Оцена Теме:
  • 4 Гласов(а) - 3.75 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Четници и Немци- фотографије!

(13-02-2020, 02:24 AM)ХраброСрце Пише:  
(12-02-2020, 06:39 PM)Александар Динчић Пише:  Потпуковник Ђорђије Лашић и његов штаб након што су Немци реокупирали Црну Гору после италијанске капитулације. Једна историјски занимљива, али у суштини и најтачнија слика - покушај да се нешто поправи са ослонцем на спољашњег непријатеља, пошто су кола кренула низбрдо. У сваком случају, лош прорачун. Већ тада је требало да се иде у Грчку, али...

Је ли Лашић овај скроз десно? Има велики ожиљак испод ока, претпостављам од ране, а ако се не варам, Лашић је био тешко рањен.

Јесте. Рањен је у борбама са комунистима јануара 1941. у околини Матешева. Сад, њега је након рањавања мијењао Андрија Весковић. Како и када се Павле наметнуо као главни четник у Црној Гори, није ми јасно. Формације ЈВуО у Црној Гори су ми потпуно нејасне. Ту проблеме прави различита Дражина и италијанска организација четника у Црној, а касније и формирање ЦДК. О црногорским четницима, бар да ја знам, нико није написао ништа озбиљно сем господин Самарџић у књизи ,, Дража Михаиловић и општа историја четничког покрета ". Писао је и Александар Стаматовић о томе, али нисам упућен. Најозбиљнији рад који се бави тиме јесте књига Радоја Пајовића, режимског историчара, комунисте, а касније и Дукљанина.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 4 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним