РУСКА АМБАСАДА ПОЗИВА: Ходочашће – „Руски Балкан” по друмовима Србије и Српске
14:20 05.03.2018. Нема коментара
Дели на Вајберу
Од 19. до 28. марта 2018. године друмовима и аутопутевима Србије и Републике Српске ће се одвијати ходочашће «Руски Балкан», које је организовала Федерација Мотоциклистичког туризма Русије.
САОПШТЕЊЕ ЗА ШТАМПУ
Културно-историјско ходочашће «Руски Балкан»
Од 19. до 28. марта 2018. године друмовима и аутопутевима Србије и Републике Српске ће се одвијати ходочашће «Руски Балкан», које је организовала Федерација Мотоциклистичког туризма Русије.
Маршрута укупне дужине 2 000 километара и у трајању 9 дана обухвата градове: Београд – Нови Сад – Фрушка Гора (Србија) – Бијељина – Брчко – Бања Лука – Добој (Република Српска) – Ваљево – Чачак – Крушевац – Ниш – Бела Паланка – Ћуприја – Јагодина – Крагујевац – Бела Црква – Београд (Србија), Ходочасници ће проћи овај пут персоналним моторима и направиће обилазак православних манастира, цркава, локацијама ратне славе руских војника и културно-историјских објеката старих српских покрајина: Манастир Велика Ремета, Манастир Гргетег, Руски Манастир Света Петка, Храм Царских Страстотерпаца, Собор Христа Спаситеља, Храм Свете Тројице, Споменик Императору Николају II у Бањој Луци, Споменик Николају II в Ритешићима, Манастир Йовања, Црква Светог Стефана, Меморијал „Бубань“, Концентрациони логор „Црвени крст“ и Меморијал совјетским војницима, Дивљански (Руски) Манастир, Манастир Раваница, Гробље совјетских војника «Руско Гробље» у Јагодини, Манастир Јошаница, Стара Црква у Крагујевцу, Спомен парк Шумарице, Мильков (Руски) Манастир, Руска Црква в Белој Цркви, Собор Саве Српског, Руско гробље у Београду, Споменик Николају II у Београду.
Ходочашће «Руски Балкан» има за циљ проучавање историјске баштине Руског Царства и Православља. Као и све претходне маршруте вишегодишњег пројекта «Руски пут» предстојеће путовање је посвећено слабо проученим страницама прошлости и усмерено је ка популаризацији заборављених или мање познатих светаца Православног света као и бави се потрагом локација нераскидиво везаних за руску историју.
Маршрута «Руски Балкан» понавља путеве ходочашћа далеке прошлости уз обилазак старих центара православља – манастира и храмова, где ће ходочасници донети иконе руских светаца на поклон.
У планирању маршруте учествују представници Руске православне цркве, друштвених организација Србије и Републике Српске, укључујући организације сународника, које живе у иностранству.
Ходочашће «Руски Балкан» се одржава уз подршку Центра Ходочашћа Московске Патријаршије, служби ходочасника Ново-Ијерусалимског манастира и браће Свето-Тројицке Сергијевске Лавре.
Пројекат се одржава уз коришћење грантова Председника Руске Федерације за развој цивилног друштва, који је пружила Фондација за председничке грантове.
Сваки ко жели може да се придружи ходочашћу колима. Организациони одбор пружа седиште у транспорту ради учешћа у догађајима пројекта за особе који немају сопствених транспортних средстава. Број места је ограничен, стога имамо велику молбу да се апликације шаљу унапред.
Апликације за учешће у ходочашћу «Руски Балкан» молимо да шаљете преко
e-mail: wolfnomads@mail.ru до 5. марта 2018. године. Број учесника је ограничен. Молимо да шаљете апликације на време.
Контакте Организационог одбора:
Русија +7 926 119 14 23 +7 915 123 88 70 e-mail: wolfnomads@mail.ru Србија +381 638 404 994 e-mail: crazysaler@yahoo.com
Прес-центар Ана, e-mail: janeiro25@yandex.ru
Веб-страница:
http://mototourism.su
Маршрут паломничества «Русские Балканы»
Паломничество „Русские Балканы“ по маршруту: Белград – Нови Сад – Фрушка Гора (Сербия) – Биелина – Брчко – Банья-Лука – Добой (Республика Сербская) – Валево – Чачак – Крушевац – Ниш – Бела-Паланка – Чуприя – Ягодина – Крагуевац – Бела Црква – Белград (Сербия), с посещением Православных монастырей, храмов, мест боевой славы российского воинства и культурно-исторических достопримечательностей: Монастырь Велика Рамета, Монастырь Гргетег, Русский Монастырь Свети Петка, Храм Царских страстотерпцев, Собор Христа Спасителя, Храм Святой Троицы, Памятник Императору Николаю II в Баня-Лука, Памятник Николаю II в Ритешичи, Монастырь Йованья, Церковь Св.Стефана, Мемориал „Бубань“, Концлагерь „Красный Крест“ и Мемориал советских воинов, Дивлянский (Русский) Монастырь, Монастырь Раваница, Кладбище советских воинов «Русска Гробля» в Ягодине, Монастырь Йошаница, Старая Церковь в Крагуеваце, Мемориальный парк Шумарице, Мильков (Русский) монастырь, Русская Церковь в Бела Црква, Собор Саввы Сербского, Русское кладбище в Белграде, Памятник Николаю II в Белграде.
19 марта
аршрут: Москва – Белград (перелет) – Нови Сад (авто). 100 км.
Ночлег в Нови Саде.
20 марта
Маршрут: Нови Сад – Фрушка Гора – Биелина – Брчко. 180 км.
• Монастырь Велика Рамета (Фрушка Гора)
• Монастырь Гргетег (Фрушка Гора)
• Русский Монастырь Свети Петка (Биелина)
Ночлег в Брчко.
21 марта
Маршрут: Брчко – Баня-Лука. 180 км.
• Строящийся Русcко-Сербский Храм в честь Святых Царственных Страстотерпцев (Баня-Лука)
• Храм Христа Спасителя (Баня-Лука)
• Храм Святой Троицы (Баня-Лука)
• Памятник Императору Николаю II (Баня-Лука)
Ночлег в Баня-Лука.
22 марта
Маршрут: Баня-Лука – Добой – Ритешичи – Валево. 320 км.
• Памятник Николаю II в Ритешиче (Добой)
• Монастырь Йованья (Валево)
Ночлег в Валево.
23 марта
Маршрут: Валево – Крушевац – Ниш – Бела Паланка. 320 км.
• Церковь Святого Стефана (Крушевац)
• Мемориал «Бубань» (Ниш)
• Концлагерь «Красный Крест» и памятник советским воинам (Ниш)
• Дивлянский (Русский) Монастырь (Бела Паланка)
Ночлег в Нише.
24 марта
Маршрут: Ниш – Чуприя – Ягодина – Крагуевац. 190 км
• Монастырь Раваница (Чуприя)
• Кладбище советских воинов «Русска Гробля» (Ягодина)
• Монастырь Йошаница (Йошаница)
Ночлег в Крагуеваце.
25 марта
Маршрут: Крагуевац – Бела Црква. 180 км
• Старая Церковь (Крагуевац)
• Мемориальный парк Шумарице (Крагуевац)
• Мильков монастырь
Ночлег в Бела Црква.
26 марта
Маршрут: Бела Црква – Панчево – Белград. 130 км
• Русская Церковь (Бела Црква)
Ночлег в Белграде.
27 марта
Маршрут:
• Пресс-конференция «Русские Балканы» в Русском Доме Белграда
• Памятник Николаю II (Белград)
• Собор Саввы Сербского (Белград)
• Русское кладбище (Белград)
Ночлег в Белграде
28 марта
Маршрут: Белград – Москва (перелет)
Общая протяженность маршрута 2000 км, 9 дней. Количество участников основной группы 40 человек, общее количество участников более 100 человек.
ПУТИНОВО УПОЗОРЕЊЕ – не дирајте ни Русију ни њене савезнике
13:30 05.03.2018. 2 коментара
Дели на Вајберу
Након што је руски предсједник Путин запријетио, и нагласио да ће Русија употријебити сво расположиво наоружање ако њени савезници буду нападнути нуклеарним или оружјем масовног уништења, није постојала никаква дилема коме је упозорење упућено, али су појашњења Путинове „грмљавине“ изостала. Ко је то од савезника Русије угрожен и ко је од њих у највећој опасности?
Када је на 48. Свјетском економском форуму, одржаном 23. 01. ове године у Давосу, амерички предсједник Трамп представио нови-стари концепт доктрине Волфовица Ameriсa first, уз констатацију да ће свијету показати шта је Америка, једини ефекат који је постигао била је препирка са новинарима. Трампова пријетња у Давосу није била убједљива, али је већ на Минхенској безбједносној конференцији Трампов савјетник за националну безбједност Мекмастер био јаснији у смислу америчких намјера, када је позивао на дјеловање против Ирана, оптуживши Иран да проширује своју прокси мрежу у Сирији, Јемену и Ираку, наводећи да су проиранске снаге све опасније и да су од Ирана одлично снабдјеване оружјем.
Предраг Ћеранић
Ако се има у виду и иступ Ники Хејли у УН, која је изјавила да посједује „необорив доказ“ да Иран испоручује ракете Хутима у Јемену, и да је само питање времена када ће те ракете бити испаљене на школе и болнице, постаје јасно да се против Ирана покренуо огроман механизам. Наравно, америчка амбасадорка у УН није се ни осврнула да бројне доказе да Саудијска Арабија већ двије године неселективно бомбардује школе и болнице у Јемену, и то оружјем набављеним од САД. Оптужбе против Ирана стигле су и из Тел Авива. Израел је оптужио Иран да финансира и наоружава шиите и прави коридор до Либана.
Постало је више него очито да Трамп, његов зет Џаред Кушнер, а добрим дијелом и израелски премијер Нетанјаху, праве озбиљне припреме за напад на Иран. У склопу медијске припреме Трамп је раније најавио да ће САД једнострано изаћи из нуклеарног споразума склопљеног између УН и Ирана, иако је Иран прихватио све захтјеве САД. Трамп је понудио свој нови споразум, и представио га Лондону, Паризу и Берлину. У приједлогу споразума од Ирана се тражи да безусловно одустане од атомске енергије, и да дозволи низ инспекција у свим војним базама и институцијама. Такође, Иран по предложеном споразуму мора уништити ракете из балистичког програма. У противном, суочит ће се са санкцијама САД и ЕУ, као и једностраним напуштањем још важећег споразума од САД. Трампов приједлог новог споразума је у суштини ултиматум, а познато је да сваки ултиматум прати ратни сукоб. Практично, САД, Израел и Саудијска Арабија објавили су Ирану рат.
Други савезник Русије који се налази пред објавом рата је Венецуела. Предсједник Мадуро се дрзнуо да одбије плаћање нафте у доларима, и зато је проглашен терористом, а Венецуела постала отпадничка држава. У току су припреме за инвазију и бомбардовање Венецуеле.
Блиски исток и Балкан су геополитички повезани, а амерички императив је да се из Сирије потисну Руси, на начин да се на Балкану створе конфликти. Стварање Велике Албаније је идеалан пројекат за наведено, и већ би се са реализацијом стварања албанске државе на рачун Србије и Македоније почело, да није бојазни од руских ракета које би из Црног мора уништиле албанске терористичке групације. Трећи руски савезник који је у опасности су Срби.
Напад на Иран, који је у изгледу, дио је плана који се прије свега тиче посрнулог долара. По доласку на власт Трамп је затекао празну касу, нестабилан порески систем, израубовану и застарјелу војну технику. Захваљујући Пентагону, свом изгледа једином истинском савезнику, Трамп је успио огромне количине војне технике продати савезницима на Блиском истоку, балтичким земљама и Украјини. Амерички трезор нивелише каматне стопе како би се одржао садашњи курс долара, и то функционише под условом да се и даље у иностранству робна размјена обавља у доларима.
Међутим, Кина и Русија систематски долар потискују и у међусобној размјени користе јуан и рубљу, с намјером да те валуте буду коришћене и у међународним трансакцијама. Стога је у Вашингтону укључен аларм. Почети нови рат или даље заоштравање односа са Русијом санкцијама? На ред су дошле руске банке и огроман кинески капитал у САД. Процјене говоре да ће ако руске и кинеске банке и корпорације напусте SWIFT систем, то изазвати кобне посљедице по долар. У питању је опстанак долара. Нови рат, овај планиран са Ираном, би Пентагону обезбиједио велики буџет за одбрамбене сврхе, а конфликти на Балкану би одвратили пажњу од долара. Након великих разарања, Ирану би за обнову били потребни кредити, што би, опет, помогло долару.
Новим захлађењем односа између САД, и Русије и Кине са друге стране, забринуте су земље БРИКС-а, али нису Кина и Русија. Под притиском америчких санкција Русија није доживјела економски колапс, а привреда Кине незаустављиво расте до мјере да би могла преузети економски примат у свијету. Банкарски картел је покушао са биткоином да Бретон Вудс пресели у виртуелни свијет (уз планирану контролу интернета), али безуспјешно.
Знајући намјере САД и америчких савезника, Путин је „загрмио“ и рекао да Русија своје савезнике неће оставити на цједилу, и да ће ако буду нападнути, моментално реаговати, било гдје на свијету. Не зна се шта је било убједљивије, Путинов говор, или презентација новог руског оружја од кога, како је руски предсједник нагласио, заштите нема.
Дугин: Запад уништава идентитет Срба, а то може додатно да погорша чланство у ЕУ (ВИДЕО)
у Актуелно, Вести, Видео 5. марта 2018. 7 Коментара
Београд-Руски геополитичар и филозоф Александар Дугин боравио је прошле недеље у Београду где је промовисао српско издање своје књиге „Мрежни ратови“ која се бави новом методама којим САД желе да утичу на дешавања и друштвене промене у другим државама.
Дугин је у интервјуу за Правду рекао да Русија не уцењује Србију да мора да бира између ње и запада, али да нема ни стварно добрих предлога за Србију.
Дугин је рекао да не жели да критикује српску власт, имајући у виду тешку ситуацији у којој се земља налази, али да је јасно да народ Србије не жели у ЕУ. Он је похвалио то што Србија није увела санкције Русији, и изразио наду да Србија неће признати независност Косова.
– Срби су народ који је толико преживео и толико херојски бранио своју слободу тако да и ми имамо шта да научимо од Србије. Запад фактички уништава иднетитет Срба и то може да се погорша због ЕУ. Али Српски народ је већ преживео толико тешких дешавања и сигуран сам да Срби све могу – каже Дугин.
Дугин је рекао да можда српска власт не одражава очекивања народа, али да је то унутрашње питање Србије.
Дугин у интервјуу говори и о учешћу Русије у рату у Сирији, али и односу православља и ислама.
https://www.youtube.com/watch?v=ViA7_mhR8j4
Правда