Оцена Теме:
  • 21 Гласов(а) - 4.24 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Партизани Квислинзи ! Фотографије

(01-06-2015, 08:49 PM)Милослав Самарџић Пише:  Изгледа да су Немци и партизани ипак сарађивали поводом искрцавања савезника на Балкан, о чему су се договарали током марта, априла и маја 1943. У ово доба, септембра и октобра 1943, сви су веровали да је искрцавање питање дана. четници су нападали Немце према приморју, а партизани су се, судећи по овој фотографији, придружили Немцима.
Мислим да се такав закључак не може донети на основу једне фотографије.
Одговори

[Слика: noc_muzeja_foto_stil_1432829554_668639.jpg]
Сахрана Крагујевачких Ђака које су Нацисти стрељали 21.Октобра 1941. године.Кривци за овај масакр су Крволоци -Комунисти.
Одговори

(02-06-2015, 07:52 AM)Ратко Пише:  
(01-06-2015, 08:49 PM)Милослав Самарџић Пише:  Изгледа да су Немци и партизани ипак сарађивали поводом искрцавања савезника на Балкан, о чему су се договарали током марта, априла и маја 1943. У ово доба, септембра и октобра 1943, сви су веровали да је искрцавање питање дана. четници су нападали Немце према приморју, а партизани су се, судећи по овој фотографији, придружили Немцима.
Мислим да се такав закључак не може донети на основу једне фотографије.
Како онда објаснити ову фотографију?
Није једна, има цела серија.
Одговори

(02-06-2015, 08:05 AM)Ковач1 Пише:  Сахрана Крагујевачких Ђака које су Нацисти стрељали 21.Октобра 1941. године.Кривци за овај масакр су Крволоци -Комунисти.

Који су деловали заједно са четницима.

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
Одговори

(02-06-2015, 03:20 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(02-06-2015, 07:52 AM)Ратко Пише:  
(01-06-2015, 08:49 PM)Милослав Самарџић Пише:  Изгледа да су Немци и партизани ипак сарађивали поводом искрцавања савезника на Балкан, о чему су се договарали током марта, априла и маја 1943. У ово доба, септембра и октобра 1943, сви су веровали да је искрцавање питање дана. четници су нападали Немце према приморју, а партизани су се, судећи по овој фотографији, придружили Немцима.
Мислим да се такав закључак не може донети на основу једне фотографије.
Како онда објаснити ову фотографију?
Није једна, има цела серија.
Јел цела серија везана за ову јединицу или има за још неку? Колико има фотографија?

Нема сумње да би се партизани заједно са Немцима тукли против Савезника у случају искрцавања, само је питање да ли се овде радило о томе или је у питању локална колаборација (наравно, уз миг са врха).
Одговори

Не сећам се, било је на ФБ Банета Гајића. Остаје као претпоставка док се не открије још нешто.
Одговори


Evo jos zanimljivih delova iz knjige o dostavljanju medicinskog i sanitetskog materijala partizanima od strane Nemaca preko Pisarovine, pa prenosenju licnih poruka i poste od porodica, dostavljanju dokumenta za slobodno kretanje preko ndh itd...

[Слика: image.jpgš]
[Слика: image.jpg]
[Слика: image.jpg]

Из ове наше победе, рађа се сунце слободе!
Одговори

(02-06-2015, 08:05 AM)Ковач1 Пише:  [Слика: noc_muzeja_foto_stil_1432829554_668639.jpg]
Сахрана Крагујевачких Ђака које су Нацисти стрељали 21.Октобра 1941. године.Кривци за овај масакр су Крволоци -Комунисти.

Кривци за овај масакр су Немци.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

pise li bese nesto o ovoj slici, ne mogu da nadjem

[Слика: k_DSC07191.jpg]

p.s.

nasao, promaklo mi...ali da li se znaju detalji...pise samo Партизански и Немачки официр у разговору.

Из ове наше победе, рађа се сунце слободе!
Одговори

То су тзв. мартовски преговори 1943.
Одговори

Неко је написао за ту слику да је настала у Далматинском залеђу 1943. године. Ја колико се сећам када се та слика продавала на Немачком ебај,писало је Немачки официр планинских трупа у разговору са Партизанским официром.Није нигде писало да је у питању партизански заробљеник. То сада измишљају ови црвени у вези те слике.А мене сећање добро служи.

[Слика: untitled.png]
Ево очишћена!

(05-06-2015, 12:56 PM)Николај Пише:  
(02-06-2015, 08:05 AM)Ковач1 Пише:  [Слика: noc_muzeja_foto_stil_1432829554_668639.jpg]
Сахрана Крагујевачких Ђака које су Нацисти стрељали 21.Октобра 1941. године.Кривци за овај масакр су Крволоци -Комунисти.

Кривци за овај масакр су Немци.

Немци ,наравно. А зашто Тито није дигао устанак и повео револуцију у Хрватској ,на пример? Да ли би и у Хрватској било одмазди сто за једног?
Одговори

У хрватској није било потребе да се револуционира, кад су на власти већ били од априла. Мислим, хрвати, небитно да ли комунистичког или нацистичког опредељења. Идеологије су у овим несрећним временима нешто значиле само нама, и евентуално Словенцима. Хрватима је, па тако и титу, нација била испред сваке идеологије, јер су имали "виши" циљ- неутралисање(путем геноцида) српског, православног, елемента са свог интересног простора, или стављање под контролу кроз покрштавање, протеривање, окупацију...
Одговори

Нас Србе су кроз векове масовно убијали.Прво Турци,па Немци,Хрвати ,Албанци.Сада сви ти народи заједничким снагама желе да нам задају последњи ударац.Ако нам Русија не помогне,нас више неће бити.Комунисти су успели да преваре део Срба и да их задоје мржњом према своме сопственом народу.Ја ту половину Српског народа која је Комунистичка и дан данас не сматрам својим сународницима.Нешто слично су Турци радили за време њихове владавине на овим просторима.Отимали Српску децу и правили од њих Јаничаре.
Одговори

(08-06-2015, 06:20 PM)Ковач1 Пише:  Неко је написао за ту слику да је настала у Далматинском залеђу 1943. године. Ја колико се сећам када се та слика продавала на Немачком ебај,писало је Немачки официр планинских трупа у разговору са Партизанским официром.Није нигде писало да је у питању партизански заробљеник. То сада измишљају ови црвени у вези те слике.А мене сећање добро служи.

[Слика: untitled.png]
Ево очишћена!

Да знаш да си у праву. Сад сам погледао колекцију слика из ''мартовских преговора''. Ова слика није ту, а и не личи на ове. Ево неколико типичних:

[Слика: 4128.jpg]

[Слика: 4129.jpg]

[Слика: 4130.jpg]
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним