Оцена Теме:
  • 2 Гласов(а) - 5 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Формација Југословенске војске
#29

(18-02-2017, 11:51 PM)Бенито Пише:  Уф,уф,уф..... Кад се то преписује, па се препише погрешно.
Није постојао Јовица Церовић, него Јовица Царевић. Стрељан у Краљеву 1945. године.
Заменик команданта трећег батаљона је Милинковић,
а Лучку чету је водио поручник Миломир Миленковић.
И има још, не могу да исправљам толике грешке.
Немојте Банета узимати озбиљно.
Поготово за ово , јер постоји директни извор, а то је књига Станојла Плазине.

Само сам прекопирао. Јесу Царевићи из Горачића?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори
#30

Да
Одговори
#31

(17-02-2017, 03:47 PM)Перун Пише:  Расправљали смо доста на тему Србија- Југославија. Ни нас ни Дражу нико није питао да ли ће да живе у Србији или Југославији. Што се мене тиче слажем се са тобом и дедом али морам да користим адекватне термине и називе војске.

Добро, али ипак проблематично. Рекао би да назив четници има далеко већу тежину и носи са собом историјску истину.

Назив "јвуо" је био мачак у џаку. Чист формализам. Сумњам да се већина или чак добар дио четника тако називао (чак и у самој Србији - знадемо да ван Србије четници нијесу баш југовали превише).

Тако имамо ствар да се о Четницима (Српска четничка акција 1903-1912) пише као о "комитама" и многи иду ван сваке границе само да избјегну назив "Четници".
Исто важи и за Други свј. рат. Тиме испада да Срби заправо нијесу ништа своје српско имали, него да су бугарске или југословенске пришипетље.
Нема "југословенски" четника.Rolleyes

Када виђех витешку невољу
забоље ме срце, проговорих:
"Што, погани, од људи чините?
"Што јуначки људе не смакнете?
"Што им такве муке ударате?"
Одговори
#32

Четнишство је начин ратовање!

Чак ”Четници” су били специјалци војске Краљевине, њеним елитних људе!

А КОМУНИСТИ СУ СВЕ УСПЕЛИ ДА ОБЛАТЕ Националну Војске под Краљевином, једина легитиметна Војска на тлу бивше Краљевине Југославије.......а од ње су створили слику од неког паравољна формација.....што некако титула ЧЕТНИКА лакше то омогућава.....

И тако КОМУНИСТИ ко су били ЈЕДНА СТРАНА ПЛАЋЕНА, СТРАНА ОБУЋЕНА, ИЛЕГАЛНА ВОЈСКА.....преписива та народни карактер једне Краљевске војске за себе......

Нема та југословенства.....зашто сви осталих мањина су се придружили окупатора......и тако Војска Краљевина по недостатак осталих мањина.....индирекно остаје вечито Српска. А она је природна така било само по броју становника и образованих официра.

Штвар што је пре геноцид било много више Срба......и та Краљевина без обзира јели је звали Југославија.....је увек била вечито Српска.....

Мислим да су КОМУНИСТИ имали 1% број школованих официра према број Војске Краљевине "четника".
Одговори
#33

Четници су биле формиране чете које су биле на граници са Македонијом и ратовали су против Арнаута и Турака.
ЈВуО је прави назив за ове четнике из 2. св. рата јер они нису били у тако малом броју.
Да је Дража имао само чете па ајде да се назову четницима.
Четници су уствари еволуирали из хајдука.

(20-02-2017, 07:48 PM)Прст_у_ока_латиници Пише:  Четнишство је начин ратовање!

Чак ”Четници” су били специјалци војске Краљевине, њеним елитних људе!

А КОМУНИСТИ СУ СВЕ УСПЕЛИ ДА ОБЛАТЕ Националну Војске под Краљевином, једина легитиметна Војска на тлу бивше Краљевине Југославије.......а од ње су створили слику од неког паравољна формација.....што некако титула ЧЕТНИКА лакше то омогућава.....

И тако КОМУНИСТИ ко су били ЈЕДНА СТРАНА ПЛАЋЕНА, СТРАНА ОБУЋЕНА, ИЛЕГАЛНА ВОЈСКА.....преписива та народни карактер једне Краљевске војске за себе......

Нема та југословенства.....зашто сви осталих мањина су се придружили окупатора......и тако Војска Краљевина по недостатак осталих мањина.....индирекно остаје вечито Српска. А она је природна така било само по броју становника и образованих официра.

Штвар што је пре геноцид било много више Срба......и та Краљевина без обзира јели је звали Југославија.....је увек била вечито Српска.....

Мислим да су КОМУНИСТИ имали 1% број школованих официра према број Војске Краљевине "четника".

Ово за 1% школованих официра комуниста и није баш можда тачно,јер већина људи који су били официри у рату су се пре рата затровали у гимназијама са том идеологијом.Тако да обичан сељак није баш могао да разуме све то.
Одговори
#34

29 Официра су били у Војске Краљевине Југославије
3,000 КЈВуО
Одговори
#35

29 Официра су били у Војске Краљевине Југославије што су били у твз Партизана
3,000 КЈВуО
Одговори
#36

(21-02-2017, 06:32 AM)Прст_у_ока_латиници Пише:  29 Официра су били у Војске Краљевине Југославије што су били у твз Партизана
3,000 КЈВуО

Један од Самарџићевих фалсификата, па још помножен са три.
Одговори
#37

(21-02-2017, 10:55 AM)ватхра Пише:  
(21-02-2017, 06:32 AM)Прст_у_ока_латиници Пише:  29 Официра су били у Војске Краљевине Југославије што су били у твз Партизана
3,000 КЈВуО

Један од Самарџићевих фалсификата, па још помножен са три.

За који период рата се ово односи?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори
#38

(21-02-2017, 11:16 AM)Перун Пише:  
(21-02-2017, 10:55 AM)ватхра Пише:  
(21-02-2017, 06:32 AM)Прст_у_ока_латиници Пише:  29 Официра су били у Војске Краљевине Југославије што су били у твз Партизана
3,000 КЈВуО

Један од Самарџићевих фалсификата, па још помножен са три.

За који период рата се ово односи?
Крајем 1942. бивши официри КЈ, сада под Титом, у ''Бихаћкој републици'', издали су проглас свим осталим официрима да више не буду издајници већ да и они пређу код Тита и партије.
Проглас је потписало око 30 официра, подразумева се да су то сви из ''Бихаћке републике''.

П.С.
Ватра, објавио сам књигу ''Фалсификати комунистичке историје'', који наравно Ви не признајете; хајде онда да видимо Вашу књигу ''Фалсификати...'' Smile
Одговори
#39

(21-02-2017, 05:13 PM)Милослав Самарџић Пише:  Крајем 1942. бивши официри КЈ, сада под Титом, у ''Бихаћкој републици'', издали су проглас свим осталим официрима да више не буду издајници већ да и они пређу код Тита и партије.
Проглас је потписало око 30 официра, подразумева се да су то сви из ''Бихаћке републике''.
Наравно да се не подразумева.
Као што се не подразумева ни да су сви четнички официри које сте навели у свом списку са око хиљаду имена били предратни официри како тврдите. То нису били ни неки команданти корпуса, камоли сви официри.

(21-02-2017, 05:13 PM)Милослав Самарџић Пише:  П.С.
Ватра, објавио сам књигу ''Фалсификати комунистичке историје'', који наравно Ви не признајете; хајде онда да видимо Вашу књигу ''Фалсификати...'' Smile
”Фалсификати Милослава Самарџића”?
Има ту материјала за књигу, али имам прече ствари да се њима бавим.
Одговори
#40

Један од Самарџићевих фалсификата, па још помножен са три.

Па лепо ти нам напиши сви тих официра у Партизанске Редове ко су имали официрски чин у Војске Краљевине Југославије.

Можеш да почбеш са генералима па по степену сви остали ранке.....

У случајно да није нико мењао архиву...верујем да информације у Краљевској Војци постојих, а слике на сајт то све дебело потрђује.

Изволи!
Одговори
#41

(21-02-2017, 05:45 PM)Прст_у_ока_латиници Пише:  Један од Самарџићевих фалсификата, па још помножен са три.

Па лепо ти нам напиши сви тих официра у Партизанске Редове ко су имали официрски чин у Војске Краљевине Југославије.

Можеш да почбеш са генералима па по степену сви остали ранке.....

У случајно да није нико мењао архиву...верујем да информације у Краљевској Војци постојих, а слике на сајт то све дебело потрђује.

Изволи!

Неће изволети, има паметнија посла...
Одговори
#42

Ватхра, можемо пописати имена школованих официра који су били у партизанима 42. Три главна Титива генерала током рата су Коча (поручник), Пеко (/) и Нађ (подофицир). Поред њих главни су били Црни, Терзић и Арсо Јовановић. Остали официри ,који су се прикључили партизанима, нису могли да буду на већој дужности док се не покажу као добри комунисти.

Ево још неких којих сам се сетио: Мартиновић, Петар Ћетковић, Брадоња, Никола Љубичић, Мома Станојловић, Павле Илић, Синиша Николајевић,...

Сви нека се сете по оволико и доћи ћемо до броја 29. Smile

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним