Оцена Теме:
  • 17 Гласов(а) - 4.41 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мисија Халјард - дискусија

Ставите ово као посебну тему.
Одговори

Фингер Арон или Луис, из Вилмингтона, Делевар, отац и син, оборени код Књажевца, а одвео их инжењер Ђорђе Николић у Бари, пешке па бродом. У ствари један од ове двојице је био пилот, а иначе 9 у посади.
Да али их има у евиденцији?
Одговори

Louis Finger је био члан посаде која је пала 28. Јула код Књажевца. Евакуисан 6. септембра из Прањана.
Било их је 9 у посади. Ту је био и Donald Lea који је преминуо од рана.

Име оца Арона су вероватно уписали да пошаљу писмо.
Одговори

(08-09-2020, 06:36 PM)ватхра Пише:  Louis Finger је био члан посаде која је пала 28. Јула код Књажевца. Евакуисан 6. септембра из Прањана.
Било их је 9 у посади. Ту је био и Donald Lea који је преминуо од рана.

Име оца Арона су вероватно уписали да пошаљу писмо.

Хвала!
Одговори

Код Соко Бање.
Одговори

Занимљиво да се спомиње у изјави водич George Nicholson - ретко да се поклопе имена сведока и имена у изјавама. Помагача је било доста јер су се пуно кретали, а мало имена је записано.

Динчићу, пали у код Влашког поља - између Књажевца и Соко Бање. Доналд Леа је преминуо у Соко Бањи. Посада кренула ка Бољевцу, мада су се неко време кретали наоколо.
Одговори

Са овог места су спасавани амерички пилоти: Објављен снимак изгледа меморијалног центра у Прањанима

https://rs.sputniknews.com/vesti/2020090...ranjanima/
Одговори

(09-09-2020, 12:14 AM)ватхра Пише:  Занимљиво да се спомиње у изјави водич George Nicholson - ретко да се поклопе имена сведока и имена у изјавама. Помагача је било доста јер су се пуно кретали, а мало имена је записано.

Ђорђе Николић, деда човека који ме јуче звао и рекао то. Зато што је он, међу хиљадама српске деце, прешао Албанију и после завршио школу у Единбургу. Једини у Књажевцу знао је енглески течно. У породици је остало сећање да је деда ишао са пилотима у Бари?
Одговори

Динчићу, да ли знаш нешто о п.пор. Ики Ђорђевићу из Ниша, изгубио око у борби с комунистима септ.1944.
Из Каменара, 13.окт.1944. пребачен у Италију.
Одговори

Милославе, Ватхра,
Имате о том паду нешто детаљиније у овом раду:

http://dodaj.rs/images/Strana-1.jpg
http://dodaj.rs/images/Strana-2.jpg
http://dodaj.rs/images/Strana-3.jpg
http://dodaj.rs/images/Strana-4.jpg
http://dodaj.rs/images/Strana-5.jpg


   
Одговори

(09-09-2020, 11:42 AM)Мића Адмирал Пише:  Динчићу, да ли знаш нешто о п.пор. Ики Ђорђевићу из Ниша, изгубио око у борби с комунистима септ.1944.
Из Каменара, 13.окт.1944. пребачен у Италију.

Не знам о том потпоручнику ништа.
Одговори

(09-09-2020, 11:42 AM)Мића Адмирал Пише:  Динчићу, да ли знаш нешто о п.пор. Ики Ђорђевићу из Ниша, изгубио око у борби с комунистима септ.1944.
Из Каменара, 13.окт.1944. пребачен у Италију.

Колико је сигуран датум кад је пребачен у Италију?
Да није ишао са неким од пилота? (24. септембар или 30. октобар)
Ту је ишао и Кривошић, односно 30-ог Благоје Јововић итд.

(09-09-2020, 10:42 AM)Милослав Самарџић Пише:  Ђорђе Николић, деда човека који ме јуче звао и рекао то. Зато што је он, међу хиљадама српске деце, прешао Албанију и после завршио школу у Единбургу. Једини у Књажевцу знао је енглески течно. У породици је остало сећање да је деда ишао са пилотима у Бари?

Можда их је водио до Прањана. Не спомиње се да је пребачен у Бари.
Одговори

До Прањана је ишао сигурно.
Одговори

Држава,читам данас у Политици,за реализацију пројекта у Прањанима,одобрила још 25 милиона динара.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 3 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним