Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Ма никакав проблем, твој новац Smile
Одговори

Склонио сам фотографију.

Ако неком затреба, могу другим путем да пошаљем.
Одговори

(06-03-2024, 08:13 PM)ватхра Пише:  Митић је ово купио преко ликова који фотографишу фасцикле са документима. Да је поручио слике директно од музеја као скен, коштало би стотине фунти - уз напомену да се не добијају никаква ауторска права.
Још горе, Митић је поручио од TNA директно па су га одрали за услугу. Није ово власништво музеја ( ако мислиш на IWM) ово је под ингеренцијом баш Архива. И он има доста богату колекцију. 
Услуге су папрено скупе, пример фотке у високој резолуцији за објављивање иде и преко 40 фунти по слици. 
Ту још нису ни права која иду просечно 50+ фунти по објекту и намени до преко 200 за објављивање у стручним радовима.
Одговори

(06-03-2024, 11:22 PM)Mitic Пише:  Склонио сам фотографију.

Ако неком затреба, могу другим путем да пошаљем.
Паметно. Ја нисам хисам хтео да дирам док Милослав не пресече, ипак је ово његов сајт. У сваком случају може се поставити опет ако је Самарџић вољан да ризикује.
Одговори

(06-03-2024, 11:32 PM)Chicot Пише:  
(06-03-2024, 11:22 PM)Mitic Пише:  Склонио сам фотографију.

Ако неком затреба, могу другим путем да пошаљем.
Паметно. Ја нисам хисам хтео да дирам док Милослав не пресече, ипак је ово његов сајт. У сваком случају може се поставити опет ако је Самарџић вољан да ризикује.

Јасно. Довољно је било неколико кликова да обришем линк, да не ризикујемо. 

И наравно да нећу да злоупотребљавам гостопримство на форуму Погледа, па да форум настрада.
Одговори

(06-03-2024, 11:36 PM)Mitic Пише:  
(06-03-2024, 11:32 PM)Chicot Пише:  
(06-03-2024, 11:22 PM)Mitic Пише:  Склонио сам фотографију.

Ако неком затреба, могу другим путем да пошаљем.
Паметно. Ја нисам хисам хтео да дирам док Милослав не пресече, ипак је ово његов сајт. У сваком случају може се поставити опет ако је Самарџић вољан да ризикује.

Јасно. Довољно је било неколико кликова да обришем линк, да не ризикујемо. 

И наравно да нећу да злоупотребљавам гостопримство на форуму Погледа, па да форум настрада.
Знам да је добронамерно Smile
Уредништво је ту да испрати.
Не брини. Чекамо коначну Самарџићеву реч. 
А ти се јави кад будеш хтео опет нешто да набављаш па да поделимо трошкове. Не мора баш да те шишају они тамо сваки пут..
Одговори

Шта да кажем, кад сам их питао пошто слика, с правом на објављивање: 350 фунти.
Одговори

(06-03-2024, 11:49 PM)Милослав Самарџић Пише:  Шта да кажем, кад сам их питао пошто слика, с правом на објављивање: 350 фунти.
Знам, језиви су, деру најстрашније. Митићу су узели петстотињак фунти за ову фасциклу од 400-500 страна. 
Него, да кажеш да ли си вољан да ризикујеш да фотка остане на сајту без права. Имаш предузеће, можеш да попијеш тужбу али мислим да нису баш велике шансе да до тога дође. 

Не бих се ја са Енглезима зезао.
Одговори

(06-03-2024, 11:55 PM)Chicot Пише:  
(06-03-2024, 11:49 PM)Милослав Самарџић Пише:  Шта да кажем, кад сам их питао пошто слика, с правом на објављивање: 350 фунти.
Знам, језиви су, деру најстрашније. Митићу су узели петстотињак фунти за ову фасциклу од 400-500 страна. 
Него, да кажеш да ли си вољан да ризикујеш да фотка остане на сајту без права. Имаш предузеће, можеш да попијеш тужбу али мислим да нису баш велике шансе да до тога дође. 

Не бих се ја са Енглезима зезао.

Није петстотињак фунти, мање је од 500.

Али опет, није јефтино.
Одговори

(06-03-2024, 11:58 PM)Mitic Пише:  
(06-03-2024, 11:55 PM)Chicot Пише:  
(06-03-2024, 11:49 PM)Милослав Самарџић Пише:  Шта да кажем, кад сам их питао пошто слика, с правом на објављивање: 350 фунти.
Знам, језиви су, деру најстрашније. Митићу су узели петстотињак фунти за ову фасциклу од 400-500 страна. 
Него, да кажеш да ли си вољан да ризикујеш да фотка остане на сајту без права. Имаш предузеће, можеш да попијеш тужбу али мислим да нису баш велике шансе да до тога дође. 

Не бих се ја са Енглезима зезао.

Није петстотињак фунти, мање је од 500.

Али опет, није јефтино.

Ти рече да те кошта 1-1,5 фунта страна. А колико се сећам фасцикла има око 400 страна.
Одговори

(07-03-2024, 12:02 AM)Chicot Пише:  Ти рече да те кошта 1-1,5 фунта страна. А колико се сећам фасцикла има око 400 страна.

Погледај приватну поруку.
Одговори

(07-03-2024, 12:10 AM)Mitic Пише:  
(07-03-2024, 12:02 AM)Chicot Пише:  Ти рече да те кошта 1-1,5 фунта страна. А колико се сећам фасцикла има око 400 страна.

Погледај приватну поруку.

Видео сам, имаш одговор.
Одговори

Говнари из музеја траже паре да би објавио слику, иако немају никаква ауторска права.
Наводе да кошта нпр 500 фунти ако хоћете да објавите, а онда се још и ограде да не знају ко држи ауторска права и да трошкове ауторских права ако се појаве сноси купац. Кад сам их питао да ми је јасно зашто наплаћују скен и манипулацију, али како могу да наплаћују објављивање кад на ти немају права послали су ми одговор који је укратко био таква је наша политика, без коментара на то што немају потпору у закону.
Политика им је таква као да не желе да се ишта објављује о историји. Цела зарада од једне књиге би отишла на једну слику по њиховом ценовнику.

Елем, управо зато што немају ауторска права музеји не могу да вас туже. Једино што могу је да вам забране приступ, што је у данашње време лако ескивирати.
Одговори

Ватра, јел се то односи на Империјални ратни музеј IWM?

Они испадоше још гори у вези са ценама.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: Niki, 5 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним