Оцена Теме:
  • 56 Гласов(а) - 4.45 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

[Слика: Screenshot-1.png]
[Слика: 199328205-10226959887767663-6361423028271312340-n.jpg]
Одговори

Четник из пратње капетана Предрага Раковића.
Извор:Народни Музеј у Чачку
[Слика: Screenshot-1.png]
Одговори

Pozdrav, pronašao sam ovu fotografiju grupe četnika u selu Melina (Banja Luka), trenutno nemam nikakvih podataka o ovoj fotografiji, pa bi mi bilo drago ako neko zna nešto o njoj. Hvala unaprijed!

https://postimg.cc/QKMDSLS8
Одговори

Једна "мала",лепа као слика,заљуби се у четника!
Извор:Народни Музеј у Шабцу
[Слика: Screenshot-2.png]
Одговори

Шарац или неко други од форумаша понекад објави фотографије неког неименованог четника, а извор је међуопштински архив у Шапцу, Чачку, Лесковцу, Краљеву...
Желим да нагласим да не постоји професионално оправдање за бивше или садашње запослене историчаре у тим установама што те фотографије постављају без имена тих личности. Све те фотографије добили су, најчешће, од локалне филијале ДБ-а и тамо су, макар за већину фотографија, знали ко се на њима налази. Ако су фотографије добијали од фамилија оних који су на фотографијама, логично је да су и тада добијали основне податке. Ова два извора чине преко 95% извора одакле потичу фотографије четника које се данас налазе у власништву међуопштинских архива у Србији.
Па чак и да није тако, дужност историчара запослених у архивима је да "дигну дупе" и сазнају ко се налази на тим фотографијама. Али,њихов нерад и незнање су најбољи доказ о квалитету школовања и начину запошљавања у држави која непоколебљиво и храбро маршира ка сопственој пропасти. Наравно, њихово самоуздање је дијаметрално антипропорционално њиховом знању, па им се не може прићи ни уз помоћ штапа. Ни повести, ни поћерати...
ПС у нашим издањима објавили смо неколико десетина, ако не и стотина фотографија на којима се налазе четници. Већина тих фотографија је тада први пут објављена и све су прецизно потписане. Питају нас често зашто тих фотографија нема на интернету. Одговор је увек исти:"Умро је и Јосиф и Јосип." Државни историчари о државном трошку не могу да сазнају ко се налази на фотографијама које су им доставили државни органи. Једно мало удружење од својих средстава може да лута Србијом и у највећим забитима проналази непознате фотографије, а потом да истражи ко се на њима налази и то потом објави. Е, зато не може бесплатно...
Установе културе у Србији, као и све остало, су карикатура установа. Зато и цела Србија личи на карикатура државу.
Одговори

Бенито па они не препознају Принца Ђорђа,обученог као Комиту,већ сам писао о томе, а камо ли за четнике из 2. Светског рата.Примају плату а не само да ништа не раде,него и ништа не знају.
Одговори

Сада ћу написати на другој теми нешто у вези овога.
Одговори

https://kultura.rs/

Званични сајт Музеја Србије,укуцај четници или ЈВуО,и да видиш које су то незналице,ови из Ваљева,Чачка,Зајечара, итд.Ја сам индентификовао 70.% од свих тих слика а код њих пише "Непознати".Хемиичар сам по струци а знам боље Историју од оних Историчара тамо.Само сам то хтео да додам,завршавам,да не кваримо тему.Јок
Одговори

Управо смо прешли 950.000 прегледа!Још мало па Милион!Хармоника
Одговори

(17-06-2021, 09:40 AM)Милош Шарац Пише:  Једна "мала",лепа као слика,заљуби се у четника!
Извор:Народни Музеј у Шабцу
[Слика: Screenshot-2.png]

То је Драго Богавац из Доње Бадање, четник Церског корпуса.

[Слика: 133572489-3539382999484613-582733169896859239-n.jpg]

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Дража у Босни,зима 1944/45.
Извор:Велимир Цвјетичанин
[Слика: Screenshot-1.png]
Одговори

Да ако је ово Мекдауелова пушка, иначе личи на слике из Липова.
Одговори

Мислим да је Липово у питању..
Одговори

Капетан Божа Перовић са заставом Врховне Команде на Златибору у септембру 1943. године.

Слика из наше архиве.

https://www.facebook.com/OSCRGAU/photos/...825799202/

Izvor: Organisation of Serbian Chetniks "Ravna Gora" Australia

[Слика: 193558176-261187829132535-7571536193476472082-n.jpg]
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 19 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним