Мило прода десну руку Јована Крститеља. Ова реликвија данас се налази у Цетињском манастиру. Откуд она тамо? Укратко наведите најбитнитније догађаје из ове најинтересантније одисеје у историји цивилизације.
Шта вели тај Црногорац о томе?

Мало ме збуњује ово твоје питање. Не знам како се човек изјашњава у националном смислу. Претпостављам као Србин. А друго, он и није причао о тој теми. Само је споменуо штетност национализације црквене имовине. И потенцијалну продају Руке од стране дон Мила. Бенито, да ли ти то мене провоцираш? Smile

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Јок, брате. Писали смо о овој реликвији врло опширно на Квизу, тако да не иде да се понављамо.
Рек'о можда је нешто епохално ново рекао тај човек, па да научимо нешто.
Одговори

(15-01-2020, 12:52 PM)Бенито Пише:  Јок, брате. Писали смо о овој реликвији врло опширно на Квизу, тако да не иде да се понављамо.
Рек'о можда је нешто епохално ново рекао тај човек, па да научимо нешто.

Нисам видео. Терајте даље. Smile

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(15-01-2020, 01:04 PM)Vlad Alekš Пише:  
(15-01-2020, 12:52 PM)Бенито Пише:  Јок, брате. Писали смо о овој реликвији врло опширно на Квизу, тако да не иде да се понављамо.
Рек'о можда је нешто епохално ново рекао тај човек, па да научимо нешто.

Нисам видео. Терајте даље. Smile

Ја сам чуо нешто ново, страх ме и да помислим да је истина, и надам се да је само кафанска прича као и тај извор информације, али с обзиром на безбожност ЦГ власти, ништа ме не чуди. То је - продали су оригинал Филермосе, а на Цетињу је само копија. Опет кажем, надам се да није истина и непровјерена је информација.

Писали смо већ о реликвијама, али се не сјећам да ли смо питали гдје су власти ЦГ хтјеле скоро да премјесте ову реликвију из музеја у ком је данас држе?
Одговори

То је 99% истина.
Прво је био скандал око чувеног рубина на икони Филармоне, који има непроцењиву вредност, а који није постојао када су црногорски комунисти изложили икону у музеју на Цетињу.
Вероватно је да је давно продата. Можда чак и пре Мила Ђукановића.
Одговори

Ко је најславнији српски глумац у доба Краљевине Југославије?
Одговори

(15-01-2020, 01:51 PM)Бенито Пише:  Ко је најславнији српски глумац у доба Краљевине Југославије?

Жанка Стокић?

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Ма јок. Мушкарац, а и филмски глумац.
Одговори

(15-01-2020, 03:04 PM)Бенито Пише:  Ма јок. Мушкарац, а и филмски глумац.

Па што одмах не рече! Џони Вајсмилер. Smile

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Не, наравно.
Одговори

(15-01-2020, 01:51 PM)Бенито Пише:  Ко је најславнији српски глумац у доба Краљевине Југославије?

Да покушам: Драгољуб Алексић
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 11 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним