Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Млади Четник са стандардним наоружањем и опремом! Баја
[Слика: Screenshot-1.png]
Одговори

Шарац, ајде постави пет најлепших групних фотографија четника, по Твом избору.
ПС немој све да буду из Гарде.  Smile
Одговори

Има их много!Ове бих издвојио,штета што их немам у бољој резолуцији!
1. прва слика по доласку на Равну Гору,Дража,Палош и остали,мај 1941.Тачан датум не знам

[Слика: HWScan00046.jpg]
2.Слика Кондор са Командантима Рачанских бригада Миличићем и Ордагићем,гази Нацистичку заставу,коју су Четници Златиборског корпуса запленили током Ослобођења Бајине Баште,септембар 1943.
[Слика: 002-druga-korica-2048x1318.jpg]
3. Слика Четници Дринског корпуса играју коло,прослављајући,Ослобођење Вишеграда октобра 1943. године
[Слика: Screenshot-10.png]
4.Слика Дражини пратиоци у Прањанима,август -септеембар 1944.Стоји у средини поручник Благоје Ковач,Дражина "Верна Сенка".Слика настала током Мисије Халијард,када су четници Евакуисали 500- Савезничких пилота.
[Слика: Top-12-bmp.jpg]
5. Слика Ослобођење Белановице септембар 1944.Дефиле јединица Рудничког корпуса,на челу колоне је потпоручник Милосав Поповић,командант Рудничког батраљона-Качерске бригаде.
[Слика: cetnicke-76.jpg]
Одговори

Свака част!!!!
Одговори

(24-10-2022, 11:51 AM)Бенито Пише:  Свака част!!!!
Хвала!
Одговори

6. Слика Ослобођење Крушевца 14. октобра 1944.Пуковник Кесеровић у друштву Америчког официра и официра Црвене Армије,држи говор окупљеном Народу и Војсци,са балкона Хотела "Париз".
[Слика: Snimok-ekrana-2021-01-14-v-01-17-09-min-1024x765.png]
Одговори

Ове слике су супер.

Управо је ова слика из септембра 1943. на којој Кондор гази нацистичку заставу револуционарна у сваком погледу. Као што је и књига "Срби против Вермахта" гдина Милослава научно револуционарна.
Одговори

(24-10-2022, 01:21 PM)Mitic Пише:  Ове слике су супер.

Управо је ова слика из септембра 1943. на којој Кондор гази нацистичку заставу револуционарна у сваком погледу. Као што је и књига "Срби против Вермахта" гдина Милослава научно револуционарна.

Немој да те чује ИСИ. Баја
Одговори

[Слика: Screenshot-1.png]
[Слика: CASNA-4-1.png]
Одговори

Војвода Зворнички Радивоје Керовић!
Ово ми је најбољи портрет,мислим на моје ручне радове! Баја
[Слика: 1.png]
Одговори

(24-10-2022, 08:21 PM)Бесеровић Пише:  [Слика: Screenshot-1.png]
[Слика: CASNA-4-1.png]

Браво Шарац! А који је други, истога дана?  Јок

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(24-10-2022, 12:23 PM)Бесеровић Пише:  6. Слика Ослобођење Крушевца 14. октобра 1944.Пуковник Кесеровић у друштву Америчког официра и официра Црвене Армије,држи говор окупљеном Народу и Војсци,са балкона Хотела "Париз".
[Слика: Snimok-ekrana-2021-01-14-v-01-17-09-min-1024x765.png]

А зна ли неко ко је четник скроз десно, види му се само глава?

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(25-10-2022, 11:51 AM)Бесеровић Пише:  Војвода Зворнички Радивоје Керовић!
Ово ми је најбољи портрет,мислим на моје ручне радове! Баја
[Слика: 1.png]

Сјајна фотографија, мада не бих рекао да је ово Војвода Радивоје Керовић.
Одговори

Зашто мислиш да није Он?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 27 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним