Оцена Теме:
  • 21 Гласов(а) - 4.24 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Партизани Квислинзи ! Фотографије
#85

Миљковић је предратни члан КПЈ.
Одговори
#86

[Слика: 992804_674936552520664_64523521_n.jpg]
Одговори
#87

[Слика: 2c0531e098e7e51b635975e82784386c6.jpg]
НДХ,припадник Муслиманске милиције са петокраком на фесу, једе јагњетину у друштву Немачких војника.
Одговори
#88

Пре бих рекао да је то неки "тазе" партизански дезертер по доласку код Немаца, могуће из јединица Хуске Миљковића. Можда и из неке друге милиције. Они су по сто пута долазили и одлазили, партизанима се људство мењало чешће него особље на Лукојловим пумпама.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори
#89

Па то сам и рекао!Само што је заборавио да скине петокраку.Ето колико је значила партизанска војска код Немаца.Опаки непријатељи су то били.Smile
Одговори
#90

(04-04-2015, 10:07 AM)Ковач Пише:  [Слика: 2c0531e098e7e51b635975e82784386c6.jpg]
НДХ,припадник Муслиманске милиције са петокраком на фесу, једе јагњетину у друштву Немачких војника.

Где се овде види да је у друштву Немачких војника? Ја видим само нечије ноге иза њега поред аута.
Одговори
#91

Слика је са Немачког ебај, из заоставштине неког Немачког војника.Не виде се ликови,једино у позадини код аута нога у Немачкој војничкој чизми.Не мислиш ваљда да је нека друга војска у питању?Додуше могуће је да су усташе.

[Слика: 50b5f8ec07dde2a25e27cb36dcb2575ec.jpg]
Ево и полеђина слике!Па ако неко може да преведе...
Одговори
#92

Не верујем да су усташе имале овакав Опелов возни парк.

ПС.

Ма ово јесу Немци, али је слика из Русије изгледа. Сад видим да пише Русланд.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори
#93

Није из Русије сигурно.Овај текст на полеђини очигледно нема везе са сликом.Чак је и додато горе црним словима Германски солдат.У опису слике на Немачком ебај пише Хрватска,Србија.Мислим да је слика настала негде у Босни.Немци муте са оваквим сликама јер и њима овакве слике не иду у прилог.Сећате се оне слике партизан са Хитлер југендом.Када сам је ископао на једном Немачком форуму ,тај Немац који је објавио одмах је почео нешто да ми врда.Касније је избрисао објаву. Немојте ништа да вас чуди код оваквих слика.
Одговори
#94

Могуће да је неки ханџаровац (по капи) прешао у партизане, отуд "немац".

Иде Џиџа кроз планине
гони српске душманине,
издајице Русе, Немце,
крџалије љотићевце.
Одговори
#95

Ја исто мислим да је Ханџаровац! Једина друга могућност је да је на слици Немачки војник ставио фес са петокраком на главу, онако из зезања.
Одговори
#96

Сада сам опет гледао на Немачком ебај у вези ове слике.У опису слике пише :Foto Freiwilliger Angehoriger Wehrmacht Kroatien Serbien!Balkan Voluntary

(06-04-2015, 09:10 AM)Ковач Пише:  Сада сам опет гледао на Немачком ебај у вези ове слике.У опису слике пише :Foto Freiwilliger Angehoriger Wehrmacht Kroatien Serbien!Balkan Voluntary
Значи био сам у праву.Колико ја разумем Немачки,пише да је на слици припадник сеоске милиције ,добровољац у редовима Вермахта.Нај вероватније у Босни,и ако пише Хрватска,Србија.
Одговори
#97

(05-04-2015, 11:12 PM)Ковач Пише:  Слика је са Немачког ебај, из заоставштине неког Немачког војника.Не виде се ликови,једино у позадини код аута нога у Немачкој војничкој чизми.Не мислиш ваљда да је нека друга војска у питању?Додуше могуће је да су усташе.

Ма наравно да не мислим да може бити неко други осим шваба и усташа, већ само више волим када су ствари јасне.
Одговори
#98

Није баш у склопу теме али једна занимљивост.

Данас сам посетио меморијални центар Маутхаузен. У поставци музеја била је једна слика на којој се налази пар особа постројено, очигледно скоро допремљени нови логораши, а поред пише Партизани из Србије.

А на слици: 1 особа у униформи краљевине Југославије, 3 или 4 особе са брадом и шубарама (типично четнички изглед облачења) и још 2-3 особе са шајкачом. Ни на једној се не види петокрака или нешто сл.

Smile
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 4 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним