Оцена Теме:
  • 8 Гласов(а) - 3 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dveri- Najjveća prevara na političkoj sceni Srbije

Романија1 Пише:Примера ради: ми можемо да се угледамо на САД и Канаду у одређеним стварима. Сваки радни дан, сваки школски дан у свакој њиховој школи започиње подизањем америчке или канадске заставе и заклетвом државној химни коју раде сви ученици заједно са својим професорима. Зашто се то по угледу на њих не би применило и у Србији?
Ово би се требало објаснити на пример Мекензију који обожава Канаду као веома развијеном државом а не зна да се власти те земље увек успротивиле осамостаљењу Квебека.
Амерички ученици се куну "једној земљи, НЕОДВОЈИВОЈ, подчињеној Богу..." толико неодвојива је та земља да је у своје време Линколн најавио један рат, који је испао веома крвав, како би спречио отцепљење неких држава...
Одговори

(19-11-2014, 08:13 PM)ЛукаЛоко Пише:  
Романија1 Пише:Примера ради: ми можемо да се угледамо на САД и Канаду у одређеним стварима. Сваки радни дан, сваки школски дан у свакој њиховој школи започиње подизањем америчке или канадске заставе и заклетвом државној химни коју раде сви ученици заједно са својим професорима. Зашто се то по угледу на њих не би применило и у Србији?
Ово би се требало објаснити на пример Мекензију који обожава Канаду као веома развијеном државом а не зна да се власти те земље увек успротивиле осамостаљењу Квебека.
Амерички ученици се куну "једној земљи, НЕОДВОЈИВОЈ, подчињеној Богу..." толико неодвојива је та земља да је у своје време Линколн најавио један рат, који је испао веома крвав, како би спречио отцепљење неких држава...

Zato što ti Kanada daje sigurnost dobar standard i dobar život i zato svako jutro se zahvaljuješ toj državi makar i ceremonjalno. Zato što u Kanadi znaš zašto si došao i zašto živiš u toj zemlji.

Čemu mi Srbiji da budemo danas zahvalni??

U Srbiji to izgleda smešno. Eno pokušali da okite škole zastavama većina njih u tricama, pocepane uvijene, izbledele, nikakve. Na po nekoj opštini stoji zastava.

Srbija je toliko osiromašena da nema bre para ni za zastave, zamisli da treba neki profesor kome je ovaj idiot Vučić skresao platu da podiže zastavu. Za šta, Koji je njegov motiv to da radi, ima li ikakvu želju?? Veliki broj škola Van Beograda nema toalete. Poslednje škole u nekim mestima su se izgradile pre drugog svetskog rada poslednje škole u većim mestima pre jedno 25-30 godina.

Danas u toj Kanadi deca uče na elektronskim tablama a lekcije su im na androidu gde preko tableta ili ipada rešavaju zadatke. Sve je elektronski.

U Srbiji u nekim manjim mestima Van Beograda učitelji nemaju bre onu običnu belu kredu, da ne pričam da su table skoro razvaljeneto one zelene, da se brišu umakanjem sunđera u vodu prljavu. Da trebaš da sačekaš par minuta da se tabla osuši. U većini škola profesori se svađaju za doručak šta je ko dobio i to za onu malu kiflicu ili đevrek uz jogurt. Dok profesori i deca u Kanadi imaju svoje menze i restorane u sklopu škole gde je full meni i imaju automate za čokoladice, sokove, itd u Srbiji deca se hrane nekim buđavim pecivima iz ko zna kakvih pekara...

I zato neko Srpsko dete u Kanadi sa ponosom stoji kada mu profesor podiže zastavu jer je ispunjeni i on i profesor jer stoji ozbiljna država iza njih. Dok Srpsko dete dolazi u školu na kojoj visi pocepana zastava i gde ga svake godine čeka obaveštenje "Škola je u štrajku" "Časovi su skraćeni".

Što se Kvebeka tiče on je faktički nezavistan kao i ostale Kanadske države koje imaju silne privelegije i koje su samo teritorijalno vezani za Kanadu.
Kvebek je tri-četiri puta organizovao referendum. Građani su velikom većinom rekli da ne žele nezavisnost Kvebeka od Kanade.

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори

Kako onda da u tolikom blagostanju svako malo neko prsne i izroka ucenike po skolama?
I Vucic i oni tvoji sve je to bre za bukagije sta napraviste od drzave.Љутко

Boj se ovna,boj se govna,a kad ces zivjeti?Boj se svega, ne budi ono sto jesi,ali do kada tako?
Одговори

Канада. То је најљепша земља на свијету. Лишће јој је попримило све оне дивне нијансе жуте и наранџасте боје. Возио сам кроз природу и видио пар јелена. Тако су грациозни. То су најљепше животиње на свијету. Ово мора да је рај. Волим Канаду.
Одговори

(20-11-2014, 03:57 PM)Krajisnik Пише:  Kako onda da u tolikom blagostanju svako malo neko prsne i izroka ucenike po skolama?
I Vucic i oni tvoji sve je to bre za bukagije sta napraviste od drzave.Љутко

Šta ćeš kada su su ljudi poreklom iz Bugojna, Sarajeva, Hercegovine, Krajine, Crne Gore doselili sa planinskih vrhova u centar Beograda i sada vode državu?

Čestitih ljudi više nemaš u Beogradu, možda Van Beograda, tamo okolina Valjeva gde ima pametnih ljudi. Ali tamo niko ne zalazi. Sramota je za državne srpske funkcionere da imaju prebivalište van Beograda. Glupo je reći živim U Valjevu ili Bajčetini. Lepše zvuči kada se kaže "okolina Beograda" a okolina je Beograda Jajinici, Begaljica, Grocka, Ovča, Borča, Besni Fok, Boleč.....

Kada bi živeli Van Beograda, i kada bi bili u kontaktu sa pravim srpskim življem, i kada bi bili spremni čuti srpskog seljaka šta im zbori, drgčije bi bilo umesto što nesrećnik od premijera sluša ambasadore i dovodi belosvetski ološ za savetnike...

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори

Ma da cim stignes u Beograd ceka te ministarska fotelja.
Pogledaj malo oko sebe one ljude sta rmbace od zore do mraka u smb i ostaloj vojnoj odjeci.

Boj se ovna,boj se govna,a kad ces zivjeti?Boj se svega, ne budi ono sto jesi,ali do kada tako?
Одговори

Они му криви што живи на грбачи родитеља!?

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
Одговори

(21-11-2014, 01:01 AM)херцеговац Пише:  Они му криви што живи на грбачи родитеља!?
Nesposobni i ljeni stalno krive nekog drugog ,sta se bas toliko nakacio na Krajisnike?

Boj se ovna,boj se govna,a kad ces zivjeti?Boj se svega, ne budi ono sto jesi,ali do kada tako?
Одговори

(21-11-2014, 01:01 AM)херцеговац Пише:  Они му криви што живи на грбачи родитеља!?

Jbga, Ja živim u malom gradu gde sam rođen, išao u osnovnu i srednju školu u kome i radim i živim ponosno u velikoj porodičnoj kući i ne živim na grbači roditelja.

Ja živim u prodičnoj kući a neki ovde sa foruma žive kao su Kurdi i to još u okoline Beograda.

Gde ne znaju u kojoj su se kući rodili, u koju školu su išli (ako su išli), kako im se zvala domovina u kojoj su živeli, Gde imaju pasoše sa šahovnicama i ljiljanima gde su civilizaciju videli tek kada su sišli sa planina u okolinu Beograda...itd....

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори

(21-11-2014, 06:13 PM)Mekenzi Пише:  
(21-11-2014, 01:01 AM)херцеговац Пише:  Они му криви што живи на грбачи родитеља!?

Jbga, Ja živim u malom gradu gde sam rođen, išao u osnovnu i srednju školu u kome i radim i živim ponosno u velikoj porodičnoj kući i ne živim na grbači roditelja.

Ja živim u prodičnoj kući a neki ovde sa foruma žive kao su Kurdi i to još u okoline Beograda.

Gde ne znaju u kojoj su se kući rodili, u koju školu su išli (ako su išli), kako im se zvala domovina u kojoj su živeli, Gde imaju pasoše sa šahovnicama i ljiljanima gde su civilizaciju videli tek kada su sišli sa planina u okolinu Beograda...itd....

Да ли ти игде радиш?Колико дајеш у кућу?Чије је власништво та породична кућа?
Ово је био први део поста!
Други део:

Одакле теби информација да Курди живе у околини Београда?Ја колико знам живе у великој већини СРБИ!Има и осталих али у много мањем проценту,али не бих о њима.
Одакле теби право да смрдљаш о томе где се ко и када родио,мајмуне ниједан?Домовина им се звала Југославија и ње више нема,ако ниси обавештен,јебо те Војислав Коштуница.Колико има вршчана са мађарским и румунском пасошем,да ли знаш?Па шта ако имају пасоше са шаховницама,имају право на то,и ја бих га узео да имам прилику.Где си ти то био па си видео неку цивилизацију и да ли се попео игде другде сем на вршачки брег?

Крајње је време да научиш ,с обзиром колико си година спрцао у дупе,да је Србин Србин ма одакле био.Србин је и у Крајини,и у Лици и на Кордуну и у босанској крајини и у Херцеговини и у Црној гори и на Косову и Метохији сва та брда о којима серендаш су прелепе планине,Романија,Озрен,Козара,Копаоник,Тара и да не набрајам све те лепе СРБСКЕ пределе,мандрилу недојебани!

Љутко
Одговори

Kizo samo lajes preko tastature,kad te je Hercegovac pozvao na kafu nisi se usudio da dodjes.

Boj se ovna,boj se govna,a kad ces zivjeti?Boj se svega, ne budi ono sto jesi,ali do kada tako?
Одговори

Много сам упознао наших људи из Хрватске, тј њихова деца масовно ваде путовнице, тако се то ваљда зове.Не што воле Хрватску него им тај пасош омогућава да побегну из земље и нађу посао на западу као и мађарски и румунски.Јебига такав је живот.Данас је потражња за хрватским и мађарским пасошима као за хлеб насушни.Незапосленост велика а нема помака да се Србија опорави.
Одговори

Али где нас то води?
Дешава се све онако како душмани и желе.
Што су вековим покушавали силом, за 20 година успели су "политиком".
Немци контролишу целу европу без испаљеног метка. Љутко
Одговори

Mekenzi Пише:Dok profesori i deca u Kanadi imaju svoje menze i restorane u sklopu škole gde je full meni i imaju automate za čokoladice, sokove, itd u Srbiji deca se hrane nekim buđavim pecivima iz ko zna kakvih pekara...
То из аутомата је храна због које америчка деца масовно одебељава, а шта ти имаш против хране из пекара?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним