Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

(08-06-2016, 12:22 AM)Брада Пише:  А и ова је јако симпатична:
[Слика: kola_Takovo.jpg]
pic host

Школа у Такову. Чича и дјечаци. На фотографији је и Звонко Вучковић можда и Милутин Јанковић, као и један Свештеник.

Милутин Јанковић стоји крајње лево од свештеника, дакле 4. с десна на лево.
Иза Драже је др Живко Топаловић.
Крајње лево у ћошку, не виде се це, др Ђура Ђуровић.
Нисам сигуран да је Таково.
Одговори

Да поновим питање и овде:
има ли неко/може ли да се сети где је постављена слика два РАФ-ова пилота у Босни?
По сећању су са још пар четника, у комбинезонима, један је виши има брчиће, други је нижи и плав.
Одговори

Да није ова, на средини отприлике, где је и Ник Лалић:
http://www.teslasociety.com/arthur_photos.htm
Одговори

Не, нису евакуисани током мисије Халјард.
Пали су код Саве Зекића и одведени у Округлицу.
Одговори

[Слика: image.jpg]

Стоје с лева капетан Драго Миљановић из Сарајева, непознат пилот, Радослав Зекић из Олова, грчки капетан. У доњем реду с лева командант батаљона Богдан Симанић из Илијаша и Срето Ерић, командант округа Високо.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

То је та!
Пола посаде је пало код партизана, а занимљиво је да су партизани знали имена авијатичара који су били код четника, као и да им је пружена лекарска помоћ због опекотина, али кад су их преместили нису више имали информација. Евакуисани су који месец касније преко партизана.
Одговори

Ово су Нишићи мислим.
Одговори

Cetnik sa juga Srbije:
[Слика: s_l1600as.jpg]
Cetnicki Vojvoda iz ratova sa Turcima:
[Слика: s_l1600.jpg]
Slike su sa Internet aukcija,ne zamerite sto pisem latinicom.Pokvario mi se program za podesavanje jezika.
Одговори

Za dusu
[Слика: scan0015.jpg]
Одговори

(18-06-2016, 12:40 PM)Pravda Пише:  Za dusu
[img=http://s33.postimg.org/fv19uqh0r/scan0015.jpg]
Која је ово црква?
Одговори

Mozda zna Istoricar Bojan Dimitrijevic,od njega sam dobio tu sliku.Levo od Kalabica je Dragoslav Milosavljevic zvani Cercil
Одговори

[Слика: Front_row_Jovo_Sime_Uzelac_Djuro_I_Uzelac_Tom.jpg]

Доњи ред, с десна: Јово С. Узелац, Ђуро И. Узелац, поручник Томица Иванчевић, Гојко Витас и Никола Дошен. Горе: Богдан Витас, Јово Сурла, непознат, Ђуро Т. Његован и Никола Иванчевић Токић. Четврта грачачка бригада, Динарска дивизија.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

[Слика: B17330_6c16474e_6ea1_4025_b5f2_41f45a5.jpg]
Одговори

Вељко Зеловић, командант Миљевинског батаљона Калиновичке бригаде Романијског корпуса.

[Слика: Screenshot_2016_06_22_17_44_28_959.png]
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 27 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним