Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(01-07-2022, 11:21 AM)Vlad Alekš Пише:  Сви знамо шта значи израз "фемкати се". Лажно се снебивати, нећкати, устручавати... У мом селу се каже "фемка се као сељачка млада". Како је настао овај израз "фемкати се"?

Можда има везе са феминизмом?

Видим да је исти корен речи код оба појма  Smile
Одговори

(01-07-2022, 12:04 PM)Mitic Пише:  
(01-07-2022, 11:21 AM)Vlad Alekš Пише:  Сви знамо шта значи израз "фемкати се". Лажно се снебивати, нећкати, устручавати... У мом селу се каже "фемка се као сељачка млада". Како је настао овај израз "фемкати се"?

Можда има везе са феминизмом?

Видим да је исти корен речи код оба појма  Smile

Ма каки феминизам, каки исти корен, каки бакрачи.
Ево, мале помоћи. Има везе са једним књижевним делом. Све сам вам реко.

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Фема и ''Покондирена тиква''.  Smile
Одговори

(01-07-2022, 12:36 PM)Горски штаб 52 Пише:  Фема и ''Покондирена тиква''.  Smile

Тако је.
Стерија је ову комендију објавио давне 1838. године. Не знам да ли је он први употребио поменути израз изведен од Фема, или је то био неко други, то треба проверити. Али, ето израз се примио. И траје безмало 200 година.
Иначе, језик стварају песници и обични људи, сељаци.

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(01-07-2022, 11:14 AM)Бенито Пише:  
(01-07-2022, 10:51 AM)Mitic Пише:  
(01-07-2022, 09:44 AM)Бенито Пише:  Немачка и данас плаћа годишњњу одштету због Холокауста. Поред Немачке, само још једна држава плаћа одштету због Холокауста.
Која је то држава?


Србија плаћа одштету око милион евра на годишњем нивоу.

https://rs.n1info.com/vesti/a133659-odst...zajednicu/
Тако је, Митићу.
Веровао неко или не, Србија једина уз Немачку плаћа одштету за Холокауст.
Апропо "како су нас зај.,..... Енглези".
Само нас удба Добрице Ћосића поштедела.
Србија је једна неописива лудара.
Срби доживели Холокауст у Другом светском рату, били предмет најстрашније одмазде 1:100, спаљено преко 25% српских домаћинстава и плаћа неком одштету.
Али, треба тако...

Невероватно.
Одговори

(01-07-2022, 11:14 AM)Бенито Пише:  
(01-07-2022, 10:51 AM)Mitic Пише:  
(01-07-2022, 09:44 AM)Бенито Пише:  Немачка и данас плаћа годишњњу одштету због Холокауста. Поред Немачке, само још једна држава плаћа одштету због Холокауста.
Која је то држава?


Србија плаћа одштету око милион евра на годишњем нивоу.

https://rs.n1info.com/vesti/a133659-odst...zajednicu/
Тако је, Митићу.
Веровао неко или не, Србија једина уз Немачку плаћа одштету за Холокауст.
Апропо "како су нас зај.,..... Енглези".
Само нас удба Добрице Ћосића поштедела.
Србија је једна неописива лудара.
Срби доживели Холокауст у Другом светском рату, били предмет најстрашније одмазде 1:100, спаљено преко 25% српских домаћинстава и плаћа неком одштету.
Али, треба тако...

Ово је једна од најлуђих ствари за које сам чуо.
Имовину су отимали немачки националсоцијалисти у току рата, као и југословенски комунисти након рата и спроведене револуције. Нисам разумео да ли се овај закон са Митићевог линка односи и на послератни период. Или ипак не? Ако је одговор одричан, то онда значи да је закон дискриминаторски.
Искрено, ништа нисам разумео.

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Односи се само на Други светски рат. Колико знам, не односи се на послератни период.

По логици ствари, ову одузету имовину треба да исплаћује Немачка, а наша држава је морала то да тражи од Немачке. Јер ми немамо никакве везе са исплатом ове одузете имовине. На крају крајева, нацистичка Немачка је истребљивала Јевреје и одузимала им имовину.

А Срби су доживели геноцид у Другом св. рату, немамо ми шта коме да плаћамо (то је већ Бенито напоменуо)

Уосталом, чињеница да Србија нема никакве финансијске везе са одштетом, следи из овог пасуса:

Jevrejima u Srbiji oteto je blizu 3.000 nepokretnosti i ostalih dobara, za koje je Vlada Milana Nedića platila Nemačkoj 360 miliona zlatnih dinara.
Одговори

Другим речима, Србија плаћа одштету јер држи државни континуитет са "Владом националног спаса" Милана Недића. Ето, дотле је нас довело лудило српских комунистичких и удбашких академика, чију државну идеју видимо отелотворену у владавини режима Овај, али и свих његових претходника.
Одговори

У закону није јасно речено: комунисти су отели јеврејску имовину. Чак и онима за које су мислили да су побијени, а некако су преживели, као фамилија Ајзинберг.
Закон је дискриминаторски јер нису укључени сви грађани које су опљачкали комунисти.
Одговори

Следеће питање:
Зашто су Немци увели одмазду 1 према 100.
Односно, за сваког убијеног немачког војника да се стреља 100 Срба, било да су цивили или не, а за сваког рањеног немачког војника да се стреља 50 цивила или других Срба или других националности који су уз Србе.
Одговори

Да би зауставили акцију српске војске.
Одговори

Али, зашто?
Уобличи мало тај одговор....
Одговори

Другим речима, шта пише у тој наредби?
Одговори

(01-07-2022, 05:54 PM)Бенито Пише:  Другим речима, шта пише у тој наредби?

Колико се сећам, Хитлер каже да људски живот на овим нашим просторима нема неку велику вредност и да зато мора бити велики број. Затим да су им Србији једини прави непријатељи овде и сл. Мислим да је ''једини државотворни народ'' рекао 1944, не 1941.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 10 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним