Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Непознати четник Ваљевског корпуса,ако неко зна ко је нек напише Smile
[Слика: nepoznati-cetnik-valjevskog-korpusa.jpg]

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

Капетан Душан Јеремић командант Церске бригаде.
[Слика: 0025a.jpg]
Одговори

Зна ли неко ко су ови?

[Слика: zk4ojo.jpg]

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(25-12-2018, 10:11 AM)Милош Шарац Пише:  Капетан Душан Јеремић командант Церске бригаде.
[Слика: adad.jpg]

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

ИзворКезanny Savich
Марио да ли можеш да објасниш како је ова слика урађена?Личи на фотошоп,мало са оригинал слике а мало више сликано.И то све фотошопирано заједно.Мало су му дуже ноге овом четнику,него што би требало.
[Слика: 46290373-343753516411769-3565804174102757376-o.jpg]
Одговори

Реч је о ретуширању фотографије помоћу стакла.Тешко је објаснити речима на српском језику па вам дајем овај видео да се лично уверите о чему је реч.Наиме,ова врста ретуширања је фотошоп пре фотошопа у дизајнерском свету Smile
Такође не мора бити негатив у стаклу,може и у овом облику бити Smile
На овој фотографији коју сте поставили се доста експериментисало
ЕДИТ: Заборавио сам да напоменем да могу и два негатива да се склопе,тј. сечењем филмског негатива и спајање у једну фотографију,што су често радили комунисти јер је то најједноставнија варијанта дорађивања фотографије у (филмском)негативу

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

Марио,
ово што си ставио је селективно подешавање контраста и осветљења.
На овој слици се да је на више места дуплицирана позадина, што би класичним путем био посао да се отелиш.

На овој слици је доста рађено у фотошопу, види се на више места да је дуплицирана позадина, што је у овом случају посао од неколико кликова.
Можда је то рађено да би се склонила оштећења на слици, али њих на деловима који су изгледа оригинални нема пуно. Могуће да су склоњене особе са леве и десне стране, јер је на местима где би оне стајале највише и рађено. У сваком случају је лоше урађено.
Одговори

Изгледа да нисте одгледали пажљиво први видео.Контраст и осветљавање да и то улази у сам процес ретуширања,али исто и доцртавање,што се да видети на фотографији код ногу.А изгледа нисте прочитали и овај едит који сам ставио.Код спајања два негатива,потребно је радити у милиметар,овде је овај човек носио овај карабин који се понавља више пута,ту је аутор фотографије просто речено пожурио око ексхалације(испаривање позадине).Исто се да приметити да је десна рука(шака) доцртана првом методом доцртавања око окввира шмајсера.
Ово је пример баш око контраста и осветљења

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

Траје 15 минута први видео, где се види доцртавање? Прегледао сам га овлаш, нисам видео нешто што личи на исто.

Овакво ретуширање је компликован и скуп посао. Да ли би га неко радио за мање битну особу? И при томе урадио лоше? Не личи ми да је то случај. Далеко ми је вероватније да се неко играо у фотошопу.
Одговори

Хвала Марио!Smile
Одговори

(25-12-2018, 09:48 PM)Николај Пише:  Зна ли неко ко су ови?

[Слика: zk4ojo.jpg]
Наши из Босне?
Одговори

муслимански четници?

Иде Џиџа кроз планине
гони српске душманине,
издајице Русе, Немце,
крџалије љотићевце.
Одговори

Четници су сигурно, мислио сам да ли неко зна тачно јединицу.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Ово ми личи на простор око Мајевице у источној Босни, видим пар људи да носи фесове, можда је нека јединица из Церско-мајевичке групе корпуса
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 2 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним