Оцена Теме:
  • 5 Гласов(а) - 3.6 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Корона-вирус

Згрушавање крви у венама и артеријама. Много жаришта згрушавања крви.

Фраксипарин је у суштини хепарин, против згрушавања.

Д-димер је протеински фрагмент који настаје у процесу разградње крвног коагулума и указује на активацију процеса коагулације у организму.

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
Одговори

По мени, у свему томе, скандалозно је то што се догађа око руске вакцине.
Од самог почетка, откако су Руси најавили да имају вакцину, западни новинари из политичког налога су причали да она није добра.
Научници из римске болнице за заразне болести „Спаланцани“ сада су јавили да су тестирали вакцину „Спутњик“ и открили да је она, што се тиче тежих симптома, ефикасна у 90% случајева.
Међутим, и даље западне земље њу не узимају у обзир, иако западне фармацеутске фирме, по сопственом признању, не могу у скорије време да снабдевају вакцинама све земље.
Једино је Орбан испоручио руске вакцине, а сада и малена Република Сан Марино.

Скандалозно је и оно што се догађа у Украјини. Председник Зеленски обратио се америчким фирмама за вакцине, али оне немају довољно за све, имају већ наруџбине од западних земаља. Русија је понудила своју вакцину, а тамошња прозападна хунта одбије да је прими.
Одговори

Dekan Veterinarskog fakulteta u Beogradu prof. dr Vlado Teodorović preminuo je od kovida 19. On se, kako saznajemo, zarazio pre oko dve nedelje i izgubio bitku s koronom. Teodorović je od 2012. bio dekan Veterinarskog fakulteta.

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
Одговори

(21-02-2021, 11:28 PM)ЛукаЛоко Пише:  По мени, у свему томе, скандалозно је то што се догађа око руске вакцине.
Од самог почетка, откако су Руси најавили да имају вакцину, западни новинари из политичког налога су причали да она није добра.
Научници из римске болнице за заразне болести „Спаланцани“ сада су јавили да су тестирали вакцину „Спутњик“ и открили да је она, што се тиче тежих симптома, ефикасна у 90% случајева.
Међутим, и даље западне земље њу не узимају у обзир, иако западне фармацеутске фирме, по сопственом признању, не могу у скорије време да снабдевају вакцинама све земље.
Једино је Орбан испоручио руске вакцине, а сада и малена Република Сан Марино.

Скандалозно је и оно што се догађа у Украјини. Председник Зеленски обратио се америчким фирмама за вакцине, али оне немају довољно за све, имају већ наруџбине од западних земаља. Русија је понудила своју вакцину, а тамошња прозападна хунта одбије да је прими.
Немам појма о фармацији, али сам "осећао-предосећао" да једино руска вакцина нечему вреди. Додуше, кад ме Херц напао, морао сам да ћутим. Сирома'
Али, зато сада поносно кличем... Баја
Одговори

(21-02-2021, 05:09 PM)херцеговац Пише:  Згрушавање крви у венама и артеријама. Много жаришта згрушавања крви.

Фраксипарин је у суштини хепарин, против згрушавања.

Д-димер је протеински фрагмент који настаје у процесу разградње крвног коагулума и указује на активацију процеса коагулације у организму.
Може ли тај фраксипарин да се уноси у организам другачије, осим кроз вену.
Да ли се код нас добија само на рецепт?
Одговори

Да ли обичан аспирин (на пример Бајеров) од 100 мг може да спречи згрушавање?

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(24-02-2021, 09:03 AM)Vlad Alekš Пише:  Да ли обичан аспирин (на пример Бајеров) од 100 мг може да спречи згрушавање?

Аспирин Протект је против згрушавања. Њега преписују у терапијама.
Одговори

Јесте и једно и друго, али су Руси много повећали дозе када су уносили путем инфузије. Неколико пута су појачавали по једној дози.
Овај фраксапин, што помиње Херц, је тако нешто. И ту је, у случају ковида, повећана доза.
Одговори

(24-02-2021, 01:43 AM)Бенито Пише:  
(21-02-2021, 05:09 PM)херцеговац Пише:  Згрушавање крви у венама и артеријама. Много жаришта згрушавања крви.

Фраксипарин је у суштини хепарин, против згрушавања.

Д-димер је протеински фрагмент који настаје у процесу разградње крвног коагулума и указује на активацију процеса коагулације у организму.
Може ли тај фраксипарин да се уноси у организам другачије, осим кроз вену.
Да ли се код нас добија само на рецепт?

Он се не даје у вену.

Субкутано.

У стомак најбоље.

Аспирин нема тако дејство да би извукао човјека.

Али веће дозе или послије преболења одличан.

Никада у исто вријеме мјешати ова два лијека. Никада.

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
Одговори

Ево, појавио се чудотворни лек за корону. Овај одма' купио 2000 капсула. Једна капсула кошта 200 долара.
Одговори

Није лијек.

Моноклонска антитјела. Пасивни имунитет.

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
Одговори

Ђерлек каже да је лек који ће спасити 2000 оболелих.
Значи, у преводу, 2000 оболелих ће попити једну капсулу и ујутру к'о нови.
Мислим, знам ја ко је Ђерлек и слични Ђерлеци. Све Ђерлек до Ђерлека.
Али, написах да неко не помисли да сам ја рекао да је то лек против ковида 19.
Одговори

Врста пасивног имунитета.

Слично хиперимуном серуму. "Инстант имунитет"!

Ако причају о томе.

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
Одговори

Вреди ли то чему?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 2 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним