Оцена Теме:
  • 1 Гласов(а) - 5 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Деца припадају држави

Е, видиш, то није лоша идеја. Јок
Одговори

Не, треба да се поклопимо ушима и ћутимо, све заједно са нашим свештенством, који су потпуно ван догађаја, у свом свијету људи, имају нека преча посла
Одговори

(29-12-2017, 01:07 PM)Бенито Пише:  Е, видиш, то није лоша идеја. Јок

Мотке браћо,мотке,а не украсе!табаџија

(29-12-2017, 01:09 PM)luka.luke Пише:  Не, треба да се поклопимо ушима и ћутимо, све заједно са нашим свештенством, који су потпуно ван догађаја, у свом свијету људи, имају нека преча посла

Ћутимо ми и превише....Ваистину!

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

(29-12-2017, 01:10 PM)смедерево Пише:  

Браво Бенито! Убједи га са пар ријечи, а ја се два дана нешто упињем.

Свакао да треба потпомоћи са табаџија
Одговори

(29-12-2017, 01:18 PM)luka.luke Пише:  
(29-12-2017, 01:10 PM)смедерево Пише:  

Браво Бенито! Убједи га са пар ријечи, а ја се два дана нешто упињем.

Свакао да треба потпомоћи са табаџија

Убеђивати секташа са пар речи... Мсм.. Јок

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

За дрипЧИНЕ,речи су сувишне..Говњиве мотке су за њих!

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

А шта ви мислите, зашто се Карађорђије стално спутава у нашем културном простору? Ово је реторско питање. Или краљ Александар Карађорђевић или четници? Хоће ови да буду Европа, да буду слободни, да буду либерали. А кад неспоменик дође у кућу по своје, јер га призивају, онда куку и леле, ајмо у Острог.
Знате ли да већина свештеника пре рата није хтела да свети водицу у кући, ако осети мирис масти?
Много смо пали, а јелка је више последица него што може бити узрок.
Одговори

(29-12-2017, 01:55 PM)Бенито Пише:  А шта ви мислите, зашто се Карађорђије стално спутава у нашем културном простору? Ово је реторско питање. Или краљ Александар Карађорђевић или четници? Хоће ови да буду Европа, да буду слободни, да буду либерали. А кад неспоменик дође у кућу по своје, јер га призивају, онда куку и леле, ајмо у Острог.
Знате ли да већина свештеника пре рата није хтела да свети водицу у кући, ако осети мирис масти?

Хеј ти поручниче Бенито Smile прочита ли књигу "Тајна историја Милошеве Србије" ? То је оно што је Вук за живота запечатио и одредио да се не отвара до 1900. године. Отпечаћена је 1901. године а пре неколико дана набавио сам је и ја. Треба оно прочитати и видети да нико није имао примитивније окружење од Милоша Обреновића нити се ко онако бахато понашао.
Одговори

О томе покушавам и говорити, Бадњак за Србе има вишеструко значење, на крају крајева он први разлику између нас и неких других, не можемо то мијешати, као хајде није важно нека се дјеца радују.
Какве везе има са нама што је Русима божићно дрво омарић или јелић, нама није.
Замисли те само да Хрватима донесеш Бадњак, набили би ти га у ....

Хајде Смедеревац, нађи ми термин "Јелка" прије ДСР, разувјерићеш ме то то није ком-кат подвала

Замисли само шта су нам (између осталог) подвалили, као Кризбан је нешто међународно, па то може проћи на свим нивоима као некаква новогодишња јелка, а Бадњак је нешто што није међународно, него национално, па то може у кругу породице и иза црквених зидина

А погледајте мало хрватске ТВ канале, па да чујете шта је: јелка или кризбан
Одговори

(29-12-2017, 02:10 PM)ЈВуО-КГ Пише:  
(29-12-2017, 01:55 PM)Бенито Пише:  А шта ви мислите, зашто се Карађорђије стално спутава у нашем културном простору? Ово је реторско питање. Или краљ Александар Карађорђевић или четници? Хоће ови да буду Европа, да буду слободни, да буду либерали. А кад неспоменик дође у кућу по своје, јер га призивају, онда куку и леле, ајмо у Острог.

Хеј ти поручниче Бенито Smile прочита ли књигу "Тајна историја Милошеве Србије" ? То је оно што је Вук за живота запечатио и одредио да се не отвара до 1900. године. Отпечаћена је 1901. године а пре неколико дана набавио сам је и ја. Треба оно прочитати и видети да нико није имао примитивније окружење од Милоша Обреновића нити се ко онако бахато понашао.
Дај ми тачну библиографску јединицу.
Одговори

(29-12-2017, 01:47 PM)смедерево Пише:  За дрипЧИНЕ,речи су сувишне..Говњиве мотке су за њих!

https://youtu.be/7EwjRxHzDZ0 Јок

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(29-12-2017, 03:08 PM)Бенито Пише:  Дај ми тачну библиографску јединицу.

https://www.laguna.rs/_img/korice/3710/t...dzic_v.jpg

https://www.laguna.rs/n3710_knjiga_tajna...aguna.html

Овде имаш првих 30 страница књиге.

http://www.delfi.rs/_img/artikli/2017/12...bije_o.pdf

Како рекоше на овом клипу "После 200 година цензуре".
Одговори

(29-12-2017, 03:09 PM)Шумадинац Пише:  
(29-12-2017, 01:47 PM)смедерево Пише:  За дрипЧИНЕ,речи су сувишне..Говњиве мотке су за њих!

Јел' ово Тасе циганина рођа? Сирома'

Одговори

(29-12-2017, 04:51 PM)смедерево Пише:  
(29-12-2017, 03:09 PM)Шумадинац Пише:  

Јел' ово Тасе циганина рођа? Сирома'

Не. То је Марков синовац. Јок

Д М
Одговори

Скочи на Форум:

Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним