Оцена Теме:
  • 17 Гласов(а) - 4.41 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мисија Халјард - дискусија

(22-07-2020, 03:03 PM)Александар Динчић Пише:  Митићу, ти си писао? Добро је испало.

Не, нисам ја писао. Само сам превео текст и на форум поставио текст уз изворни линк.

Кад наиђе неки текст и кад уграбим време, преведем га, па поставим на форум. А не знам ко пише ове текстове на енглеском на сајту Фондације Мисије Халијард
Одговори

За прво: Тужан
За друго: Smile
Одговори

Da prenesem u ovu temu:
https://www.espreso.rs/kultura/film/5963...0yFnfoz-pY

(23-07-2020, 04:43 PM)NikolaKG1987 Пише:  Питање за све форумаше, како коментаришете то што је Радош Бајић добио 54 милиона динара да сними фим и серију Хероји Халијарда? Да ли нас очекује дебакл као са Равном Гором истог аутора или да се надамо нечем бољем? Питање за господина Самарџића, да ли би учествовао у овом пројекту да га Радос Бајић позове? Баја
Одговори

Džon Kapelo gost emisije magazin Oko

https://www.youtube.com/watch?v=QVt_h2Fw...=emb_title
Halijard - filmska priča
Spasilačka misija koja se 1944. godine odigrala u selu Pranjani kod Čačka, danas se smatra najuspešnijom operacijom spasavanja saveznika u II svetskom ratu.
https://www.rts.rs/page/tv/sr/story/20/r...prica.html
Одговори

Весели Бајић ће нас коштати ко Петра Кајгана.По неким причама преко 50 милиона у старту му је одобрено.Да бар има потенцијала за филм....овако спрдња....Оће човек Мета ДЕјмона и Бред Пита за насловне улоге...
Одговори

(01-08-2020, 03:25 PM)РежисерСтари Пише:  Весели Бајић ће нас коштати ко Петра Кајгана.По неким причама преко 50 милиона у старту му је одобрено.Да бар има потенцијала за филм....овако спрдња....Оће човек Мета ДЕјмона и Бред Пита за насловне улоге...
50 miliona RSD (500,000$) je smesno za ratni film. Pogotovo za film koji se bavi ovom operacijom, sto zahteva dosta aviona, samim tim pilota koji nisu nimalo jeftini, uniforme za svakog statistu i vojnika...
Одговори

Nedavno su Britanci izbacili ratni film "1917", pogledah ga, jako dobar, samo imajte na umu da je to Prvi svetski rat gde je bilo mnogo manje tehnologije samim tim bi on trebao da je budzetski manje zahtevan nego film o Drugom. Budzet izmedju 90 i 100 miliona dolara. Nasima se ni ne isplati da rade te filmove, mozda scenario pa da ga plasiraju strancima ko je voljan.
Britanski producenti utvrdili su da u niskobudzetne filmove spada sve sa budzetom izmedju 250,000$ i 2 miliona $. Bajic je rekao da mu je to cetvrtina budzeta, dakle 2 miliona $. Ako uzmemo da ce on isto dobar deo toga da dzepira sebi i svom sinu kroz nenormalne honorare, film bi trebao da je "na oko" jako producentski osiromasen.
Одговори

(04-08-2020, 12:09 AM)Sima Пише:  Nedavno su Britanci izbacili ratni film "1917", pogledah ga, jako dobar, samo imajte na umu da je to Prvi svetski rat gde je bilo mnogo manje tehnologije samim tim bi on trebao da je budzetski manje zahtevan nego film o Drugom. Budzet izmedju 90 i 100 miliona dolara. Nasima se ni ne isplati da rade te filmove, mozda scenario pa da ga plasiraju strancima ko je voljan.
Britanski producenti utvrdili su da u niskobudzetne filmove spada sve sa budzetom izmedju 250,000$ i 2 miliona $. Bajic je rekao da mu je to cetvrtina budzeta, dakle 2 miliona $. Ako uzmemo da ce on isto dobar deo toga da dzepira sebi i svom sinu kroz nenormalne honorare, film bi trebao da je "na oko" jako producentski osiromasen.
Филм 1917. је први у историји рађен том техником, да изгледа као да је у једном кадру. Зато је тако скуп.
Раније је једна филм рађен у једном кадру, али је заиста снимљен у једном кадру. Овај је сниман мислим 4 месеца.
Где си нашао да толико кошта?
Они ровови и рушевине већином су анимације. То код нас кошта 50.000 евра за цели филм. Да изгледа светски.
Одговори

Џаба свијетска продукција и сви милиони, кад је капацитет Радоша Бајића Село гори а баба се чешља и ту се завршава сва прича.
Одговори

(04-08-2020, 01:01 AM)Милослав Самарџић Пише:  Филм 1917. је први у историји рађен том техником, да изгледа као да је у једном кадру. Зато је тако скуп.
Раније је једна филм рађен у једном кадру, али је заиста снимљен у једном кадру. Овај је сниман мислим 4 месеца.
Где си нашао да толико кошта?
Они ровови и рушевине већином су анимације. То код нас кошта 50.000 евра за цели филм. Да изгледа светски.
Sto se tice budzeta, sajt "Hollywood Reporter" izvestava budzet od 90 miliona dolara, a portal "Variety" kaze 100.

https://www.hollywoodreporter.com/featur...er-1263469

https://variety.com/2020/film/news/box-o...203463081/

Stoji da mnogi producenti iz VB i SAD dolaze u zemlje poput nase jer su produkcijski troskovi jeftiniji, primarni razlog je to sto je zakupljivanje lokacija na 90% mesta dzabe. Primer toga je bio akcioni film "November Man" iz 2014. koji je sniman u Srbiji.

Jedna stvar koju moram da pohvalim je to da Fakultet dramskih umetnosti u Beogradu planira da uvede katedru za "kreativnu industriju" koja ce koliko sam shvatio da poducava studente produkcijom filmova za americko trziste koji se njima ne isplate da snimaju. Odnosi se na niskobudzetne (po njihovim standardima) akcione, trilere i horore, koliko ja razumem.

Tako je isto recimo, film "Agent 47" iz 2015. kome se radnja odvija u SAD ali je zapravo sniman u Singapuru.
Одговори

(03-08-2020, 09:18 PM)Sima Пише:  
(01-08-2020, 03:25 PM)РежисерСтари Пише:  Весели Бајић ће нас коштати ко Петра Кајгана.По неким причама преко 50 милиона у старту му је одобрено.Да бар има потенцијала за филм....овако спрдња....Оће човек Мета ДЕјмона и Бред Пита за насловне улоге...
50 miliona RSD (500,000$) je smesno za ratni film. Pogotovo za film koji se bavi ovom operacijom, sto zahteva dosta aviona, samim tim pilota koji nisu nimalo jeftini, uniforme za svakog statistu i vojnika...

Полако пријатељу са таквим оценама.Заспанка за војника је коштала и мање а добили смо солидан филм,а у техничком и глумачком смислу можда,уз пар замерки,и најтемељнији у 21-вом веку.
Не мисли ваљда нико озбиљан да тражи 6 милиона евра колико је кошта Свети Георгије убива аждаху,млитаво,лоше кројено и искројено дело.Није дакле овде реч о новцу,већ о чињеници да аутор,иако можда нема зле намере,није кадар да ово дело изнесе.
Уосталом,тај друштвено политички радник и његова породица су кадри,у то не сумњај,да нађу бунар без дна за своје пројекте.Нећемо му ваљда ми давати.Или можда хоћемо,а нико нас неће ни питати.Видећемо не журимо..
Одговори

Промоција књиге нашег администратора П.


Савезничке пилоте спасили, сломљених крила остали

http://www.politika.rs/scc/clanak/460397...ila-ostali

Свака част Дејану Ђерићу, плус ми је колега инжењер Smile
Одговори

Свака част,текст је изазвао крајње позитивне реакције у ужичком крају.Браво!
Одговори

Коначно како јесте - четничка операција.
Чланак из Политике о књизи младог истраживача са Златибора Дејана Ђерића, на тему Мисија Халјард:

http://www.politika.rs/scc/clanak/460397...ila-ostali
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним