Оцена Теме:
  • 56 Гласов(а) - 4.45 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Ако нешто помаже Филиповић је 1914. годиште.
У Јаворског корпусу од 12.дец.1943. па до краја рата.
Одговори

Ако је 1914. годиште, онда овај на слици одговара том узрасту. Плус, што се у рату стари брже него у миру.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(30-01-2018, 08:23 PM)Перун Пише:  Да ово није Катанић?

Катанић је одавно покојни, ако је ово што пише Никола. А и није Катанић.
Одговори

Ако нешто помаже Филиповић је 1914. годиште.
У Јаворског корпусу од 12.дец.1943. па до краја рата.
Одговори

(30-01-2018, 08:55 PM)Николај Пише:  Ако је 1914. годиште, онда овај на слици одговара том узрасту. Плус, што се у рату стари брже него у миру.

Све у реду, али колико памтим Филиповића ( мислим на фотографију коју сам давно видео), ово не би требало да је он. Али, нисам сигуран, не тврдим.
Одговори

(30-01-2018, 08:55 PM)Николај Пише:  Ако је 1914. годиште, онда овај на слици одговара том узрасту. Плус, што се у рату стари брже него у миру.

Могуће... Мислио сам да је 17. или 18. Према овим подацима може се закључити да је НШВА завршио када је имао 23 године.

Некако, нисам га замишљао овако страшног познајући причу о његовом заробљавању и спровођењу до Ужица 41.

(30-01-2018, 08:58 PM)Бенито Пише:  
(30-01-2018, 08:23 PM)Перун Пише:  Да ово није Катанић?

Катанић је одавно покојни, ако је ово што пише Никола. А и није Катанић.

Не мислим на Уроша. Раковић је добио наређење да упути Живорада Катанића из Трнавске бригаде да привремено преузме команду над деловима Јаворског корпуса.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(30-01-2018, 09:03 PM)Перун Пише:  Некако, нисам га замишљао овако страшног познајући причу о његовом заробљавању и спровођењу до Ужица 41.

Ако си читао Кораћеве мемоаре, могао си да видиш да га (Кораћа) испрва није зарезивао нико (комунисти, његови војници, сељаци...)

А онда је почео да стреља само тако...

ПС.

Живорад Катанић није сигурно на слици.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(30-01-2018, 08:59 PM)Мића Адмирал Пише:  Ако нешто помаже Филиповић је 1914. годиште.
У Јаворског корпусу од 12.дец.1943. па до краја рата.

Знате ли када је настрадао и где?

(30-01-2018, 09:15 PM)Николај Пише:  
(30-01-2018, 09:03 PM)Перун Пише:  Некако, нисам га замишљао овако страшног познајући причу о његовом заробљавању и спровођењу до Ужица 41.

Ако си читао Кораћеве мемоаре, могао си да видиш да га испрва није зарезивао нико (комунисти, његови војници, сељаци...)

А онда је почео да стреља само тако...

ПС.

Живорад Катанић није сигурно на слици.

Хвала, само проверавам.

Управо то ме је и навело да другачије замислим Филиповића. Комунисти су осетили да је био ,,мек" па су доста чачкали по његовом терену. Занимљиво је да су му наместили да је оцинкарио академског сликара Михаила Миловановића што наравно није тачно.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Последњи пут виђен код Олова, кр. марта 1945.
Брат Војислав у четницима од 28. август. 1943.
Одговори

Ген. Михаиловић и Ген. Трифуновић стоје у средини.Када и где је ова слика настала?Претпостављам почетком 1944.
[Слика: 220131_106245886130316_100002347161614_6...293212.jpg]
Одговори

Лета 1944, у области Равне Горе, вероватно Брајићи или Планиница.
Одговори

Хвала,није лето,људи носе капуте на слици,и дрвеће је без лишћа,рекао би почетак пролећа, друга половина марта или почетак априла?

(12-01-2018, 06:44 PM)СРБИН 100% Пише:  [Слика: zvonko_vuckovic_i_dragisa_vasic.png]

Звонко Вучковић и Драгиша Васић
Ова слика је настала на истом месту у исто време.Значи Брајићи или Планиница,почетком пролећа 1944.
Одговори

Четници Љубињске бригаде-Требињског корпуса.
Извор:Стари форум
[Слика: cetnici1.jpg]
Одговори

Kakva slika!!!

Ima li gde prezimena i sudbina vezanih za sliku?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 27 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним