Оцена Теме:
  • 56 Гласов(а) - 4.45 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Можда је Каменица био код Пећанца.
Одговори

Јесте, био је. На те војводе сам и мислио, као и ове данашње.
Одговори

(14-03-2024, 01:10 PM):)Мића Адмирал Пише:  Он је Војвода, као што сам ја Адмирал.
Драгољуб Каменица, са братом, ликвидиран је у с. Иванковцима, од Качерске бригаде (п.пор. Милован Недељковић).

Smile Smile Smile
Одговори

(14-03-2024, 01:37 PM)Мића Адмирал Пише:  Јесте, био је. На те војводе сам и мислио, као и ове данашње.

А да Мићо, немо' тако. На(вучић)еш гнев на себе од данашњих СНС четника  Јок

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Читао сам мало о др Живку Топаловићу, и о његовој борби у емиграцији, колико је значајна била његова борба против ФНРЈ-а.Да л' је Топаловић један од ретких српских левичара(тј, да нису на штету српског народа)?
Одговори

Војвода Драгачевски Милутин Јанковић!
[Слика: Screenshot-1.png]
[Слика: Screenshot-1.png]
Одговори

Прва је фотографија из Ужица.
Е,сад питање је да ли је друга снимљена исти дан или дан после?
Онда би можда разрешили где је друга фотографисана.
Зна ли неко?
Одговори

Капетан Звонко Вучковић!
Извор:Алекс Узелац
[Слика: Screenshot-1-2.png]
Одговори

(16-03-2024, 02:50 PM)ексрежисер Пише:  Прва је фотографија из Ужица.
Е,сад питање је да ли је друга снимљена исти дан или дан после?
Онда би можда разрешили где је друга фотографисана.
Зна ли неко?

Друга капа, друга блуза, друге панталоне. Не верујем да су фотографије направљене у два дана.
Одговори

(16-03-2024, 11:08 AM)Бесеровић Пише:  Војвода Драгачевски Милутин Јанковић!
[Слика: Screenshot-1.png]
[Слика: Screenshot-1.png]
Прва је снимљена раније, види се да је на другом изгубио килажу, примети се по образима. Такође и по брковима, на првој су му краћи. Такође и сама униформа, као и одликовања.

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

На доњој фотографији, на Милутиновом левом боку виси отворена кожна футрола. Изгледа као од неког мањег фотоапарата. Рекао бих да се назире и на горњој слици, али затворена. За овај двоглед око врата је премала. Да ли је познато да је носио фотоапарат или се мени причињава?
Одговори

Капетан Предраг Раковић.
Извор:Народни Музеј у Чачку
[Слика: Screenshot-1-3.png]
Одговори

(18-03-2024, 01:14 AM)Mario Пише:  
(16-03-2024, 11:08 AM)Бесеровић Пише:  Војвода Драгачевски Милутин Јанковић!
[Слика: Screenshot-1.png]
[Слика: Screenshot-1.png]
Прва је снимљена раније, види се да је на другом изгубио килажу, примети се по образима. Такође и по брковима, на првој су му краћи. Такође и сама униформа, као и одликовања.

У дану када је снимљена прва фотографија,имаш више фотографија Јанковића.Погледај детаљније у Тежини заклетве.Ту има и тачан датум прве фотке.
Друга,не знам.Али није велики временски размак.
Одговори

Четник 2. Равногорског Корпуса.Да ли неко зна коју пушку држи код себе?Нека ретка очигледно! Smile
Извор:Народни Музеј у Чачку
[Слика: Screenshot-1-3.png]
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: Бесеровић, 29 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним