Оцена Теме:
  • 56 Гласов(а) - 4.45 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Потпоручник Аксентије Јеринић "Луне"!Официр Гарде,погинуо на Страгарима у борби против Немаца 22. августа 1943.године
[Слика: image.png]
Потпоручник Милован Рајевац "Еркан",Ордонанс Николе Калабића.
[Слика: 1.png]
Одговори

(19-08-2022, 10:35 AM)Мића Адмирал Пише:  Na saslusanju 1946. izjavio je da je oborio 7 nemackih letelica u odbrani Beograda aprila 1941.
Капетан Душан Петровић је био командир вода па топова Шкода 76.5мм у 1. батерији 328. дивизиона Ваздушне одбране Београда. 
1. батерија је пријавила да је 6. априла оборила 5 авиона уз утрошак 870 граната и још 2 наредног дана. У па јединицама је тимски рад, није као код пилота да може само један да обори неког. 

Цела против ваздушна одбрана Београда је пријавила 23 авиона оборена од топова и 3 од митраљеза. Колега који је ово истраживао је упоредио губитке са немачким документима. Нашао је потврду за 7 авиона (на које је делом дејствовала и авијација), а нашао је и још неколико авиона који нису у документима (неке јединице нису имале потпуну документацију).

У ситуацијама кад више јединица дејствује на исте авионе је уобичајено да се пријави више оборених авиона него што јесте.
Одговори

Потпоручник Тихомир Јовановић "Карађорђе", Официр Горске Краљеве Гарде.
Извор:ПОГЛЕДИ
[Слика: 2.png]
Четник из Калабићевог ближег окружења!Има га на доста слика а не знамо ко је?
[Слика: image.png]
Одговори

Војвода Ђуришић са сином. 
[Слика: Vojvoda-Pavle-i-Ilija.jpg]
Одговори

[Слика: Screenshot-1.png]
[Слика: 300800986-10223682277499008-640957893331199465-n.jpg]
Одговори

Браво, баш сам дуго ишчекивао када ће ова књига угледати светлост дана.
Одговори

Наредник "Радисав",Верна Сенка Николе Калабића. Ракија
[Слика: Screenshot-1.png]
Одговори

Потпоручник Живорад Мишић и наредник Драшко Цакић,Калабићева Омладина!Интересантно је на овој слици,која је из септембра или октобра 1943. то да Наредника Цакића можемо видети,како је изгледао без дуге косе и браде! Тужан
[Слика: Screenshot-2.png]
Одговори

Браво Шарац.
Кад смо код ових Калабићевих, можда није место за питање али можда неко зна, да ли је истина да је Черчил дуго година касније обилазио родбину у Ваљевској каменици. То јест јели истина да је преживео рат и да је емигрирао.
Одговори

(26-08-2022, 11:08 AM)ZdravkoR Пише:  Браво Шарац.
Кад смо код ових Калабићевих, можда није место за питање али можда неко зна, да ли је истина да је Черчил дуго година касније обилазио родбину у Ваљевској каменици. То јест јели истина да је преживео рат и да је емигрирао.

Други Калабићев пратилац Јордан Радовановић из Дупљаја код Ваљева. Преживео рат, емигрирао, умро 1996. Мислим да се он после рата вратио из емиграције и обилазио родбину
Одговори

(26-08-2022, 12:20 PM)Niki Пише:  
(26-08-2022, 11:08 AM)ZdravkoR Пише:  Браво Шарац.
Кад смо код ових Калабићевих, можда није место за питање али можда неко зна, да ли је истина да је Черчил дуго година касније обилазио родбину у Ваљевској каменици. То јест јели истина да је преживео рат и да је емигрирао.

Други Калабићев пратилац Јордан Радовановић из Дупљаја код Ваљева. Преживео рат, емигрирао, умро 1996. Мислим да се он после рата вратио из емиграције и обилазио родбину

Хвала Шок . Хегде сам чуо да је и Драгослав Милосављевић Черчил исто преживео, па нисам био сигуран у те наводе.

https://kultura.rs/objekat/3264294-drugi...-radovanov
Одговори

И Черчил је колико знам преживео и отишао у емиграцију.

Шарац, одлична слика, можеш ли да поставиш целу?

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Радо ако дозволи "Перун". Баја
Е али немој да се "напијете"! Јок
Одговори

Потпоручник Арсеније "Арса" Јовановић,командант Младеновачке бригаде Горске Краљеве Гарде.
[Слика: 2.png]
Потпоручник Живорад Парезановић,командант пратеће чете штаба Горске Краљеве Гарде.
[Слика: image.png]
Наредник Драшко Радовановић "Цакић",из Пласковца код Тополе на служби у Гарди.Преживео рат,два пута се женио! Баја


[Слика: 2.png]
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: Chetniks, 22 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним