Оцена Теме:
  • 0 Гласов(а) - 0 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Одлазак глумачке легенде
#1

Poznati srpski glumac Dragan Nikolić (71), preminuo je u bolnici.

Nikolić, koji je nedavno i operisan, hitno je primljen u bolnicu gdje su se ljekari borili za njegov život. Bio je na aparatima i nije mogao samostalno da diše. Nažalost, nije preživio.

Glumac već neko vrijeme bolovao od teške bolesti digestivnog trakta.

Nikolić je već 1964. godine dobio prvu filmsku ulogu, u “Pravom stanju stvari”, a prvu značajniju ulogu odigrao je u filmovima “Kad budem mrtav i beo”, te “Život je lep” iz 1967. godine. Poznat je i po ulozi u TV-seriji “Otpisani”, a mnogi i danas pamte njegovu ulogu Prleta.

Nikolić je bio u braku s glumicom Milenom Dravić.

Супер.инфо

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори
#2

ТужанТужанТужанТужанТужанТужанТужанТужан

Увек ми буде криво кад оде нека истинска легенда уз које сам растао и малтене живео... Тужан

Последњи поздрав легенди!
Тужна вест...баш!

За мене ће увек бити Урке!!
Одговори
#3

Флојд, немој горе брзо да возиш. Почивај у миру, Лаве.
Одговори
#4

Леп текст...


http://rs.sputniknews.com/komentari/2016...klasa.html

Цитат:Кад Чубура уобличи
Као што га је — тада позорник, а касније полицијски официр — Радован Стојичић Баџа јединог заустављао у Ташмајданском парку на путу ка „Шанси“ упорним питањем: „Куда, друже?“, тако се Гага Николић разликовао од остале боемско-интелектуалне екипе. Издвајали су се — били личности у пуноћи те речи — и сви остали. Гага пак и кад ћути.
Баџа га је ословљавао са „друже“, јер је такво накарадно време било. Али Гага није био „друг“, није био ни друг, већ ортак. И не ортак у овом данашњем значењу, кад после најмањег захтева за потурање кичме ововременски „ортаци“ потуре ногу и продају једни друге. Ортак је некад значило витез, ортак је значило несебично помоћи, ортак је на концу термин којим је Чубура успела да сажме Његоша, јер је представљао и чојство и јунаштво у једном. И Гага је био такав ортак.
Није био баџа, већ шмекер. Е, то се не учи!
Одговори
#5

[Слика: 30c2fbq.jpg]

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори
#6

Текст о њему можете видети овде:

https://sr.wikipedia.org/wiki/Драган Николић

Крштено име му је било Драгослав а надимак је Драган. Тужан

Ко сме тај може, ко незна за страх тај иде напред!
Одговори
#7

https://twitter.com/jove_torbica/status/...8239468544
Одговори
#8

Велимир Бата Живојиновић (83) преминуо је синоћ у 22:45 сати у болници Свети Сава у Београду.

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори
#9

Јебо му ја мајку партизанску.

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
Одговори
#10
Photo 

У таквим је временима стасао, сам је говорио (на питање зашто је постао један од великана), да никада није бирао улоге.Иако је имао надимак Бата, југословенске колеге су га о милоште звали животиња, због Живојиновић. Пашчад ( Скојевац ) нађе начин да запиша сваког Србина.

[Слика: image.jpg]
greenshot

[Слика: image.jpg]
upload image online

[Слика: image.jpg]
image upload

[Слика: Praznik_1418134342.jpg]
free image uploading

[Слика: images.jpg]
Одговори
#11

Одговори
#12

Заборавио си Ђорђа Јелисића ("Поп Ћира и поп Спира"), умро у мају ове године.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори
#13

Душан Голумбовски. (Озрен Солдатовић)

Јануар 2016.
Одговори
#14

[Слика: Manda.jpg]
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним