Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Војислав "Воја" Михаиловић Син Генерала Драже.
Извор:Стеван Смиљанић
Претпостављам "ЈА" да је Воја!
[Слика: Screenshot-1.png]
Одговори

[Слика: Screenshot-2.png]
[Слика: Screenshot-3.png]
[Слика: Screenshot-4.png]
Одговори
Photo 

Е, сад да се испомогнемо мало.
Стеван (Смиљанић) ми је послао ову фотографију, а до ње је дошао док је истраживао документа везана за Арсу Јовановића, ком. 3. младеновачке бригаде ГКГ.
На позадини фотографије пише да је послата Арси и супрузи, али ме доле буни потпис "поручник Славко... ком? Темнићске? бригаде"
Датум и место Крчин. Шумадинци знају да имамо Горњи код Рековца, а доњи је код Варварина, а колико ме сећање служи, Темнићска бригада је била у саставу Варваринског корпуса (или грешим?)

(овај скроз десно је био обележен са Х)

[Слика: Poru-nik-Slavko-Ra-ovi.jpg]

а ово је позадина

[Слика: Poru-nik-Slavko-Ra-ovi-pole-ina-slike.jpg]

(не замерите за потпис преко фотографије, то је због лопина из земље кенгура)

Људи ми се смеју јер сам другачији. Ја им се смејем, јер су сви исти.
Одговори

Варварин, да, била је Гарда тамо.
Поручник Славко Милошевић, командант Темнићке бригаде.
Он је први с десна, а други с лева требало би да је Раус.
Воја нарвано није на слици.
Одговори

ОК. Значи открио сам да је Воја био у Варварину! хихихи Мислим нисам знао где је сликано,пре ваше дискусије! Blush
Одговори

Драшковићу може опис за овог Четника?Има 3. (Чварка), на Еполетама?Да није Љотићевац- Крџалија?.Шта има од наоружања?
Извор:Милош Шарац
[Слика: Screenshot-1.png]
Одговори

Ако није Воја онда је његов Двојник!!! Баја
Одговори

Наредник. Није љотићевац, на крагни се види лобања са укрштеним костима и предратна четничка шубара. Пре ће бити неки пећанчев, ко би га знао. Оружје се не види, а напред му виси неки парадни бодеж, није бајонет. Вероватно се "мало" накинђурио за сликање, ко нормалан носи нож на ја..ма.
Иначе, кићење за фотографисање је у војничкој нарави. Гледајући слике рекли би да је сваки други четник имао аутомат или пушкомитраљез, а реалност је била другачија. То се најбоље види у разлици у наоружању на сликама једног до три четника и сликама веће групе.
Одговори

(22-04-2024, 09:22 PM)Милослав Самарџић Пише:  Варварин, да, била је Гарда тамо.
Поручник Славко Милошевић, командант Темнићке бригаде.
Он је први с десна, а други с лева требало би да је Раус.
Воја нарвано није на слици.

Славко Милошевић је вероватно био рез. поручник, могуће учитељ или чиновник. По годинама, положају и амблему на шајкачи рекло би се да је на слици други са леве стране. Особа крајње десно носи подофицирску кокарду, те не одговара потпису.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

[Слика: Screenshot-2.png]
[Слика: Screenshot-3.png]
Одговори

[Слика: Steyr-Hahn-M1912.jpg]

Steyr-Hanh M1912.
Одговори

Војвода Божидар Ћосовић Командант Јаворског Четничког Одреда са својим Четницима.
Извор:Станке
[Слика: Screenshot-1.png]
Одговори

Славко Д. Милошевић је био акт. официр 58. кл НШВА.
Као командант Темнићке бригаде Варваринског корпуса 1. априла 1944. године унапређен је у чин акт. пеш. капетана I класе.
Умро је у Канади.
Док је командант Варваринског корпуса био рез. оф, Солунац и учитељ Здравко Ж. Милошевић (1895-1947).
Одговори

(22-04-2024, 09:10 PM)Бојаџа Пише:  Е, сад да се испомогнемо мало.
Стеван (Смиљанић) ми је послао ову фотографију, а до ње је дошао док је истраживао документа везана за Арсу Јовановића, ком. 3. младеновачке бригаде ГКГ.
На позадини фотографије пише да је послата Арси и супрузи, али ме доле буни потпис "поручник Славко... ком? Темнићске? бригаде"
Датум и место Крчин. Шумадинци знају да имамо Горњи код Рековца, а доњи је код Варварина, а колико ме сећање служи, Темнићска бригада је била у саставу Варваринског корпуса (или грешим?)

(овај скроз десно је био обележен са Х)

[Слика: Poru-nik-Slavko-Ra-ovi.jpg]

а ово је позадина

[Слика: Poru-nik-Slavko-Ra-ovi-pole-ina-slike.jpg]

(не замерите за потпис преко фотографије, то је због лопина из земље кенгура)

Ево Рауса овде десно, са Совјетом:

[Слика: 05-Sovjetski-of-i-major-Rausavljevic-NET.jpg]

Тако да остајем да је он на горњој слици у средини, као тадашњи командант Варваринског корпуса, а поручник Славко Милошевић десно.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: Бесеровић, Перун, 1 Скривени Корисник(а), 11 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним