Оцена Теме:
  • 12 Гласов(а) - 4.5 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Ево једно питање за Самарџића а могу и остали. Нека ЈВуО постави питање кад се појави.

Који значајан догађај, везано за Дражу, се догодио на данашњи дан?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(29-03-2017, 08:31 PM)Перун Пише:  Који значајан догађај, везано за Дражу, се догодио на данашњи дан?

Заробљен је?

Ево мало о радикалима. Smile
Био је један од најзначајнијих радикала свог времена. Колико је био значајан, види се по томе да су Руси интервенисали код краља Александра Обреновића за само два човека након Ивањданског атентата. Први је био Пашић, други је био он. Читавог живота бунџија, могао је и мртав замало да направи буну - његова сахрана се претворила у опозициони митинг. Како се он звао?

Боље грип него чип,
Боље гроб него роб!
Одговори

Ne. Pre 15-ak dana smo obelezavali godisnjicu zarobljavanja.

Je li Aca Stanojevic?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Kosta Tausanovic

Americki predsednik Hari Truman posthumno odlikovao djenerala Drazu.
Одговори

(30-03-2017, 08:36 AM)Перун Пише:  Je li Aca Stanojevic?

Није Аца. Аца је умро за време Титове владавине. Тада није било опозиционих митинга. Smile
Овај човек је умро пре Мајског преврата. Из Алексинца је и има посрбљено презиме.

(30-03-2017, 09:34 AM)Вукашин Петковић Пише:  Kosta Tausanovic

Јесте, Таушановић је.

Боље грип него чип,
Боље гроб него роб!
Одговори

(29-03-2017, 08:31 PM)Перун Пише:  Ево једно питање за Самарџића а могу и остали. Нека ЈВуО постави питање кад се појави.

Који значајан догађај, везано за Дражу, се догодио на данашњи дан?

[Слика: odlikovanje.jpg]

(30-03-2017, 09:37 AM)Vlad Alekš Пише:  Није Аца. Аца је умро за време Титове владавине. Тада није било опозиционих митинга. Smile

Баш сам због тога помислио да је он, и да се противио власти. После прочитам да је био са њима у добрим односима.

Одговори

Ево једног питања специјално за Крагујевчане, а могу и остали ако знају.
Најмлађи учесник балканских ратова у српској војсци, био је дванаестогодишњи добровољац из Крагујевца, јуна 1913. године унапређен је у чин каплара, звао се?
Одговори

(30-03-2017, 05:02 PM)Вукашин Петковић Пише:  Ево једног питања специјално за Крагујевчане, а могу и остали ако знају.
Најмлађи учесник балканских ратова у српској војсци, био је дванаестогодишњи добровољац из Крагујевца, јуна 1913. године унапређен је у чин каплара, звао се?

Станислав Краков ?
Одговори

Краков је старији. И ја сам мислио да је он.

Одговори

(30-03-2017, 06:47 PM)Перун Пише:  Краков је старији. И ја сам мислио да је он.

Не вреди, не могу да се сетим...
Одговори

Гаврило Гавра Кићевић.
Терајте даље...
Одговори

Друштво српске словесности је основано 1841. године. Ко је био први благајник?
Одговори

Је ли твој земљак?

Одговори

Није.
Има занимљиво презиме, као једна покрајина у Европи. Идуће, 1842. године, постао је и управник државне штампарије.
Одговори

Скочи на Форум:

Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним