Оцена Теме:
  • 5 Гласов(а) - 3.6 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Корона-вирус
#29

Јеремија,
Слажем се. И није више ствар у томе да ли је генетички промјењен или није, него да је ту. Да се дешава распад здравственог система гдје се појави и да страдају људи. Контао сам доста да ли је убачен или није.

Бенито,
Најгора могућа ствар је да заражени иду по домовима здравља. То је катастрофа у најави. То је Италија допустила.
Постоје бројеви телефона на које се јављају људи и који упућују екипе на терен.

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
Одговори
#30

Херцег, то сам и написао.
Да се створе мобилне екипе, изађу на терен, покупе пацијената и одвоје га у карантин.
Одговори
#31

(12-03-2020, 08:45 PM)Бенито Пише:  Ајде да се не мешам у ову сферу, али мени је најлогичније, ако се нешто затвара, то треба прво да буду обданишта и школе, јер су деца најосетљивија и најбрже могу да рашире заразу.
Па, онда редом...
Али, било је много паметније оформити једну службу, или више група, које би имале: епидемиолога, пнумолога, хирурга, неколико медицинских сестара, потребна возила, екипу за дезинфекцију, посебан систем везе, и посебне објекте за карантин. Они би имали отворене и специјалне телефонске везе.
По сваком обавештењу о сумњи на корона вирус, екипа би отишла по пацијента, одвела у карантин и издвојила га из те средине.
Тако би ја прво поступио. Али, питање је да ли ми имамо довољно стручних кадрова за овакву акцију.
Јер, не треба заборавити да већ седму годину имамо антиуставну и незакониту забрану запошљавања у државном сектору.
ПС а у исто време, сво време се запошљавају чланови СНС који су, најчешће, не само нестручни за дотичне послове за које су упошљени, него и сасвим неписмени.
Одговори
#32

Ако је Бог с тобом чега се бојиш, ако није чему се надаш!

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
Одговори
#33

Само, после синоћне изјаве Вучића, да ће се већина грађана лечити код куће, намећу се два јасна закључка: да је Вучић добио процену да ћемо имати огроман број оболелих и да ми немамо капацитете за карантинско лечење.
То је закључак после такве изјаве.
Одговори
#34

Не карантинско, карантин је превентива да се види да ли је оболио неко или не.

Они очекују слом система и зато шаљу људе на кућно лијечење и изолацију.
Узми да је онај Кинез шетао Београдом. Да је радио у згради у центру Београда. За неких десетак дана почиње озбиљна ствар.
Ни јачи системи не могу издржати тај притисак. Зато се иде на растерећење и тријаже. Фактички доктор одлучује ко ће преживити.

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
Одговори
#35

http://svetinjebraniceva.rs/index.php?op...&Itemid=70
Одговори
#36

.
ЉУБАВ У ДОБА КОРОНЕ


Наредни дани ће нас умногоме одредити као људе…

Нисам дефетиста и не верујем ни у какав сценарио “судњега дана”, но страхујем да ће ова поган од вируса више муке учинити нашим душама неголи телу.

Не зато што смо лоши, напротив, ово је добра земља- добрих људи, већ што страх сам по себи изгони оно најгоре из човека и изопачи га до граница звери.

То не смемо дозволити себи ни по коју цену јер пошаст ће проћи али шта ће од човека у људима остати за њом..?

Вазда смо у муци били најбољи- будимо и сада!

Кад год говоримо о слави предака сетимо се да су најславнији дани управо били дани страдања и патње, јер где су се други уздизали у зверима овај дивни народ их је надвисивао у људскости!

Лако је у добру бити добар, у невољи је Србија вазда поносито носила свој крст…

Рекох, није питање шта ће болест учинти нама, но шта ћемо ми учинити њој, јер где се кости преломе ту и зацеле, али где душа пукне – понор остаје довека! Бездан пусти…

Дакле, нећемо сачувати себе не сачувамо ли оне око нас!

Чему и да сачувамо себе у супротном?

Живот ће се, Богу хвала, наставити, но какав је то живот ако вреди тек онолико колико смо у јаду спремни да се отимамо за њега?!

Болест не бира али човек бира, и лек је вазда у томе колико ће душе остати здраво, а ако нам чега није мањкало никада- душе није и не штедимо је, што је мање трошимо мање ћемо је и имати.

Разумно је страховати, но не смемо дозволити да страх превлада- живот ће победити онолико колико не дамо да се преметне у његово наличје!

Веле, утешно је што највише страдају стари и болесни, а уколико је то утеха- оста човек вечно неутешан за човеком у себи!

Потомци смо тих сарих и болесних, све да им ни име не знамо.

Зависиће од нас- не дозволимо, никако себи не дозволимо да залудо дозивају у помоћ!

Не кажем: “Јуриш у пошаст”, већ нема предаје и повлачења с фронта- ово је још само један Кајмакчалан који ћемо славно освојити уколико не заборавимо да смо деца његових врхова!

Не складиштимо за своју децу да за туђу не буде, јер нема туђе деце, сваки је анђео једнако наш!

Не зазиримо једни од других- ваља нам се и сутра погледати у очи, а ако се у “огледалимо душе” душа не позна јалово смо себе сачували!

Рекох и поновићу- не верујем у сценарио судњега дана, барем не што се пошасти тиче, јер није болест оно што убија већ где руку невољника нема ко да прихвати.

И није тачно да смо препуштени сами себи- Господ је уз нас све и да га се по сто пута одрекнемо, а где је Господа ту је и човека, где је човека ту нема муке која проћи неће!

Где смо у свим српским земљама саборно стали у одбрану светиња сад нам ваља још непоколебљивије стајати на бедему јер бранимо највећу светињу- ЧОВЕКА!

Ближњега свог и оног у себи!

Држи се Србијо моја вољена – лажу те да си на коленима, на распећу си, а ту си вазда била славна и велика!

Ништа неће уставити живот уколико му ми стопама звери не направимо забране…

П. С. Имам апсолутно поверења у оне дивне посвећенике и борце- здравствене раднике (беле мантиле а не беле оковратнике), мученике који ће изгарати због нас, па нам ваља једнако изгарати због њих и наћи им се колико год можемо!



Михаило Меденица
.

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори
#37

Ма, само ти немој да се живцираш, срећо моја буџетска!
Одговори
#38

Па није ваљда Шумадија буџетлија...

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
Одговори
#39

Није он, него овај Црногорац.
Одговори
#40

Еке!

Ма знам. Бацам шегу са Шумадијом.

Ја Шумадији не вјерујем ни када екуменизам шири!

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
Одговори
#41

Брисел дао препоруку да се затворе све просветне установе у Европској унији.
Није да ћеифим, али то је ћоравом видљиво било од почетка. Овај наш угурсуз ће тек сад да затвори школе. Не може ништа из своје главе, док не јаве комесари.
Одговори
#42

(13-03-2020, 12:41 PM)херцеговац Пише:  Па није ваљда Шумадија буџетлија...

Па ђе си Др. Спок, нема те одавно? Јок

https://i.postimg.cc/htXsq9dS/IMG-8bddd3...9a30-V.jpg

.

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 2 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним