Оцена Теме:
  • 17 Гласов(а) - 4.41 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мисија Халјард - дискусија

Случајно закачих прилог на ТВ Пинк. Ма какви Дража и четници, сељаци су све то организовали.
Преко плота су позвали америчку базу у Италији, рукама су поравнали писту за слетање, а обезбеђивали је од Немаца тољагама и праћкама.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Гледао са на Дневнику 2. Водитељка је врло коректно најавила прилог и јасно нагласила " у организацији Југословенске војске у отаџбини". Додуше, дописница РТС из Чачка, Силвија Пашајлић, у свом вишеминутном извештају то није поновила.
Одговори

Ima li negde ceo snimak govora ambasadora, Aleksandra i Maje Gojković?

Za Samardžića, od evakuisanih tokom Haljarda, preko 300 + 30 evak maja je palo u Srbiju, svega 39 u Bosnu.
Nema evakuisanih iz drugih krajeva.
Ove što navodite da su padali po celoj Jugoslaviji nisu evakuisani preko Haljarda.
Одговори

Једина добра ствар у целој причи је што су осмаци из Прањана добили по 200$.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Амбасадор Скот је предложио Парамаунту да сними филм о Операцији Халјард. То би био филм о народу тог краја који је спасио америчке авијатичаре. Наравно, ни он није помињао четнике , ни Дражу Михаиловића.
Званичној САД која је била у Прањанима ништа не замерам. Увек се нека дипломатска активност у страној држави усклађује са обичајима и политиком државе домаћина. Овде је, дакле, проблем аутохтоног титоистичког наслеђа, које прожима сваку пору друштвене и народне свести и државног апарата.
Одговори

„Pod komandom ministra vojnog Vlade Kraljevine Jugoslavije, generala Dragoljuba Mihailovića, kao i mog oca kralja Petra Drugog, Jugoslovenska vojska u otadžbini i srpski narod spasli su sigurne smrti 500 američkih avijatičara.“
Aleksandar je izgleda zaboravio šta mu je otac u tom periodu radio.
Одговори

(23-09-2018, 04:23 PM)Бенито Пише:  Амбасадор Скот је предложио Парамаунту да сними филм о Операцији Халјард. То би био филм о народу тог краја који је спасио америчке авијатичаре. Наравно, ни он није помињао четнике , ни Дражу Михаиловића.
Званичној САД која је била у Прањанима ништа не замерам. Увек се нека дипломатска активност у страној држави усклађује са обичајима и политиком државе домаћина. Овде је, дакле, проблем аутохтоног титоистичког наслеђа, које прожима сваку пору друштвене и народне свести и државног апарата.

Апсолутно. Од те болети ћемо се тешко излечити.

Али слушај, стварно би било гротескно очекивати да Маја Гојковић хвали и помиње ђенерала Михаиловића. То би било блаћење и увреда.

Чини и се, такође да су ранији амбасадори помињали ђенерала. Мислим даје онај Камерон Мантер заправо инсистирао да почне са званичним обележавањем годишњице. Он је, колико се сећам и историчар. Хоћу да кажем, добро они знају ко је и шта радио у тој операцији.

Иде Џиџа кроз планине
гони српске душманине,
издајице Русе, Немце,
крџалије љотићевце.
Одговори
Video 

Са званичне фб странице Мисије Халјард

Milivoje Lazić iz Beograda prima zahvalnicu za spasavanje američkih avijatičara. Njegov otac Jovan bio je komandant Temnićske brigade Jugoslovenske vojske u otadžbini. Porodica Lazić dva meseca je skrivala osam vazduhoplovaca

[Слика: 42495031_10156697702853735_7618215584357...e=5C151AF6]

[Слика: 42347375_10156697703993735_6920136257473...e=5C5B9510]

[Слика: 42342665_10156697718213735_7597516990202...e=5C2BF1DF]

Из ове наше победе, рађа се сунце слободе!
Одговори

Ova slika mi se čini da dosad nije objavljivana.
Podaci iz dokumenta su potpuno tačni, ali nisu proveli dva meseca u Bošnjanu već 4 dana.
Одговори

[Слика: IMG_9394.jpg]

Јуче у Прањанима Јок

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

http://www.prva.rs/web-tv/info/vesti/432...92018.html
8:37
Одговори

Хоће ли неки амбасадор стране земље или наши политичари да се поклоне жртвама савезничког бомбардовања Србије 1944 године?

Ако већ обележавамо историју да обележавамо како треба...

Давних дана сам читао књигу г. Самарџића савезничка бомбардовања..велики злочини су прављени од стране америчких бомбардера. Лесковац сравњен сземљом бачено 70 тона бомби на рођенадан принца Краља Петра, жртава око 4.000-7.000, о Нишу да не причамо и тако даље...завили су Србију у црно!

Данас у Лесковцу постоји споменик жртвама савезничког бомбардовања али га сви заобилазе! 6000 Срба убијено!

Г. Скот зна све добро шта се дешавало али се прави луд и стално нам говори да се не враћамо у прошлост да заборавимо 1999 годину.

У реду не морамо у 1999. годину ако већ идемо у 1944 онда је коректно да се спомене бомбардовање и злочини савезника 1944 у Нишу, Лесковцу, Руми, Митровици, Сталаћу, Рашкој, Приштини, Београду, Великој Плани, Подујеву..

500 спашених американаца вреди више од преко 10.000 убијених Срба од савезничког бомбардовања...није политики коректно! Пст!

Али не може и филм! Не укпала се у холивудски сценаријо спашавање Редова Рајан!

Исто обележавамо ослобођење Београда 1944, колико је само Срба родољуба побијено, масакрирано, ликвидирано, отимачина станова и имовине...луд смо ми народ!

Цела историја нам је један велики мит и лаж!

Што неко рече бар су деца добила 200 долара.
Одговори

(25-09-2018, 08:52 PM)Капетан Пише:  Хоће ли неки амбасадор стране земље или наши политичари да се поклоне жртвама савезничког бомбардовања Србије 1944 године?

Ако већ обележавамо историју да обележавамо како треба...

Давних дана сам читао књигу г. Самарџића савезничка бомбардовања..велики злочини су прављени од стране америчких бомбардера. Лесковац сравњен сземљом бачено 70 тона бомби на рођенадан принца Краља Петра, жртава око 4.000-7.000, о Нишу да не причамо и тако даље...завили су Србију у црно!

Данас у Лесковцу постоји споменик жртвама савезничког бомбардовања али га сви заобилазе! 6000 Срба убијено!

Г. Скот зна све добро шта се дешавало али се прави луд и стално нам говори да се не враћамо у прошлост да заборавимо 1999 годину.

У реду не морамо у 1999. годину ако већ идемо у 1944 онда је коректно да се спомене бомбардовање и злочини савезника 1944 у Нишу, Лесковцу, Руми, Митровици, Сталаћу, Рашкој, Приштини, Београду, Великој Плани, Подујеву..

500 спашених американаца вреди више од преко 10.000 убијених Срба од савезничког бомбардовања...није политики коректно! Пст!

Али не може и филм! Не укпала се у холивудски сценаријо спашавање Редова Рајан!

Исто обележавамо ослобођење Београда 1944, колико је само Срба родољуба побијено, масакрирано, ликвидирано, отимачина станова и имовине...луд смо ми народ!

Цела историја нам је један велики мит и лаж!

Што неко рече бар су деца добила 200 долара.

Ваистину!
Одговори

(25-09-2018, 08:52 PM)Капетан Пише:  Хоће ли неки амбасадор стране земље или наши политичари да се поклоне жртвама савезничког бомбардовања Србије 1944 године?

Ако већ обележавамо историју да обележавамо како треба...

Давних дана сам читао књигу г. Самарџића савезничка бомбардовања..велики злочини су прављени од стране америчких бомбардера. Лесковац сравњен сземљом бачено 70 тона бомби на рођенадан принца Краља Петра, жртава око 4.000-7.000, о Нишу да не причамо и тако даље...завили су Србију у црно!

Данас у Лесковцу постоји споменик жртвама савезничког бомбардовања али га сви заобилазе! 6000 Срба убијено!

Г. Скот зна све добро шта се дешавало али се прави луд и стално нам говори да се не враћамо у прошлост да заборавимо 1999 годину.

У реду не морамо у 1999. годину ако већ идемо у 1944 онда је коректно да се спомене бомбардовање и злочини савезника 1944 у Нишу, Лесковцу, Руми, Митровици, Сталаћу, Рашкој, Приштини, Београду, Великој Плани, Подујеву..

500 спашених американаца вреди више од преко 10.000 убијених Срба од савезничког бомбардовања...није политики коректно! Пст!

Али не може и филм! Не укпала се у холивудски сценаријо спашавање Редова Рајан!

Исто обележавамо ослобођење Београда 1944, колико је само Срба родољуба побијено, масакрирано, ликвидирано, отимачина станова и имовине...луд смо ми народ!

Цела историја нам је један велики мит и лаж!

Што неко рече бар су деца добила 200 долара.
Не обележавамо ми "ослобођење", обележавају (нео)комунисти.
Снимиће "Погледи" документарани филм о савезничким бомбардовањима.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 2 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним