Оцена Теме:
  • 1 Гласов(а) - 2 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#15

ЦРНА ГОРА: Професор ВЛАЈКО ЈАЊИЋ предао ПРОТЕСТНО ПИСМО организаторима НАТО конференције у Будви

УПРАВИ ХОТЕЛА АВАЛА У БУДВИ

Ми, професори школа у Будви, упознати смо са тиме да се у хотелу Авала у нашем граду, у Будви, одржава скуп посвећен промоцији НАТО-злочиначко-терористичке организације. Познато нам је да су у опслуживање тог скупа ангажовани и ученици неких школа из наше земље.

А вама је познато да је прошле године покушано да се организујете исти такав скуп, са истим циљем у просторијама наше Средње школе, и ако знате да је Законом забрањено свако политичко дјеловање у школама…

Тај скуп, а под паролом ЈА САМ СПРЕМАН НА-ТО!, требао је да буде спроведен под покровитељством УСАИД-а, а који је једна класична америчка шпијунске организација, о чему јасно говори чињеница да та, тобоже, хуманитарна организација, спроводи промоцију једне такве злочиначке организације, каква је НАТО.

Пошто је УСАИД спријечен у тој својој подмуклој намјери, сада покушавате, на још подмуклији начин, да остварите исти циљ, у тишини и без присуства јавности, што никако не одговара јуначкој слици те ваше НАТО-злочиначко-терористичке организације, те организације која је тако бијесно, у агресији на нашу земљу. сијала смрт и вршила бјесомучна разарања наше земље, наших школа, наших болница, наших вртића. Врхунац свега је да сте нас бомбардовали, а то значи тровали, а то значи да нас и данас трујете са бомбама са осиромашеним уранијумом…, а ту вашу операцију сте, што је врхунац вашег цинизма и бестијалности, назвали МИЛОСРДНИ АНЂЕО…!!!

Зато, због ваше дрске провокације заслужујете и наш дрски одговор.

Дајемо вам ултиматум да у року од 24 сата напустите наш град и нашу земљу и да хитно отпустите све наше ученике, који вас опслужују, да се и они не би нашли на мети нашег бијеса , бијеса наших колега, наших ученика и њихових родитеља због беспримјерног испирања мозга наших ученика причом о некаквој хуманитарној улози ваше злочиначке НАТО-организације.

Зато тражимо од вас да хитно прекинете ваш ђавољи скуп, у задатом року, и дате обавјештење на свим средствима јавног информисања наше земље да сте то учинили.

На крају, саопштавамо вам да ћете једну једину и јединствену поруку чути из свих наших грла –
НАТО-олош!

МРШ! МРШ! МРШ!!!



у Будви, дана 23. 3 . 2015 г. у 15 сати.
Влајко Јањић

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори
#16


У славу предака, на понос потомака!!!

http://cojstvo.rs/
Одговори
#17

Цитат:Srbija po stopi smrtnosti od raka prva u Evropi

BEOGRAD - Srbija je prva zemlja u Evropi po stopi smrtnosti od raka, a godišnje ta stopa raste u proseku 2,5 odsto, što govori da je problem malignih tumora kod nas veoma ozbiljan, izjavio je danas onkolog Slobodan Čikarić, predsednik Društva Srbije za borbu protiv raka.

On je na konferenciji "Aktuelnosti u onkologiji", a povodom obeležavanja "Meseca borbe protiv raka", istakao da je razlog za sve veći broj obolelih i umrlih od malignih tumora posledica NATO bombardovanja u kojem je korišćen osiromašeni uranijum.

Kako je kazao, na osnovu izveštaja Registra za rak Institua za javno zdravlje "Dr Milan Jovanović Batut" o kretanju malignih tumora za 2012. godinu, ukupan broj novoobolelih je bio 36.408, dok je umrlo 21.269 osoba.

Prema izveštaju, kod muške populacije dominira rak pluća, dok je kod žena najčešći uzrok smrtnosti rak dojke.

On je istakao da još nema podataka za 2014. godinu, ali da se može očekivati da je broj novoobolelih oko 40.000, imajući u vidu godišnji rast stope smrtnosti.

U februaru prošle godine Svetska zdravstvena organizacija iznela je podatke o kretanju malignih tumora u svetu, prema kojima se u 2014. očekuje 14 miliona novoobolelih u svetu, a 2034. očekuje se 24 miliona.

"To znači da će u svetu na svakih milion stanovnika oboleti 2.000 ljudi. Prateći taj trend u Srbiji očekujemo za 2014. oko 40.000 novoobolelih, što znači da će se u Srbiji na milion stanovnika otkriti 5.512 obolelih od raka", rekao je Čikarić.

To je, kako je naglasio, podatak koji upozorava sve koji se bave onkologijom u Srbiji, direkto ili indirektno, da je problem malignih tumora veoma ozbiljan.


"U Srbiji će se za 2014. godinu otkriti 2,8 puta veći broj novoregistrovanih malignih tumora na milion stanovnika nego u svetu, što predstavlja 'srpsku katastrofu'", kaže Čikarić, dodajući da za razliku od Srbije u razvijenim zemljama stopa mortaliteta od malignih tumora u poslednjih 20 godina opada u proseku jedan odsto godišnje.

Kako je objasnio, porast broja obolelih i umrlih od raka posledica je NATO bombardovanja, tokom kojeg je na Srbiju bačeno 15 tona osiromašenog uranijuma.

"Taj materijal se nalazi u Srbiji, njegovo vreme poluraspada je 4,5 milijarde godine", naglasio je Čikarić uz napomenu da radioaktivne susptance koje su ljudi tad putem hrane i vazduha uneli u sebe sada izazivaju rak.

Dodao je i da su primarna i sekundarna onkološka preventiva kao i palijativno zbrinjavanje pacijenata na nultoj poziciji, dok je jedan od ključnih terapijskih modaliteta - radioteratija na najnižoj lestvici u odnosu na evropske standarde.
Одговори
#18

Протест против НАТО-а испред Скупштине!

Преко сто грађана окупило се данас на протесту против НАТО-а испред Дома Народне скупштине, поводом одржавања Роуз-Рот семинара Парламентарне скупштине НАТО-а.

Грађани су носили српске и руске заставе, међу њима је била и Лозанка Радоичић, мајка Владимира Радоичића који је као деветнаестогодишњи војник погинуо код карауле Кошаре, на граници према Албанији, 30. септембра 1998. године.

Владимир је био припадник извиђачко-диверзантске јединице из Ниша, а погинуо је приликом мучког напада ОВК.

Караула Кошаре у НАТО агресији која ће уследити постала је поприште најжешћих копнених борби између јединица Војске Југославије и ОВК која је током целог рата, уз снажни ваздушну подршку НАТО-а, безуспешно покушавала да тим правцем продре на простор Косова и Метохије.

– Сматрам НАТО одговорним за збивања на Косову 1998. и 1999. године, па и за погибију мог сина. Не могу да се помирим са присуством НАТО-а у Србији – каже за „Политику” Лозанка Радоичић.
Не желимо да приступимо НАТО пакту, не желимо сарадњу с њима, каже Дамњан Кнежевић, организатор протеста.

- Уласком у НАТО пакт, како нас стално гурају, Србија би постала непријатељ Руској Федерацији, што никад у историји нисмо дозволили. Не желимо да будемо непријатељи вековним пријатељима зарад неких непријатеља који су нас бомбардовали“, рекао је Кнежевић.

Окупљени грађани хтели су да на улазу у Дом Народне скупштине залепе два плаката против НАТО-а али им то полиција није дозволила уз образложење да „није безбедно”. Пре него што су се разишли, противници НАТО-а оставили су српске заставе завезане за сајле јарбола испред парламента. И истакли да није случајно то што баш данас када заседа НАТО конференција на јарболима испред Скупштине нема државних српских застава.

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори
#19

ОПАСНА ПОРУКА: "Србија је за НАТО..."
06/15/2017 17:56 Издвојено Србија Политика

Србија је за НАТО кључна земља региона, а регион је важан за стабилност војног савеза.


НАТО војник (Фото: Јутјуб)

То је оценио Кнут Кирсте, политички саветник за Србију у Одељењу за политичка и сигурносна питања НАТО.

Кирсте је, на скупу Центра за евроатлантске студије (ЦЕАС) у Београду, рекао да је партнерство Србије и НАТО прешло дуг пут и да постоји простор за даље јачање партнерства.

- НАТО остаје посвећен снажној, просперитетној и демократској Србији. Видимо је као важан камен неизоставан за региона. Стабилна, демократска и просперитетна Србија је и у нашем интересу. Ангажовани смо у раду са Србијом више година и ради се о продуктивном партнерству заснованом на практичној сарадњи - подвукао је Кирсте.

Објаснио је да, пошто Србија жели да остане војно неутрална и настави добре односе са Русијом, НАТО са њом остварује сарадњу имајући у виду ту чињеницу и да је то оквир у којем се одвијају односи.

- Желимо да даље јачамо партнерство ако је Србија на то спремна и дефинише даље области сарадње. Постоји много занимљивих, практичних питања сарадње и области на којима ћемо тек радити - уверен је он.

Програм Партнерство за мир је, према његовим речима, пример на којем је НАТО развијао, после завршетка Хладног рата, односе са некадашњим непријатељима, ради обезбеђивања безбедности у Европи.

- Тај програм је веома успешан и Србија је с правом искористила многе практичне аспекте - нагласио је Кирсте.

Указао је да НАТО има и цивилну страну, а један аспект је програм „Наука за мир и безбедност“, који је осмишљен да се научници некадашњег истока и запада састају и израђују заједничка решења и приступе за суочавање са изазовима.

С тим у вези је указао на систем пдоршке у случају елементарних непогода, те да се Србија понудила да следећег великог буде домаћин сусрета за координацију спасавања и борбе против природних непогода.

- То је војна вежба, а циљ је цивилни и војни одговор на природне катастрофе, која ће се одржати идуће године - најавио је он.

Истакао је и да ће за следећу рунду око споразума ИПАП бити укључене неке поуке сарадње са Србијом.

Кирсте је нагласио да је НАТО посвећен западном Балкану и партнерству са Србијом.

- Улажемо у регион већ дуже време и желимо да видимо плодове сарадње. Наш интерес је стабилан, просперитетан и безбедан западни Балкан, јер ако је стабилан тај регион, онда постоји и већа безбедност и стабиллност чланица НАТО - објаснио је он.

Западни Балкан се, како је додао, вратио у фокус НАТО и ЕУ, посебно што постоје неке тенденције у неким земљама које забрињавају.

- Било је пуно напретка у последњих деценију и по. Охрабрује што су се неке земље региона придружиле ЕУ, што видимо више стабилност и реформи. Али исто тако видимо да се клизи уназад у неким областима. Тенденције у неким земљама брину - поручио је Кристе.

Он је нагласио да је враћање уназад изазвало већу посвећеност НАТО, а резултат тога је намера да жели да јача своје ангажовање и буде видљивији у региону, те покрене политички дијалог са земљама.

Истакао је да НАТО сматра да лидери региона имају обавезу да допринесу позитивним реформама, сарадњом, ублажавањем тензија.

- Хоћемо да видимо истинске реформе и конструктивне напоре лидере регион - нагласио је Кристе.

Осврнуо се на пријем Црне Горе у чланство НАТО, рекавши да је то допринос стабилности региону.

- Црна Гора је занимљива и важна у смислу свог доприноса, као и капацитета. То је још једна држава чланица која представља Западни Балкан, што је добро за регион - истакао је Кирсте.
Одговори
#20

ПАЛЕ СУ МАСКЕ: „Србија је за НAТО кључна земља региона“
07:45 16.06.2017. 14 коментара
Дели на Вајберу
"Србија је за НAТО кључна земља региона, а регион је важан за стабилност војног савеза", то је оценио Кнут Кирсте, политички саветник за Србију у Одељењу за политичка и сигурносна питања НAТО.

Кирсте је, на скупу Центра за евроатлантске студије (ЦЕAС) у Београду, рекао да је партнерство Србије и НAТО прешло дуг пут и да постоји простор за даље јачање партнерства.



– НAТО остаје посвећен снажној, просперитетној и демократској Србији. Видимо је као важан камен неизоставан за региона. Стабилна, демократска и просперитетна Србија је и у нашем интересу. Aнгажовани смо у раду са Србијом више година и ради се о продуктивном партнерству заснованом на практичној сарадњи – подвукао је Кирсте.

Објаснио је да, пошто Србија жели да остане војно неутрална и настави добре односе са Русијом, НAТО са њом остварује сарадњу имајући у виду ту чињеницу и да је то оквир у којем се одвијају односи.

– Желимо да даље јачамо партнерство ако је Србија на то спремна и дефинише даље области сарадње. Постоји много занимљивих, практичних питања сарадње и области на којима ћемо тек радити – уверен је он.

Програм Партнерство за мир је, према његовим речима, пример на којем је НAТО развијао, после завршетка Хладног рата, односе са некадашњим непријатељима, ради обезбеђивања безбедности у Европи.

– Тај програм је веома успешан и Србија је с правом искористила многе практичне аспекте – нагласио је Кирсте.

Указао је да НAТО има и цивилну страну, а један аспект је програм „Наука за мир и безбедност“, који је осмишљен да се научници некадашњег истока и запада састају и израђују заједничка решења и приступе за суочавање са изазовима.

С тим у вези је указао на систем пдоршке у случају елементарних непогода, те да се Србија понудила да следећег великог буде домаћин сусрета за координацију спасавања и борбе против природних непогода.

– То је војна вежба, а циљ је цивилни и војни одговор на природне катастрофе, која ће се одржати идуће године – најавио је он.

Истакао је и да ће за следећу рунду око споразума ИПAП бити укључене неке поуке сарадње са Србијом.

Кирсте је нагласио да је НAТО посвећен западном Балкану и партнерству са Србијом.

– Улажемо у регион већ дуже време и желимо да видимо плодове сарадње. Наш интерес је стабилан, просперитетан и безбедан западни Балкан, јер ако је стабилан тај регион, онда постоји и већа безбедност и стабиллност чланица НAТО – објаснио је он.

Западни Балкан се, како је додао, вратио у фокус НAТО и ЕУ, посебно што постоје неке тенденције у неким земљама које забрињавају.

– Било је пуно напретка у последњих деценију и по. Охрабрује што су се неке земље региона придружиле ЕУ, што видимо више стабилност и реформи. Aли исто тако видимо да се клизи уназад у неким областима. Тенденције у неким земљама брину – поручио је Кристе.

Он је нагласио да је враћање уназад изазвало већу посвећеност НAТО, а резултат тога је намера да жели да јача своје ангажовање и буде видљивији у региону, те покрене политички дијалог са земљама.

Истакао је да НAТО сматра да лидери региона имају обавезу да допринесу позитивним реформама, сарадњом, ублажавањем тензија.

– Хоћемо да видимо истинске реформе и конструктивне напоре лидере региона – нагласио је Кристе.

Осврнуо се на пријем Црне Горе у чланство НAТО, рекавши да је то допринос стабилности региону.

– Црна Гора је занимљива и важна у смислу свог доприноса, као и капацитета. То је још једна држава чланица која представља Западни Балкан, што је добро за регион – истакао је Кирсте.

Извор: Б92
Одговори
#21

Бивши шеф француске контраобевштајне службе Ив Боне изјавио за РТ да је "НАТО постао непотребан распадом Совјетског Савеза и да представљајући Русију као претњу оправдава сопствено постојање."

https://www.rt.com/news/388612-bonnet-na...ce-russia/
Одговори
#22

https://sputniknews.com/military/2017062...mountains/
Одговори
#23

Један од портпарола СНС-а историчар Драгомир Анђелковић најављује окончање окупације Србије?

19. јуна 2017.

За Србију је много опаснији НАТО отров у њој него НАТО обруч око ње

Пошто је окончано увлачење Црне Горе у НАТО, интензивирана је евроатлантска кампања у вези са Србијом. За сада је акценат на начелном распростирању лажне слике у јавности да хтели ми то или не, без чланства у НАТО не можемо, односно да нас Русија злоупотребљава ради својих интереса. Следећи корак ће бити помахнитали притисак да прихвати улазак у Северноатлантски пакт.

ОПСКУРНА ПРОПАГАНДА

„Наши“ медији су препуни вести да су ЕУ и НАТО донели одлуку да до краја 2018. Македонија буде укључена у НАТО. Ради стварања предуслова за то – нормализације спољних односа са Грчком и унутрашњих са алабанским фактором – Зајев је и доведен на власт. Македонији је досуђено да постане словенско-албанска (кон)федерална цигла у атлантском бедему. Нема везе да ли је то или није интерес македонског народа. Ко од моћних странаца њега пита? Тежиште им је на инсталирању, ту и у другим „периферним“ државама, политичара који ће се у складу са добијеним смерницама доследно понашати.

Упоредо са македонском, пласира нам се прича о томе да је НАТО озбиљно закорачио у српски етнички простор и, свиђало нам се то или не, наставиће да гази преко њега. Срби из Црне Горе су утерани у његове редове. Само је питање, како се тврди, када ће се то десити са Босном и Херцеговином, односно Републиком Српском. И тада ће Србија херметички бити затворена НАТО обручем а српски национално-државни простор располућен.

Одмах да признам: донекле јесте тако, али се манипулативно занемарује кључна чињеница. То је да НАТО настоји да затре делове нашег простор под његовом контролом или утицајем. У Црној Гори, упркос тзв. европским вредностима које горљиво проповеда, допушта гажење националних права српског народа са циљем да буде у потпуности асимилиран. Не само да се негирају ЕУ норме о пропорцијалној националној заступљености у државним институцијама већ се директно дува ветар у леђа опскурном режиму који над Србима спроводи идентитетски геноцид.

ИСКРИВЉЕН РАЧУН

Када се ради о БиХ, ту ЕУ и НАТО деценијама већ подржавају хегемонистичку политику Сарајева која има за циљ централизацију те државне заједнице. Без РС или са њом сведеном на пуку форму, српски народ у БиХ би био маргинализован и суштински (иако не и формално) доведен до статуса националне мањине. Они који су толико забринути због поделе Срба која проистиче из неспремности грађана Србије да „схвате“ тзв. „НАТО реалност“, ни реч да проговоре о злу коју нам НАТО са својим овдашњим пуленима чини. Разумео бих да нам НАТО нуди нови приступ српском питању као компензацију за чланство Србије у њему. Не! Нуде нам само да и Србија савије главу и кротко дође под његов нож. Да ли ће онда тако уједињеним Србима бити боље?

Не добијамо било какву понуду од НАТО представника али, с друге стране, Русија се хистерично сатанизује у низу медија. Оптужује ју је да, настојећи да појача свој утицај, дестабилише Балкан. Чак се иде толико далеко да се износе малоумности типа оне да је Русија 90-их година била снажна као данас, она би се, штитећи своје интересе, умешала у ратове за југословенско наслеђе на страни Срба. То је круцијална илустрација њене, наводно, актуелно и потенцијално мрачне улоге. Неверовано!

Некима није проблем што је Запад извршио серију агресија против Срба крајем прошлог века. Не смета им то што је над нашим народом у Српској Крајни извршен геноцид, што нам је отет западни део РС (где је био већи удео Срба у становништву него било где у Србији), што је окупирано Косово. Проблем би им био да смо имали Русију уз себе и уз њену помоћ све то спречили! И не ради се ту о избору између рата и мира. Рат смо и овако имали, али рат по НАТО стандардима. Атлантисти су нас сатирали а ми без ичије подршке патили!

Ваљда је овдашњим НАТО лобистима то нормалан модел српско-атлантских односа. ОК је што је Мило Ђукановић, противно вољи народа увукао Црну Гору у НАТО и уз то ради на затирању Српства. Лоше је што има оних који мисле да није добро да и Србија у потпуности доспе у сферу НАТО „милости“, што би подразумевало да се као Македонија одрекне свог унитарног карактера, односно и пре тога КиМ и РС.

НАТО ШЕГРТИ

Можда ће некоме деловати фрапантно, али мислим да је природно што НАТО лобисти у Србији и њихове спољне централе тако раде. То им је посао. Проблем је што се официјелни Београд томе адекватно не супротставља. Као да пасивно чека да у одговарајућем тренутку, негде нпр. 2019. године, када буде окончан посао са Македонијом и макар одмакне (ако не и више од тога) са БиХ, испадне да Србија нема више куда него да као зрела крушка упадне у НАТО корпу.

Да којим случајем НАТО више не ради против наших виталних националних интереса, чак и уз све зло које нам је учинио у недавној прошлости – да поновим – разумео бих то. Геополитичка сцена је нека врста тржишта. Вага се са које стране се више добија и како да се избегава већа штета. Међутим, НАТО нам ништа не даје. Напротив, упорно ради против наших виталних националних интереса. Избор између НАТО и Русије је сличан дилеми да ли се определити за сигурну смрт у бродолому или се уз ризик спашавати пливајући ка најближем острву.

Неко ће рећи то је упрошћена слика. Истина је да нам НАТО ништа не даје а прави нам штету, али може да буде и горе. У питању је својеврсни геополитички мафијаш који контролише наш кварт па морамо да му плаћамо рекет. Ако то не будемо радили запалиће нам кућу. Све је то тачно, ако постоји могућност плаћања рекете. То и сада већ радимо. Сетимо се свега што смо дали том пакту. Од формалних аранжмана које смо закључили, до неформалног снисходљивог односа и понижавајућег претварања да нам је пријатељ онај ко нам је непријатељ.

Сада причао о нечему другом. О томе да нам неки са осмехом нуде да за рачун атлантских мафијаша сами спалимо своју кућу. Дистанцирање од Русије или даље приближавање НАТО – било би баш то! Значило би да тражимо од Москве нас не подржава по питању КиМ и РС, што би водило попуном урушавању наших позиција. Онда би уследило „решавање“ тзв. војвођанског, санџачког и прешевског питања. Српство би се свело на НАТО србијанство по македонском моделу (кон)федерализовано и са државно-идентитетског становишта трансформисано у мултиетничком смислу. Горе од тога не бисмо прошли ни да је Немачка тријумфовала у Другом светском рату. То нама нуде овдашњи НАТО пријатељи, русофоби и србомрсци!

(НЕ)КОНСТРУКТИВНЕ ИГРЕ

Шта ради власт? Купује време! Што није лоше када се ради у интересу државе али јесте ако се све сведе на лично-партијске интересе. Јасно је да Београд схвата тежину ситуације и да је покушао да очува слободан македонски коридор. За сада стоји и уз РС, иако је због неких старих дугова владајућих подбацио када се ради о Црној Гори. Но, све то није довољно. У питању је игра на поене, у којој се после сваке партије полако повлачимо, да би нас коначни негативни исход довео пред капије НАТО. Чак и да то номинално одбијамо. Једног дана се пробудимо и делује нам да немамо куд.

Замислите сценарио: подивљали албански шовинисти се спремају да крену на Север Косова и, слично као у марту 2004, спроведу погром над Србима на југу. Претња тоталним разарањем наших манастира се ту подразумева. Једина „брана“ да се то деси је НАТО, а да би истрајао у пацификовању оних које, уистину, он по потреби хушка – потребно је испунити један услов! Јасно вам је: да Србија уђе у НАТО. Наши забринути политичари, готово са сузама у очима, то нам кажу а ми, збуњени, ћутимо. Зар да допустимо да нам неко уништи Високе Дечане? Боље је да прихватимо и НАТО окове. Многима ће се учинити да је то мање зло!

Уверен сам да нас у том правцу води НАТО стратегија кувања српске жабе. Официјелни Београд нема право да саучествује у томе. НАТО му толерише политику пасивног балансирања и реактивног деловања у циљу очувања „неутралности“. Али би га много више забринула проактивна стратегија. Можда би га навела и да преко својих медијских, НВО и партијских структура у Србији, озбиљније удари по владајућим политичарима. Сада то тек повремено чини да би их подсетио ко је главни. На стадијуму о коме причамо, притисак би можда постао налик ономе који је Груевски имао у Македонији. Ако нема друге могућности, Србија се мора и са тиме суочити.

Не постоји држава да би неко имао фотељу, већ су владајући кругови ту да штите националне интересе. Наравно, ако су одговорни. Ако нису онда нам је свеједно да ли стерилно бију националне битке како се не би замерили Западу а „сачували“ част или су пак отворено, као што је раније био случај, сорошевски експоненти. Пре или касније се ствари сведу на исти резултат. Мачку о реп то што неко у души није издајник већ се довија како да опстане на власти ако је то по цену националних интереса!

ГЕОПОЛИТИЧКА РАВНОТЕЖА

Да не би било како је претходно речено, време је да Београд мирно али недвосмислено разбије НАТО илузије. И код куће, и у централи тог пакта! Можда ће то изазвати један период напетости, али сам уверен да ће ствари лећи. Ни НАТО не жели да отвори нови фронт на Балкану. Само мисли да јефтино може да прође тј. да притисцима, без већег ангажовања, полако добије све што хоће. Када би увидео да није тако, пристао би на компромис.

Колебљивим ставом, опет, Београд само привлачи невоље. Охрабрује НАТО да нас све јаче гази. Када би поступили другачије, и енергично окренули други лист – на начин који није агресиван и не подразумева радикално окретање Србије Русији већ само заштиту сопствених интереса – уверен сам да би брзо успоставили истинску (гео)политичку равнотежу која је за нас од суштинског значаја.

Прилика за то је најављена промена Устава Србије. Процес који томе води може да буде – а сада је то случај – и од стране НАТО и ЕУ наметнут позив за даље одрицање Срба од себе али и, ако будемо паметни и храбри, основ за стабилизацију наших одбрамбених позиција и стварање основа за офанзивно деловање у будућности!

УСТАВНА ЗАМКА

Да се не лажемо: ЕУ од нас тражи да променимо Устав. Вероватно у светлу таквих захтева, прeдсeдник Вучић, на самом почетку свог мандата, изjaвиo je дa жeли дa oтвoри друштвeни диjaлoг o Устaву, oднoсу прeмa КиM и oднoсу прeмa рeгиoну. Ускоро је додатно појаснио део изјаве који се односи на Косово. Сматра да је унутрашњи дијалог o КиM потребан како бисмо се, с једне стране, oслoбoдити митскoг приступa, а с друге стране, oлaкoг дaвaњa oнoгa нa штa имaмo прaвo. Како је Александар Вучић рeкao стaв Србиje трeбa дa будe усaглaшeн сa живoтним прoблeмимa нaшег нaрoда нa КиМ али и сa oним штo су прaвa нaшe држaвe.

Дешифровањем реченог, слутим, да је план државног врха да коригује уставни статус Косова и Метохије у складу са тзв. Бриселским дијалогом. Косово ће остати дефинисано као јужна српска покрајина али на „компромисни начин“. То је јако лоше. Представља корак даље ка капитулацији, а за нас је то већ пуно нормализовање односа са Приштином на начин како су функционисале Западна и Источна Немачка. ЕУ од нас и не тражи више тј. да признамо Косово. Можемо да га интерно третирамо како год хоћемо али је битно да оперативно спустимо гард и омогућимо му да у вези са нама, регионом и светом – укључујући и релевантне међународне институције – свестрано делује као независна држава.

Тиме би Србија, можда и не увиђајући стратешко-кумулативне импликације онога зашта неки мисле да је само још једно тактичко повлачења, не само себи паралисала једну руку, већ би упутила позив – вратимо се њима – и да нас НАТО „пријатељи“ даље мрцваре. Уставне промене у поменутом смислу биле би схваћене као зелено светло за улазак у НАТО, коначно наметање антисрпских регионалних односа и слично. Отуда, Србија мора да поступа сасвим другачије. ОК је отворити дијалог о поменутим питањима али он мора бити аутентичан, што значи да би и његов исход био другачији од онога што Брисел тражи (то се може добити само намештеним дијалогом).

ПИТАЊА И ПРАВИ ОДГОВОРИ

Хајде да причамо о регионалним односима. Онда прво морамо да кренемо од тога да је Србија гарант Дејтонског споразума а да је он дивљачким притисцима Запада озбиљно нарушен. Што се Устава тиче, у њега треба уградити приврженост Србије Дејтонском аранжману, односно и ту потврђеној државности Републике Српске. Што да не? Ваљда нам је то битније од заклињања у права Геј популације? А њима ћемо изгледа посветити додатну пажњу у новом Уставу!

Даље, када се ради о Косову и Метохији, ту или не треба ништа мењати или још снажније истаћи да се ради о неотуђивом делу Србије. Наравно, осим ако се ускоро не отвори процес целовите реконструкције Балкана, уз свестрано решавање српског питања и у том оквиру могућу корекцију граница и на КиМ, што ми све мање делује вероватно. Изгледа, још није дошло време за тако нешто, па нам једино остаје да задржимо жетоне које имамо за неку будућу велику партију геополитичког рулета.

Стигли смо и до НАТО. Србија је тек половично неутрална. Наша неутралност се заснива на обичној скупштинској резолуцији. Ако се већ приступа промени Устава, нужно је да се започет процес заокружи. То значи да неутралност мора бити уграђена у Устав а потом, на тим основама, Србија по узору на Туркменистан (пре двадесетак година), у наредном кораку треба да се обрати УН са захтевом да неутралност добије међународно признање. Ако се српска жаба не кува ради уласка у НАТО – што би цементирање неутралности икоме представљало проблем?

ПАТРИОТСКИ РУБИКОН

Да се не правимо наивни: јасно је шта НАТО хоће и у ком правцу ради. Наша власт то вероватно не би радо – и због убеђења и због ризика које може да има (никад се не зна) контрирање већинској јавности – али избегава да се замера светским моћницима и не повлачи потребне потезе. А морала би. Избегавањем да уради праве ствари, од питања статуса Срба у Црној Гори преко „Бриселских преговора“ до НАТО проблематике, имплицитно доприноси подривању наших позиција.

Разумем да је тешко кренути тежим и опаснијим путем, али ако се власт не доживљава неофеудално већ национално одговорно – нема другог смера. А кривица за изостанак кретања том линијом у великој мери је и на патриотској јавности. Није само државни врх крив. Док малобројне анти-Србија и НАТО лобистичка дружина, енергично кидишу и намећу своје, ми се свађамо, бавимо небитним стварима, живимо паралелне животе, гурамо главе у песак.

Сада када је најављен дијалог о КиМ, Уставу, регионалним односима а НАТО око нас стеже обруч – на то немамо право! Где су наглашено националне партије, невладине организације, медији да реагују? Да дају конструктивне предлоге, отварају важна питања, одбацију оно зашта мисле да је погубно! И све то, разуме се, на рационалан и аргументован начин. Ирационалним урлањем се, као и квислиншким клечањем или аутистичним игнорисањем реалности, постиже једнако негативан ефекат. Размислимо о свему томе пре него што онако узгред, за своју душу али без шансе да ишта постигнемо, бацимо камен на друге.

извор: "Печат"
Одговори
#24

Британске специјаллне снаге ( САС) у Авганистану усмртиле недужне цивиле ?

https://www.thetimes.co.uk/edition/news/...-f2bqlc897
Одговори
#25

Зашто Србија вежба са НАТО на руским границама?

у ВЕСТИ ДАНА, Хроника 14. јула 2017. 5 Коментара

Београд – Војска Србије учествује у мултинационалној војној вежби „Сабер Гуардиан 2017“ држава чланица НАТО и партнера, која се паралелно изводи на полигонима у три суседне државе – Мађарској, Румунији и Бугарској.

Организују Американци, помажу Бугари

Учешће Србије, која је у оквиру програма Партнерство за мир до сада са НАТО-ом учествовала у 23 војне вежбе и не би било толико изненађење да се актуелна вежба не одвија у близини границе Русије, дуж обале Црног мора, на шта Русија вероватно неће гледати благонаклоно.

Наредних десетак дана 40.000 учесника из 22 државе, махом чланица НАТО-а, учествује у војној вежби која се у извештајима Алијансе води као највећа ове године. Традиционални организатор је Европска команда оружаних снага Сједињених Држава, која ће овог лета имати помоћ бугарске војске.

Логистички центри биће полигон у Новом Селу у Бугарској и авио-база „Михаил Когалницеану“ у Костанци у Румунији, на обали Црног мора, преко пута Крима.

Управо близина Русије и полуострва које се 2014. године присајединило Русији чине ову војну вежбу другачијом од осталих у којима је војно неутрална Србија учествовала у оквиру НАТО-овог програма Партнерство за мир или са појединим државама чланицама Алијансе.

„Русија сигурно неће добро гледати на саму чињеницу да се вежбе изводе на њеним границама“, каже за Радио Слободна Европа Јелица Курјак, некадашња амбасадорка Србије у Москви, мада је „Русија добро упозната са односом и обимом сарадње који Србија има са НАТО-ом“.

„Русија види да је Србија у окружењу НАТО-а“

Војни аналитичар Александар Радић оцењује да се, барем што се Србије тиче, не дешава ништа ново, и да би требало раздвојити политику од нечега што је, како каже, неминовност.

„Мислим да Русија јасно види мапу Балкана и да види да је Србија у окружењу НАТО-а. У том контексту треба раздвојити дневну политику од нечега што је историјска неминовност – не може Србија да игнорише тренутак у коме се налази и да ствара негативне односе са свим земљама из свог окружења“, појашњава Радић.

„Русија, и поред блискости Србије и НАТО-а, организује и позива српске војнике на заједничке вежбе, а мислим да и са Запада стижу слични сигнали да докле год се Србија понаша као партнерска земља НАТО, изгледа да се не види превише драматичан проблем у сарадњи са Русијом када је реч о односима војска – војска. Политичари другачије мисле“, оцењује војни аналитичар.

Радио Слободна Европа
Одговори
#26

https://twitter.com/vloracitaku/status/8...2608264193

У документу се каже "да све државе Балкана теже да постану чланови ЕУ и НАТО осим Србије која не жели да се креће ка НАТО". "Србија не само да држи НАТО на раздаљини...она наставља да се наоружава уз помоћ Русије. По уговору постигнутом 21. децембра прошле године Русија је прихватила да ДА Србији шест ловачких авиона МИГ-29, 30 Т-72 тенкова и 30 БРДМ 2 оклопних возила. УМЕСТО ДА ПРИСИЉАВА СРБИЈУ ДА НА ОТВОРЕНОМ ТРЖИШТУ ПЛАТИ ПРЕКО 600 МИЛИОНА ЕВРА, КРЕМЉ ЈОЈ ЈЕ ПРОСТО ДАО. И сада Србија разматра С-300 од Русије".

У наставку документа се говори о војним вежбама са Русијом као недопустивим и закључује да све ово је недопустиво за националне интересе САД уколико Србија жели да буде део Запада.

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори
#27

НАТО тражи од спољних извођача радова да изводе концепте о војним операцијама у урбаним срединама, признајући да су снаге блока још увек неприпремљене за вођење ратова у великим градовима, укључујући и оне који се налазе близу обале.
Захтев под насловом "Развој НАТО војних операција у концепту урбаног окружења" наводи процјене УН-а који кажу да ће до 2035. године свјетско становништво достићи 8,7 милијарди људи, од којих највећи дио живи у урбаним подручјима.

Опширније
© Давид МдзинарисхвилиУС планира "глобалне" вежбе против Русије и других "сложених претњи" - врховни амерички војни званичник
"Цео свет је пре седам година прошао урбанистичку марку од 50 процената", каже се некласификовани документ објављен на ФедБизОппс-у, на веб сајту где се могу видети федерални уговори.

"Студије, засноване на глобалним демографским трендовима, указују на то да ће се у урбаним околностима вјероватно борити све већи проценат оружаних сукоба."

Око 5 милијарди људи тренутно живи у градовима, а 1,4 милиона људи широм света се сваке недеље мигрира у градове, пише у саопштењу, додавши да блок није спреман да води непријатељства у густим, пренатрпаним заједницама.

НАТО није довољно организован, обучен или опремљен за распоређивање трупа "преко поморског, сајберпростора, земљишта, ваздуха, димензија простора / домена" како би се створили "жељени ефекти у сложеном комплексу, урбани обални систем који има густу, међусобно повезану популацију" Каже Блок.

Документ, који се често враћа на непрозирни формални језик, не разјашњава како ће изгледати "жељени ефекти" за непријатеља, већ баца одређено свјетло на захтеве које мора концепт испунити.

"Сада је намјера да се развије свеобухватни концепт НАТО-а да се повећа ситуацијска свест, да се истраже потенцијалне пријетње војном и цивилном особљу ... и да се процијени потенцијални утицаји аутономије на тренутне оперативне концепте", објашњава.

НАТО очекује да ће први нацрт концепта имати крајем 2017. године, верификујући га током доктрине типа експеримента. Врховни штаб Савезничке команде са сједиштем у САД-у (ХК САЦТ) надгледа цео пројекат.

Одабрани компанији ће бити понуђен чврсти уговор о фиксној цијени која траје до децембра 2017. године, са опционим периодом од јануара до октобра 2018.

САЦТ је поставио строге сигурносне захтеве за потенцијалног контактора. "[Извођач радова треба да има минимално тајно одобрење (како га издаје НАТО или одговарајуће национално Министарство / Министарство одбране (МО / ДоД)", пише. Људи који учествују у пројекту такође ће морати да се придржавају "безбедности Ограничења у преносу и коришћењу електронских уређаја (нпр. Лаптоп рачунара, мобилних телефона) у САК ХК-у. "

Иако је НАТО признао неприпремљеност за ратове у великим градовима, то није непознато за урбане ратове. Током бомбардовања Југославије 1999. године, НАТО је усмерио велике градове, укључујући главни град, Београд. Ваздушна кампања убила је око 500 цивила, наводи се у извјештају Хуман Ригхтс Ватцха.

Изгледа да је урбани рат такође постао проблем са стратегима НАТО-а у Источној Европи, у близини граница Русије. Прошлог новембра готово 4.000 војника из САД-а, Велике Британије, Немачке, Канаде, Пољске, Румуније, Словеније, Луксембурга и три балтичке државе учествовало је у масовној вјештини жељезног мача који је укључивао војну акцију у урбаним срединама.

https://www.youtube.com/watch?v=eFq85AFZJzM

https://www.youtube.com/watch?v=0Z760XNy4VM

Ова студија је било финанцирана од фондације Рокефелер јос 1948 године, можда и раније.

https://www.youtube.com/watch?v=A44iwqVe3Sk

У овај експеримент, видло се раст популације све до 315 дана тај експеримент, па онда је почео да пада.....до нестанак!

Тако градове су места где људи почну да умиравају и да нестану.

НАТО очигледно виде немир у градове......е сад које су те градове?
Одговори
#28

РУСКА ПРАВДА: Тајни план НАТО и ЦИА против Србије у Македонији
12:30 24.08.2017. Нема коментара
Дели на Вајберу
Обавештајне службе водећих земаља НАТО недавно су интензивирале своје субверзивне активности против Србије и ово је данас једина република бивше Југославије која не жели да прикључи северноатлантској алијанси, пише руски лист "Правда".

Београд је оптужио свог суседа Македонију за шпијунажу уз учешће страног фактора, а који је наравно НАТО, пише лист, постављајући питање да ли ће Београд моћи да одржи своју независност у тој борби?



У тексту под насловом „Шпијунски скандал: НАТО користи Македонију против Србије“, лист истиче да је Србија данас једини бастион на територији бивше Југославије који се и даље противи ширењу НАТО-а у региону.

Све друге републике бивше Југославије су се или већ придружиле Алијанси, или су на путу да то учине.

„Није случајност што је велики дипломатски скандал недавно избио између Србије и Македоније. Председник Србије Александар Вучић рекао је да има необориве доказе да је Македонија покренула велике обавјештајне активности уз учешће страног фактора у Србији“, наводи лист.

Лист истиче да иако Србија не помиње директно НАТО, нема сумње да се ради о напорима Алијансе и америчке Централне обавјештајне агенције (ЦИА) у оквиру провођења субверзивних активности против Србије како би пореметила равнотежу, однос снага у земљи.

„Правда“ наводи да је данас 80 одсто популације Србије против уласка земље у НАТО, јер становници те земље добро памте бомбардовање Алијансе.

„Према томе, штаб НАТО-а у Бриселу и седиште ЦИА у Ленглију развили су тајни план и пропагандни рад у Србији како би променили став Срба према НАТО-у“, пише руска „Правда“.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним